• <

Wynik wyszukiwania - "chemikaliowiec" - Wiadomości

Pierwszy statek przy Nabrzeżu Dąbrowieckim w Porcie Szczecin

26 kwietnia br. do Nabrzeża Dąbrowieckiego w Porcie Szczecin zawinął pierwszy statek – Chemikaliowiec City Island. To symboliczne zwieńczenie jednego z etapów projektu inwestycyjnego pod nazwą „Poprawa dostępu do Portu w Szczecinie w rejonie Basenu Kaszubskiego”, którego generalnym wykonawcą jest Korporacja Budowlana DORACO.
29.04.2024

Nowo wybudowane Nabrzeże Dąbrowieckie w Porcie Szczecin obsłużyło pierwszy statek

Chemikaliowiec City Island (IMO: IMO 9360960) zabrał na swój pokład blisko 18 tys. ton kwasu siarkowego z niedawno wybudowanego Nabrzeża Dąbrowieckiego w Porcie Szczecin. Było ono częścią projektu "Poprawa dostępu do Portu w Szczecinie w rejonie Basenu Kaszubskiego”, którego celem jest zwiększenie możliwości portu w zakresie obsługi ładunków drobnicowych i masowych. Przedsięwzięcie realizuje Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.
27.04.2024

Zginęło ośmiu członków załogi koreańskiego chemikaliowca

Japońska straż przybrzeżna potwierdziła zgon ośmiu członków załogi chemikaliowca pływającego pod banderą Korei Południowej, który w środę rano czasu lokalnego wywrócił się na wodach u południowo-zachodniego wybrzeża Japonii – poinformował nadawca NHK. Dwie osoby są poszukiwane.
20.03.2024

MOL Chemical Tankers przejmuje Fairfield Chemical Carriers i zwiększa swoją flotę chemikaliowców

MOL Chemical Tankers i Fairfield-Maxwell ogłosiły dzisiaj, że osiągnęły zasadnicze porozumienie, na mocy w zakresie sprzedaży udziałów. Przejęcie zostało zatwierdzone przez zarządy obu spółek, z zastrzeżeniem zwyczajowych warunków określonych w umowie sprzedaży udziałów.
04.03.2024

Pierwszy na świecie chemikaliowiec napędzany wiatrem oddany do użytku

Chemship oddał dziś do użytku swój pierwszy statek z napędem wspomaganym wiatrem. Tym samym MT Chemical Challenger stał się pierwszym na świecie chemikaliowcem wyposażonym w zrównoważoną technologię wiatrową. Statek będzie obsługiwał transatlantycką trasę firmy żeglugowej Chemship między wschodnim wybrzeżem Stanów Zjednoczonych a Morzem Śródziemnym.
19.02.2024

Unibaltic ma nowy chemikaliowiec

Flota Unibaltic Shipping Ltd zwiększyła się do 10 statków. Najnowszym nabytkiem firmy został chemikaliowiec, który otrzymał imię Agath 2.
01.08.2023

Unibaltic sprzedał 30-letni statek

Unibaltic, zarejestrowany na Cyprze armator obsługujący flotę z biura w Szczecinie, sprzedał najstarszy statek w swojej flocie.
30.11.2021

Katastrofa ekologiczna następstwem pożaru chemikaliowca u wybrzeży Sri Lanki

Na początku ubiegłego miesiąca u wybrzeży Sri Lanki doszło do incydentu ze statkiem przewożącym chemikalia. Efektem jest katastrofa ekologiczna, z którą wyspa prawdopodobnie będzie musiała żyć przez dziesięciolecia.
14.06.2021

Wypadek polskiego chemikaliowca na Kanale Kilońskim

W piątek, 30 kwietnia, około godziny 12.30, chemikaliowiec Agath oparł się dziobem o brzeg Kanału Kilońskiego. Statek doznał niewielkich uszkodzeń.
05.05.2021

15. marynarzy porwanych z chemikaliowca

W Zatoce Gwinejskiej, u wybrzeży Beninu, piraci porwali 15 członków załogi chemikaliowca - poinformowali w piątek holenderscy właściciele statku.
12.03.2021

Holenderska stocznia zwodowała napędzany LNG chemikaliowiec dla szwedzkiego armatora

Stocznia Ferus Smit zwodowała najnowszy chemikaliowiec napędzany LNG dla szwedzkiego Thun Tankers. Jednostka o numerze budowy 451 otrzyma nazwę Thun Equality i będzie trzecim statkiem klasy E budowanym dla szwedzkiego armatora.
03.03.2021

Szwedzki armator z kolejną jednostką dual-fuel

W chińskiej stoczni Avic Dingheng Shipbuilding zwodowano siódmą jednostkę dual-fuel dla szwedzkiego armatora – Furetank.
11.08.2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.