• <

Wynik wyszukiwania - "ogrody" - Wiadomości

Rozpoczyna się spotkanie polskich ośrodków nauki w Szczecinie

Morskie Centrum Nauki jest gospodarzem konferencji organizowanej przez Stowarzyszenie Społeczeństwo i Nauka SPiN. Do Szczecina przyjechali przedstawiciele centrów nauki, uczelni, muzeów, ośrodków kultury, planetariów i ogrodów botanicznych z całego kraju. To coroczne spotkanie instytucji, których celem jest budowanie kreatywnego, innowacyjnego i zaangażowanego społeczeństwa.
16.10.2023

Nowy park w Ustce. PGE Baltica wsparła stworzenie Magicznych Ogrodów

W sobotę, 3 czerwca 2023 roku, dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustce przy udziale władz miasta uroczyście otworzyła Magiczne Ogrody – nową, zieloną przestrzeń rekreacyjno-edukacyjną, z której korzystać będą mogli uczniowie, pracownicy szkoły i mieszkańcy Ustki. Ten nowy projekt wsparła PGE Baltica, która w Ustce buduje bazę operacyjno-serwisową dla swoich morskich farm wiatrowych.
05.06.2023

Kolejne podgorzałki wypuszczono na Stawy Milickie w ramach akcji odtwarzania populacji tego gatunku

“Projekt podgorzałka” – to wspólna akcja ZOO Wrocław i Uniwersytetu Wrocławskiego, której celem jest zwiększenie liczebności tego zagrożonego gatunku kaczki na Dolnym Śląsku. W tym tygodniu kolejnych 15 osobników zostało wypuszczonych na Stawy Milickie.
12.05.2023

Grupa Meyer prezentuje innowacyjne statki oraz projekt wycieczkowca przyszłości

Podczas targów rejsowych w Fort Lauderdale na Florydzie brytyjski koncern Meyer zaprezentował koncepcję futurystycznego wycieczkowca, jaki mógłby przemierzać oceny za kilka dekad. Firma wykorzystała tu doświadczenie z budowy dwóch najnowocześniejszych technologicznie jednostek pasażerskich, jakie wyszły z jej stoczni.
04.04.2023

DCT Gdańsk wspiera sąsiadów. Kuchnia błotna już na placu zabaw SP nr 61 [WIDEO, ZDJĘCIA]

„Kierunek - podwórko 61" to program polegający na rozbudowaniu placu zabaw Szkoły Podstawowej nr 61 na Przeróbce, jednego z laureatów konkursu grantowego DCT Gdańsk. Dzięki kwocie 36 tys. zł przyszkolny plac zabaw zyskał innowacyjne ekologiczne rozwiązania. Prawdziwy raj gwarantują szałasy, tunele z witek wierzbowych, Gratosfera i... kuchnia błotna.
15.09.2022

Gdańsk na podium Water City Index 2020

Gdańsk zajął 3 miejsce w głównym rankingu Water City Index 2020 obejmującym metropolie. Zestawienie to wskazuje miasta, w których efektywnie wykorzystanie zasobów wodnych jest jednym z priorytetów. Inicjatywa Water City Index pozwala mierzyć, analizować i wyciągać wnioski płynące z szeroko rozumianej polityki wodnej miast.
11.06.2021

Gdynia pierwszym miastem w Polsce w Green City Accord, inicjatywie KE

Gdynia jako pierwsze miasto w Polsce przystąpiło we wtorek do porozumienia Green City Accord, zainicjowanego w październiku 2020 r. przez Komisję Europejską. Inicjatywa zrzesza europejskie samorządy zaangażowane w troskę o jakość środowiska.
02.03.2021

Poznaj historię Marynarki Wojennej z własnym smartfonem

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zwiedzających. Teraz przyglądanie się poszczególnym wystawom i eksponatom będzie jeszcze bardziej interesujące. Wszystko za sprawą specjalnej aplikacji. Każdy odwiedzający będzie mógł ściągnąć ją na swój smartfon i tym samym zwiedzać muzeum z audioprzewodnikiem. Usługa będzie dostępna od 1 marca. Aby z niej skorzystać, wystarczy własny telefon i słuchawki.
23.02.2021

Podwodna bazylia bardziej aromatyczna? Rewolucyjny projekt podwodnego ogrodu [foto, wideo]

Już pod koniec drugiego sezonu z wyhodowanej pod powierzchnią wody bazylii i dużej miski sałaty mogli przygotować pesto - Nemo Pesto.
22.12.2020

50. rocznica Grudnia '70. Osiem pamiątkowych płyt uhonoruje gdańskie ofiary

Pamięć ośmiu zabitych oraz wszystkich innych imiennych i bezimiennych ofiar Grudnia ’70 Miasto Gdańsk uczci specjalnymi tablicami chodnikowymi. Na płytach w różnych miejscach miasta znajdą się imiona i nazwiska ośmiu osób: Józef Widerlik, Bogdan Sypka, Kazimierz Zastawny, Waldemar Rebinin, Jerzy Matelski, Stefan Mosiewicz, Kazimierz Stojecki, Andrzej Perzyński. Przeczytaj biogramy zabitych.
15.12.2020

