• <

Wynik wyszukiwania - "elba" - Wiadomości

Rynek jack-up’ów, łańcuchy dostaw, dostępność finansów i kadr dla morskich farm wiatrowych zweryfikuje rok 2024 i następne

Dynamicznie rozwijająca się morska energetyka wiatrowa będzie potrzebowała statków instalacyjnych. Rynek jack-up’ów dla morskich farm wiatrowych jest uważnie obserwowany. Podpisywane są wciąż nowe kontrakty. Dzieje się to mimo zakłóceń na rynku MEW, wycofywania się z niektórych kontraktów i zmian w przetargach na nowe instalacje.
02.02.2024

ONE zawiesza działalność kontenerowca, który uległ kolizji na Kanale Sueskim

Po wyładunku kontenerów i raporcie z dokonanych oględzin firma Ocean Network Express (ONE) poinformowała, że jeden z jej statków zostanie czasowo wycofany z żeglugi. Jest to efekt uszkodzeń, których jednostka "nabawiła się" w wyniku zderzenia z mostem na Kanale Sueskim, co miało miejsce 6 grudnia.
27.12.2023

Wypadek w Kanale Sueskim. Kontenerowiec uderzył w most pontonowy

Kontenerowiec One Orpheus uderzył w środę w most pontonowy na wschodniej przeprawie Kanału Sueskiego. Ruch nie został wstrzymany, a statkowi przywrócono pływalność.
06.12.2023

Prysmian wygrywa kontrakt o wartości 630 mln euro na położenie kabla pod Morzem Adriatyckim

Włoski gigant w zakresie kładzenia podmorskich kabli zrealizuje kolejne zlecenia w związku z energetyką Włoch. Dzięki temu portfel zamówień firmy przekracza od chwili obecnej 10 miliardów euro rocznie, włączając umowy z preferowanymi oferentami.
07.09.2023

Lato z metanolem. Armatorzy eksperymentują. Porty i administracja morska pod presją operatorów

Maersk i Hong Lam Marine pomyślnie przeprowadziły pierwszą na świecie operację bunkrowania metanolem kontenerowca Maersk w Raffles Reserved Anchorage w Singapurze ogłosiły Zarząd Portu Singapur i Maersk w końcu lipca br. Ale nie jest to pierwsze bunkrownie statku metanolem. Szlak przetarły Stena Line i Port w Göteborgu. Przebudowany w stoczni Remontowa prom Stena Germanica wykonał milowy krok w zakresie wykorzystania metanolu jako paliwa okrętowego.
07.08.2023

Farmy wiatrowe mają pod wiatr. Szukamy local content, a mamy globalny problem [GALERIA]

Zapotrzebowanie na statki instalacyjne dla turbin większych niż 9 MW będzie gwałtownie rosło w tej dekadzie, a popyt przekroczy 60 jednostek w 2030 r. – alarmuje Rystad Energy.
06.02.2022

Historia badań i inicjatyw międzynarodowych w sprawie zatopionej amunicji

Zatopiona amunicja, a zwłaszcza amunicja chemiczna była postrzegana jako problem polityczny. Spowodowane było to kwestiami związanymi z odpowiedzialnością prawną. Powszechnie akceptowana zasada „Zanieczyszczający Płaci” (z ang. Polluter Pays) jest już w użyciu od IX wieku, ale jej stosowanie formalne to historia najnowsza.
22.10.2021

Van Oord zamawia Mega Jack-Up do instalacji morskich turbin wiatrowych o mocy 20 MW

Van Oord zamówił nowy, ekologiczny statek instalacyjny, który będzie mógł pracować na metanolu i instalować turbiny wiatrowe o mocy do 20 MW. Inwestycja wpisuje się w rosnące światowe zapotrzebowanie na morskie farmy wiatrowe. Statek zostanie zwodowany w 2024 roku.
04.10.2021

