• <

Wynik wyszukiwania - "bielski" - Wiadomości

Powołano nowy zarząd Grupy Azoty S.A.

Rada Nadzorcza Grupy Azoty S.A. powołała z dniem 20 marca br. Adama Leszkiewicza na stanowisko prezesa zarządu Grupy Azoty S.A.
20.03.2024

Przemysław Koperski powołany na stanowisko wiceministra infrastruktury

Prezes Rady Ministrów, z dniem 4 stycznia 2024 r., powołał Przemysława Koperskiego na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury.
10.01.2024

Polska Liga Żeglarska: finałowa runda 2. Ligi w Nowym Sztynorcie

Onboard Sailing Poznań, Port Mechelinki oraz BSA Flota Gdynia awansują do 1. Ligi Polskiej Ligi Żeglarskiej . W dniach 14-15.10.2023 na wodach jeziorach Sztynorckiego oraz Dargin rozegrany został ostatni etap tegorocznie Polskiej Ligi Żeglarskiej. W podwójnych regatach – IV rudzie 2. Ligi PLŻ oraz Finale Lig Regionalnych udział wzięło łącznie 19 zespołów na 17 jachtach. Były to największe (pod względem ilości jachtów) regaty w formacie ligowym w tym sezonie, a zwyciężyły je odpowiednio BSA Flota Gdynia oraz MKS Marina Niesulice.
17.10.2023

W celu zwiększenia bezpieczeństwa Wody Polskie remontują nieckę bielskiego potoku Straconka

Wody Polskie remontują nieckę potoku Straconka, który płynie wzdłuż bulwarów w Bielsku-Białej. To jedno z miejsc chętnie odwiedzanych przez bielszczan. Minister funduszy Grzegorz Puda zapowiedział w czwartek, że po zakończeniu remontu będzie bezpieczniej.
05.10.2023

Disabled Sailing Polish Cup: pod żaglami bez barier

W Mrągowie, nad jeziorem Czos żeglarze z niepełnosprawnościami uczestniczyli w szkoleniu, które były zwieńczone trzydniowymi regatami. Klinika sportowa to projekt, który ma na celu przełamywanie barier, integrację społeczną osób niepełnosprawnych i ich aktywizację poprzez żeglarstwo, zarówno w formie rekreacyjnej, jak i sportowej.
16.09.2023

Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska powraca!

Przed nami druga runda Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej i zapowiada się znów ekscytująco!
04.07.2023

Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej już w ten weekend

Już w najbliższy weekend na wodach Zalewu Zegrzyńskiego odbędzie się Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska – to już trzeci sezon cyklu spektakularnych wyścigów. Tradycyjnie baza regat znajduje się w klubie Sailing Legia (ul. Warszawska 31, Zegrze Płd.), a wyścigi w najbliższej odległości od brzegu. Stąd ich widowiskowość, bo sędziowie tak ustawiają trasę, by swobodnie można było oglądać zmagania choćby z molo zaprzyjaźnionego Hotelu 500.
23.06.2023

Na południu województwa śląskiego ubywa wody w rzekach

Opada poziom wody w rzekach na południu województwa śląskiego. Z danych IMGW wynika, że w czwartek rano stany ostrzegawcze nie były już nigdzie przekroczone. Na znaczniej części subregionu deszcz już nie pada. W Bielska-Białej rano padała zanikająca mżawka.
18.05.2023

Polska przećwiczy z sojusznikami desant w Szwecji

Spadochroniarze z 18. Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego uczestniczący w Szwecji w ćwiczeniu Aurora 23 przeprowadzą desant na Gotlandii – poinformowała por. Malwina Jarosz, oficer prasowa 6. Brygady Powietrznodesantowej, w której skład wchodzi bielski batalion.
30.04.2023

HG Solutions i Polonus Energy. W kierunku zielonej energii

Prąd i woda to niezbyt dobre połączenie. Aby na jednostkach pływających wszystko działało jak należy, trzeba kwestie elektryczności powierzyć fachowcom. A jeśli spoglądają oni coraz odważniej w stronę zielonej energii, mamy miks godny XXI wieku.
14.02.2022

Młodzi okrętowcy z całego świata po raz kolejny zaprezentowali swoje osiągnięcia

W dniach 3 i 4 listopada br. odbyła się druga edycja międzynarodowej konferencji młodych naukowców i inżynierów aktywnych w sektorze technologii morskich i okrętownictwa. Tym razem odbyła się pod nazwą PostGradMarTec 2021 i była kontynuacją konferencji zainicjowanej w zeszłym roku przez polskich okrętowców jako „KORAB CEMT Young 2020”.
22.11.2021