Manaty wracają do oceanu po latach w niewoli [wideo]

Po zakończeniu procesu rehabilitacji, który trwał lata, Pepe, Lupita i Juana przygotowują się do powrotu do domu. Te manaty obecnie mieszkają w Narodowym Akwarium na Dominikanie, gdzie wróciły do zdrowia po otrzymanych przez ludzi obrażeniach
09.11.2020

Pływające ogrody nie tylko przyjemne dla oka - mają wpływ na jakość wody

Pływające ogrody to nie tylko idylliczne miejsca cieszące oczy – nowe badanie Illinois State University pokazuje, że mają one mierzalny, pozytywny wpływ na jakość wody.
03.11.2020

Uroczystości państwowe na Westerplatte – jak dojechać, którędy wejść

1 września 2020 roku na Westerplatte, Wojsko Polskie zorganizuje uroczyste obchody 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Poniżej przedstawiamy szereg przydatnych informacji komunikacyjnych i organizacyjnych.
31.08.2020

Zieleń i mała retencja zamiast betonu. Szczegóły nowego pakietu przeciwsuszowego

Trwają konsultacje oraz uzgodnienia międzyresortowe projektu ustawy o przeciwdziałaniu skutkom suszy. Koncepcja ta wzbudza wiele emocji, głównie za sprawą planowanych opłat z tytułu utraconej retencji, zwanym „podatkiem od zabetonowania”. Jednak projekt to coś więcej – zawiera cały pakiet działań, które ułatwią zatrzymywanie wody i poprawią dostępność zasobów wodnych w Polsce. Przedstawiamy szczegóły dotyczące planowanych zapisów.
30.08.2020

Mieszkańcy i wolontariusze Mauritiusu mierzą się z ogromnym wyciekiem paliwa z masowca [wideo]

Już piąty dzień tysiące mieszkańców Mauritiusu wraz ze studentami i działaczami środowiskowymi walczą ze szkodami, które wyspie wyrządził olbrzymi wyciek paliwa z masowca MV Wakashio. Do akcji używają liści, słomy, a nawet ... ludzkich włosów.
10.08.2020

Do morza Odrą - słów kilka o morskości Szczecina

Dla każdego świadomego i światłego szczecinianina morskość tego miasta jest oczywista. Co prawda, krąży stary dowcip o zabłąkanym turyście, który na placu Grunwaldzkim pyta o drogę na plażę, ale raczej zaliczyć go należy do zbioru anegdot, powiedzonek i dowcipów trochę złośliwie traktujących stolicę Pomorza Zachodniego niż do poważnej argumentacji podającej ową morskość w wątpliwość.
22.07.2020

Most Stągiewny w Gdańsku zostanie przebudowany

Zarząd Vistal Gdynia S.A poinformował o zawarciu umowy z Granaria Development Gdańsk Sp. z.o.o. na wykonanie robót budowlanych, które obejmują przebudowę Mostu Stągiewnego w Gdańsku na most zwodzony. Całkowity koszt przebudowy wynosi ponad 6,6 mln zł. netto.
22.01.2020

Wydawnictwo kartograficzne o gdańskich wodach nagrodzone w konkursie Mapa roku 2018

"Gdańskie wody" to mapa, na której znajdziemy najważniejsze informacje na temat gdańskich zbiorników wodnych, potoków, ujęć wody oraz systemie monitoringu hydrologicznego czy przystani. Mapie przyznano trzecią nagrodę w konkursie "Mapa roku 2018" w kategorii "Inne mapy i atlasy drukowane".
14.10.2019

Zmiany na wyspie Ostrów Grabowski w Szczecinie. Port ogłosił przetarg

Zmiany na wyspie Ostrów Grabowski w Szczecinie. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ogłosił przetarg na budowę i przebudowę pól odkładu urobku. Oferty można składać do 19 marca.
31.01.2019

Odbierz bezpłatnie mapę o gdańskich wodach

W 2012 roku wydano mapę po raz pierwszy, obecnie przygotowano wydanie drugie, z aktualnymi danymi – mowa o mapie „Gdańskie wody”, w której znajdziemy najważniejsze informacje na temat gdańskich zbiorników wodnych, potoków, ujęć wody oraz systemie monitoringu hydrologicznego czy przystani wodnych. Urząd przygotował 5 000 egzemplarzy mapy, którą od poniedziałku można odbierać w dwóch punktach.
07.01.2019

Znamy polskiego zwycięzcę konkursu na rolnika roku regionu Morza Bałtyckiego

W organizowanym przez WWF, pod patronatem Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, konkursie na Rolnika Roku regionu Morza Bałtyckiego, w edycji krajowej w Polsce w 2018 r. zwyciężył Pan Krzysztof Kowalski z województwa mazowieckiego, który wraz ze swoją rodziną prowadzi gospodarstwo konwencjonalne w sposób przyjazny środowisku morskiemu.
30.07.2018