Na terenie terminala Arthur Kill powstanie hub morskiej energetyki wiatrowej

Amerykańska grupa inwestycyjna Apollo Global Management poinformowała, że jej fundusze (Fundusze Apollo) zawarły umowę z Arthur Kill Terminal w zakresie rozwoju na jego terenie portu instalacyjnego i serwisowego dla morskiej energetyki wiatrowej rozwijanej w regionie Stanu Nowy Jork. Bez wątpienia za administracji Joe Bidena inwestycje w offshore wind na terenie USA nabrały tempa.
18.07.2021

Egipt może się domagać miliarda dolarów odszkodowania za blokadę Kanału Sueskiego

Władze Egiptu zapowiedziały, że kraj może domagać się około 1 miliarda dolarów odszkodowania po tym, jak gigantyczny kontenerowiec zablokował Kanał Sueski na prawie tydzień i wstrząsnął rynkami żeglugowymi.
01.04.2021

Rozpoczęły się targi SMM - w tym roku bezpłatna formuła online

Od wtorku do piątku (2-5.02) można wziąć udział w SMM Digital czyli Międzynarodowych Targach Budowy i Wyposażenia Statków, Maszyn i Technologii Morskich SMM w Hamburgu w formule online. Zmiana charakteru wydarzenia jest oczywiście spowodowana drugą falą pandemii koronawirusa.
02.02.2021

Maersk Elba stracił moc po pożarze u wybrzeży Portugalii

Duński kontenerowiec stracił możliwość poruszania się po wybuchu pożaru w jego siłowni. Do incydentu doszło 26 grudnia u wybrzeży Portugalii – podał tamtejszy Krajowy Urząd Morski (AMN).
29.12.2020

Przyszłoroczne targi SMM w formule online

Międzynarodowe Targi Budowy i Wyposażenia Statków, Maszyn i Technologii Morskich SMM w Hamburgu odbędą się online. Zmiana charakteru wydarzenia jest spowodowana drugą falą pandemii koronawirusa.
04.11.2020

Amerykańscy przewoźnicy LNG zwiększą swoją zdolność eksportową pomimo pandemii

Amerykańscy przewoźnicy LNG podjęli w tym tygodniu małe kroki w celu powiększenia swojej zdolności eksportowej, pomimo globalnego spadku popytu spowodowanego pandemią koronawirusa.
23.08.2020

Morawiecki ws. brexitu: Czekamy na konstruktywne i realne propozycje z Londynu

Najbliższe dwa miesiące będą rozstrzygające dla losów brexitu; czekamy na konstruktywne i realne propozycje z Londynu - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że bezumowne wyjście Wielkiej Brytanii z UE to najgorszy scenariusz, jednak należy być na niego przygotowanym.
30.08.2019

„Wielka Eurazja”: Na drodze do wspólnej przyszłości

Tej jesieni w stolicy Kazachstanu będzie miało miejsce ważne wydarzenie zarówno dla naszego kraju, jak i dla wszystkich krajów Europy i Azji. W Nur-Sułtanie w dniach 23-24 września 2019 roku odbędzie się IV Szczyt Przewodniczących Parlamentów Państw Euroazjatyckich pt. „Wielka Eurazja: Dialog, Zaufanie, Partnerstwo”.
24.07.2019

50 lat temu wyruszył z Gdyni w dziewiczy rejs do Montrealu transatlantyk Stefan Batory

11 kwietnia 1969 r., z Gdyni wypłynął w dziewiczy rejs do Montrealu transatlantyk Stefan Batory, następca Batorego; pływającego ogniwa między Macierzą a diasporą. Legenda statków wciąż żyje - powiedział PAP antykwariusz Juliusz Kłosiński. Tydzień temu wystawiono w internecie szalupę ze "Stefka" za 70 tys. zł.
11.04.2019

27 lat stosunków dyplomatycznych Kazachstanu i Polski

27. rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych między Republiką Kazachstanu a Rzeczpospolitą Polską przypadał 6 kwietnia 2019 r.
09.04.2019

Znajdź pracę podczas International Career Day!