Inżynier Kazimierz Bielski, wychowawca morskich mechaników, uhonorowany w Zespole Szkół Technicznych Tczewie

W Tczewie, w Zespole Szkół Technicznych im. Antoniego Garnuszewskiego, 22 października br. odbyła się uroczystość zasadzenia dębu upamiętniającego inż. Kazimierza Bielskiego, bliskiego współpracownika por mar. Garnuszewskiego, organizatora Szkoły Morskiej w Tczewie, kmdr por. kpt. ż.w. Gustawa Kańskiego, referenta szkolnictwa marynarki handlowej w Departamencie dla Spraw Morskich Ministerstwa Spraw Wojskowych, kontradmirała Kazimierza Porębskiego, szefa Departamentu dla Spraw Morskich Ministerstwa Spraw Wojskowych.
27.10.2021

20. Forum Gospodarki Morskiej Gdynia – dyskusje i współpraca [WIDEO, ZDJĘCIA]

Forum Gospodarki Morskiej Gdynia przez lata wypracowało sobie status jednej z najważniejszych imprez o charakterze gospodarczym w regionie i Polsce. Tegoroczna, 20. edycja, przyniosła po raz kolejny dyskusje na tematy ważne dla branży i wspólne próby poszukiwań rozwiązań aktualnych problemów.
10.10.2021

Forum Gospodarki Morskiej w Gdyni. Dzień pierwszy za nami

W czwartek (7 października) rozpoczęła się 20. edycja Forum Gospodarki Morskiej. Zaplanowano debaty i spotkania z ciekawymi gośćmi - oczywiście na temat gospodarki morskiej. W programie - trwającego do jutra - wydarzenia jest pięć nowych paneli tematycznych, w których udział weźmie ponad 30 prelegentów.
07.10.2021

Forum gorących dyskusji w Gdyni

Ponad 30 prelegentów, 5 na nowo zdefiniowanych paneli tematycznych, szanse i wyzwania dla gospodarki morskiej w pandemicznej rzeczywistości - to wszystko podczas 20. edycji Forum Gospodarki Morskiej Gdynia, które odbędzie się w dniach 7-8 października.
09.09.2021

Forum Gospodarki Morskiej Gdynia

Ponad 30 prelegentów, 5 na nowo zdefiniowanych paneli tematycznych, szanse i wyzwania dla gospodarki morskiej w pandemicznej rzeczywistości - to wszystko podczas 20. edycji Forum Gospodarki Morskiej Gdynia, które odbędzie się w dniach 7-8 października.
07.09.2021

Uruchomienie zbiornika Racibórz obniża poziom wody w Odrze

Rozpoczęcie procesu piętrzenia wody na zbiorniku przeciwpowodziowym Racibórz Dolny przynosi oczekiwane efekty - w środę wieczorem rosnący wcześniej poziom wody w Odrze na wodowskazie w Raciborzu-Miedoni obniżył się o 13 cm - wynika z informacji Wód Polskich.
15.10.2020

Kim byli nauczyciele Szkoły Morskiej w Tczewie?

Pierwszych pracowników Szkoły Morskiej założonej w Tczewie w 1920 roku cechowały zapał i nieustająca wola działania. Posiadali oni rozległą i specjalistyczną wiedzę, którą nabyli na uczelniach w Rosji, Niemczech czy Austrii. Wielu z nich miało również bogate doświadczenie morskie, a większość ze szkolnictwem morskim związała się na całe życie. W Dniu Nauczyciela, obchodzonym 14 października, poznajmy losy trzech wybranych przedstawicieli kadry dydaktycznej pierwszej szkoły morskiej w Polsce!
14.10.2020

Blisko 40 niepełnosprawnych żeglarzy na starcie Disabled Sailing – Polish Cup 2020

Blisko 40 niepełnosprawnych żeglarzy ścigało się na Wiśle Śmiałej w Gdańsku w Disabled Sailing – Polish Cup 2020. Była to kolejna edycja zawodów organizowanych przez Polski Związek Żeglarski we współpracy Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zawodnicy ścigali się na specjalnie dostosowanych łódkach klasy Hansa 303. W klasie jednoosobowej zwyciężył Adam Bielski, a w dwuosobowej załoga Zbigniew Jastrzębski i Agata Lach.
16.09.2020

Inflacja będzie spadać

Inflacja będzie się dalej obniżać do poniżej 2,5 proc. na koniec 2020 i sporo poniżej 2,0 proc. w 2021 - prognozują analitycy Santander Banku Polska (SBP). Ocenili też, że spadek Indeksu PMI, to efekt osłabienia popytu krajowego.
01.09.2020

Doskonała frekwencja na regatach w Pucku

W miniony weekend odbyły się regaty o Puchar Puckiego Klubu Żeglarskiego Na Fali. Na starcie tej imprezy stanęło blisko 170 żeglarzy walczących w klasach Techno oraz Open Foil Racing. W Pucku dopisała nie tylko frekwencja, ale również pogoda. Zawodnicy przez trzy dni regat mieli doskonałe warunki do żeglugi, nawet z przewagą wiatrów silnych.
28.07.2020

Puchar Prezydenta Gdańska za nami!