Od wtorku prezydent Niemiec z wizytą w Polsce

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier z małżonką złożą we wtorek i środę wizytę w Polsce. Steinmeier spotka się m.in. z prezydentem Andrzejem Dudą. Obaj politycy wezmą udział w konferencji „Polska i Niemcy w Europie” z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.
04.06.2018

W Gdańsku Norweg wpadł do Motławy. Wychylał się przez barierkę

Akcja ratownicza w Gdańsku. W środę rano do Motławy wpadł obywatel Norwegii. Mężczyzna trafił do szpitala.
17.01.2018

Orkan szaleje nad Wielką Brytanią, Francją, Holandią i Belgią (wideo)

Orkan Eleanor, który w porywach osiąga ponad 100 km na godzinę, szaleje w środę nad Wielką Brytanią, Francją, Holandią i Belgią. Na północy Francji bez prądu jest ok. 200 tys. gospodarstw domowych. Zawieszono ruch na lotniskach w Miluzie i Strasburgu.
03.01.2018

Warszawa: W 2019 r. ruszy przebudowa kolejnego odcinka nadwiślańskich bulwarów

Prace budowlane nad kolejnym odcinkiem nadwiślańskich bulwarów ruszą w 2019 roku. We wtorek rozstrzygnięty został konkurs na projekt zagospodarowania bulwarów między Cyplem Czerniakowskim a pomnikiem Syrenki przy moście Świętokrzyskim.
19.09.2017

Narodowe Muzeum Morskie z muzealnym Oskarem

16 maja 2017 roku na Zamku Królewskim w Warszawie przyznano muzealne Oskary, czyli nagrody dla najciekawszych wystaw, projektów, publikacji i inwestycji w polskich muzeach. Sybillę 2016 w dziedzinie Digitalizacja i Nowe Technologie otrzymało Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku za projekt „Wirtualny Skansen Wraków Zatoki Gdańskiej. Ewidencja i inwentaryzacja podwodnego dziedzictwa archeologicznego”.
17.05.2017

Premiera spektaklu „Kursk” Huellego o katastrofie rosyjskiego okrętu podwodnego

Sztukę "Kursk" Pawła Huellego, w reżyserii Krzysztofa Babickiego, wystawi w sobotę Teatr Miejski w Gdyni pod pokładem "Daru Pomorza". Spektakl nawiązuje do zatonięcia w 2000 r. rosyjskiego atomowego okrętu podwodnego ze 118-osobową załogą.
05.05.2017

Senat za ustawą ws. przebudowy toru wodnego Świnoujście-Szczecin

Ułatwienia przy modernizacji toru wodnego zakłada rządowa ustawa ws. budowy lub przebudowy toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 metra, za którą w czwartek opowiedział się Senat.
27.04.2017

Sejm przyjął ustawę ws. przebudowy toru wodnego Świnoujście-Szczecin

Wprowadzenie ułatwień przy modernizacji toru wodnego zakłada uchwalona przez Sejm w piątek rządowa ustawa ws. budowy lub przebudowy toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 metra.
09.04.2017

Sejmowa komisja przyjęła projekt ustawy ws. budowy toru wodnego Świnoujście-Szczecin

Sejmowa komisja gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej przyjęła w środę projekt ustawy ws. budowy lub przebudowy toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 m.
22.03.2017

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście czeka na pogłębienie toru wodnego do 12,5 m

Projekt ustawy ws. budowy lub przebudowy toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 m wpłynął już do Sejmu. Jak wskazał rząd, który przygotował tę propozycję, pogłębienie do 12,5 m toru wodnego ma strategiczny charakter dla gospodarki i bezpieczeństwa państwa.
05.03.2017

PO: Mamy dla PiS gotowce dot. przebudowy toru wodnego Szczecin - Świnoujście

PiS-owski projekt ustawy dot. przebudowy toru wodnego Szczecin - Świnoujście może spowodować wstrzymanie finansowania ze środków unijnych - takie wątpliwości wyrazili we wtorek posłowie PO. Przygotowaliśmy PiS gotowca, dokumenty strategiczne i będziemy się przyglądać, czy nie zepsuje tego, co zostało wcześniej przygotowane - zapowiedzieli.
21.02.2017

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA podsumował 2014 rok

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA podsumował rok 2014. Znakomite wyniki zostały zaprezentowane na specjalnie w tym celu zorganizowanej konferencji prasowej w dniu 20 lutego br., która odbyła się w Willi Ogrody w Szczecinie.
21.02.2015

Zachować gospodarkę morską

Polskie Porozumienie Morskie -to nazwa stowarzyszenia założonego 21 czerwca br. w Szczecinie. O tej inicjatywie poinformowali 8 bm. na konferencji prasowej jego przedstawiciele. Stowarzyszenie zamierza wspierać gospodarkę morską kraju.
11.07.2011

Kurs na własną firmę

- Nie wierzyliśmy, że się nam uda, ale zaszczepiono nam wiarę w samych siebie, motywowano - podkreśla Henryk Lisewski, który prowadzi pracownię architektoniczną "HL-Projekt".
05.07.2011

Dziękujemy za wysłane grafiki.