International Career Day, targi pracy przeznaczone dla studentów zagranicznych i osób płynnie posługujących się językiem angielskim, odbędą się na Dziedzińcu im. Gabriela Fahrenheita w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej w czwartek, 17 stycznia, w godzinach 10:00–15:00. Osoby biorące w nich udział zyskają okazję do bezpośredniego kontaktu z pracodawcami, skonsultowania swojego CV i wzięcia udziału w warsztatach.
11.01.2019

Merkel: UE wykonała krok w kierunku wspólnego systemu azylowego

Porozumienie, które osiągnięto na unijnym szczycie, to ważny kroki w kierunku wspólnej europejskiej polityki azylowej - oceniła w piątek w Brukseli niemiecka kanclerz Angela Merkel.
30.06.2018

Interpretacja pojęcia „safe port” w świetle prawa angielskiego

Obowiązek kontraktowy czarterujących, przewidziany niemal w każdej umowie frachtowej (albo expresis verbis albo implicite) związany z „bezpiecznym portem” („safe port”) – sformułowany w zapisach typu „to proceed to a safe port” „a ship shall go to a safe port” i „the charter shall nominate safe port” itp. – ma daleko idące konsekwencje prawne i faktyczne związane z realizacją umowy przewozu ładunków morzem. Potencjalnie też otwiera pole do powstania, po stronie czarterujących, odpowiedzialności z tytułu niewykonania lub nienależy
22.06.2018

Włochy: 93 gramy piasku wynosi średnio każdy plażowicz po dniu nad morzem

Włoski Komitet Badań Naukowych zajął się powracającą każdego lata kwestią znikania piasku z plaż. Naukowcy szacują, że każdy plażowicz zupełnie bezwiednie zabiera ze sobą 93 gramy piasku, który przyczepił się do ubrań, kostiumu, butów czy ręcznika.
14.04.2018

Święta Wielkanocne PKW Czernicki

15.04.2017

Morsy pod palmami czyli zimowy rejs Pogorii

Rozpoczął się rejs po Morzu Śródziemnym na s/y Pogoria pod szyldem Rejs Morsów Pod Palmami. Rejs odbywa się w części po Morza Śródziemnego zwanej Morzem Liguryjskim. Jego trasa będzie zależała od aktualnie panujących warunków pogodowych. W grę wchodzi francuskie Lazurowe Wybrzeże, Korsyka, Elba a może nawet Sycylia.
23.01.2017

5 urodziny „DCT Gdańsk”. Kalendarium sukcesu.

Prawdziwa magia dat. Ich przegląd obrazuje nie tylko dynamikę rozwoju obsługi kontenerów w gdańskim porcie, ale i determinację ludzi, którzy docenili przyszłość nowej technologii transportu morskiego.
23.10.2012

Sylwester 2011/2012 Portu Gdańsk pod znakiem TEU

4 stycznia 2010 roku "Maersk Taikung", cumując w "Deepwater Container Terminal" gdańskiego portu, zainaugurował bezpośredni serwis kontenerowy z Dalekiego Wschodu. Odtąd, w ramach planu AE10, co tydzień zawijały do Gdańska statki mogące jednorazowo zabrać na poklad do 8 tys. TEU.
02.01.2012

Maersk w Porcie Gdańsk- zmiana geografii i nowe trendy transportu kontenerów na Bałtyku

Na wspólnej z Zarządem Morskiego Portu Gdańsk SA konferencji, zorganizowanej 17 listopada br. na pokładzie zacumowanego w DCT "Ebba Maersk", nowy szef regionu Europy Środkowo-Wschodniej Maersk Polska Sp. z o.o. Thomas Bagge zaprezentował kolejny zamysł powiększenia udziału swojej floty kontenerowej w obsłudze azjatycko-europejskiej wymiany towarowej.
22.11.2011

Moda na DCT - morski kierunek gospodarki

Zbudowaniu silnego frontu, dbającego o perspektywy rozwoju polskiej gospodarki morskiej, znakomicie sprzyjają wizyty polityków w DCT - najnowocześniejszym terminalu gdańskiego portu.
26.07.2011

Morze możliwości...

Powierzenie Gdańskowi organizacji uropejskiego Dnia Morza (19-20 maja 2011) było niewątpliwym ukłonem UE w stronę kraju, mającego niebawem rozpocząć przewodnictwo Rady Unii Europejskiej.
24.05.2011

Statki są, infrastruktury nie ma

Za mało dróg, przestarzała kolej - tych problemów nie można pominąć nawet w kontekście rozwijającego się w Gdańsku terminalu przeładunkowego. Port, do którego mają co tydzień zawijać największe kontenerowce świata, musi mieć dobrze rozwiniętą sieć komunikacyjną. A tej brak.
18.05.2011

Gigant polskiej gospodarki przyjmuje giganty morskie

Megakontenerowce wpływają do gdańskiego portu. Seria największych na świecie statków kontenerowych, należących do duńskiego koncernu "Maersk", cumuje w DCT Gdańsk.
12.05.2011

Największy kontenerowiec, jaki pływał po Bałtyku, zawitał do Gdańska

Największy kontenerowiec, jaki dotąd pływał po Bałtyku, wpłynął w środę do terminalu DCT w Porcie Północnym w Gdańsku. Statek "Maersk Elba", należący do duńskiego armatora, ma 366 metrów długości i 48 metrów szerokości.
12.05.2011

DCT- kontenerowa marka gdańskiego portu

Zaledwie trzy lata temu, 1 czerwca 2007 roku, należący do Team Lines "Götaland" zainaugurował działalność nowo wybudowanego w sąsiedztwie Portu Północnego "Deepwater Container Terminal". "Osesek" obsłużył do końca roku symboliczną ilość 4 423 TEU, ale już w latach następnych przeładował 106 356 TEU i 162 018 TEU. Rozbudowa infrastruktury, doposażanie terminalu w kolejne suwnice i najbardziej nowoczesne urządzenia do przemieszczania kontenerów, szły w parze z aktywnością marketingową. Począwszy od 4 stycznia 2010 roku, kiedy w ter
04.04.2011

Największe kontenerowce świata zawiną do DCT Gdańsk

Największe kontenerowce świata od maja 2011 r. będą wpływać do DCT Gdańsk S.A., jedynego polskiego terminalu kontenerowego, który obsługuje statki oceaniczne. Statki armatora Maersk Line o pojemności 15.500 TEU zawijać będą do DCT Gdańsk w ramach linii AE10 łączącej Daleki Wschód z Morzem Bałtyckim.
24.03.2011

Jeszcze większe kontenerowce w Gdańsku!

Jak wynika z uaktualnionego "rozkładu jazdy" (service schedule) serwisu AE10 Maersk Line - duński armator, operator największej w świecie floty pojemnikowców, włącza do eksploatacji na tej linii, łączącej Daleki Wschód z Europą Północną i zawierającej cotygodniowe zawinięcia do Gdańska, pojemnikowce o ładowności ponad 13 oraz nawet ponad 15 tysięcy TEU! Dotychczas największe zawijające do portu polskiego kontenerowce charakteryzują się ładownością nieco ponad 8000 TEU. Olbrzymy obsługiwane będą w terminalu DCT Gdańsk.
14.03.2011

Studyjna wizyta przedstawicieli ZMPSiŚ w porcie w Hamburgu

W dniach 26-27.10.2010 delegacja ZMPSiŚ przebywała na wyjeździe studyjnym w porcie w Hamburgu. Celem wyjazdu było bliższe poznanie działalności największego portu morskiego w Niemczech oraz jednego z największych portów kontenerowych w Europie.
03.11.2010

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.