Blisko 140 zawodników i zawodniczek w klasach BIC Techno 293 oraz Open Foil Race rywalizowało w regatach o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska. Akweny regat usytuowane były w bezpośrednim sąsiedztwie plaż na Stogach oraz w Sobieszewie, dzięki czemu widzowie mogli jak na wyciągnięcie ręki obserwować zmagania najmłodszych deskarzy.
13.07.2020

Potrzebne są nowe rozwiązania systemowe [wywiad]

Incydentalny program pomocowy – nawet w skali miliardowej – nie jest wystarczający. Potrzebne są rozwiązania systemowe – chociażby fundusz przeznaczony na inwestycje samorządowe w wysokości równowartości VAT-u wpłaconego od inwestycji samorządowych w roku poprzednim - podkreśla Andrzej Płonka, prezes Związku Powiatów Polskich.
08.07.2020

Morawiecki: przez kryzys gospodarczy przejdziemy raczej suchą stopą, może troszeczkę umoczoną

Przez kryzys gospodarczy wywołany pandemią koronawirusa przejdziemy raczej suchą stopą, no, może troszeczkę umoczoną - mówił w czwartek w Bielsku Podlaskim premier Mateusz Morawiecki. W woj. podlaskim szef rządu odwiedzi tego dnia kilkaście miast i przekaże promesy na pieniądze z Funduszu Inwestycji Lokalnych.
02.07.2020

Nadal wysoki stan wód w rzekach, liczne interwencje strażaków

Blisko 140 razy interweniowali od poniedziałku do wtorku rano strażacy w woj. śląskim, usuwając skutki zdarzeń spowodowanych przez przybór wody i silny wiatr. Na wielu rzekach nadal przekroczone są stany ostrzegawcze, na Odrze w Raciborzu Miedoni – stan alarmowy.
23.06.2020

Pracowita doba strażaków, przekroczone stany ostrzegawcze na rzekach

Blisko 300 interwencji wykonali w ciągu całej piątkowej doby strażacy w woj. śląskim. W sobotę rano nadal obsługiwali kilkanaście zgłoszeń. Rzeki w regionie przekroczyły stany ostrzegawcze, a prognozy pogody przewidują dalsze opady.
20.06.2020

Ekonomiści: należy czasowo odejść od stosowania stabilizującej reguły wydatkowej

W związku z kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa należy czasowo odejść od stosowania stabilizującej reguły wydatkowej (SRW); dobrze, że proponowana przez MF zmiana zakłada automatyczny powrót do niej - uważają ekonomiści, z którymi rozmawiała PAP.
06.06.2020

MFiPR: liczymy na wynegocjowanie Funduszu Sprawiedliwej Transformacji do końca br.

Mamy nadzieję na zakończenie negocjacji dotyczących Funduszu Sprawiedliwej Transformacji do końca tego roku – zadeklarował w czwartek w sejmie wiceminister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.
28.05.2020

GDDKiA: rok 2019 głównie pod znakiem budowy S61 Via Baltica

200 kilometrów budowanej obecnie trasy S61 Via Baltica, przygotowania do budowy S19 oraz S16, inwestycje na innych drogach krajowych - to główne efekty prac drogowców w 2019 r. na Podlasiu, podsumowane przez białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
31.12.2019

Słabowiatrowy Finał Pucharu Polski w windsurfingu

W Pucku, regatami Finału Pucharu Polski, zakończył się sezon windsurfingowy w naszym kraju. Podczas tej samej imprezy rozegrano również Długodystansowe Mistrzostwa Polski w windsurfingu.
22.10.2019

Ruszają prace związane m.in. z odtworzeniem szlaków wędrówek ryb w Wiśle

Na odcinku Wisły między ujściem Soły i Skawy oraz w dolnej części Soły będą przeprowadzone inwestycje w celu odtworzenia ciągłości ekologicznej tych rzek, w tym szlaków wędrówek ryb. Całkowity koszt prac realizowanych przez Wody Polskie wynosi ponad 44 mln zł.
22.08.2019

Na Wiśle, Białej i Brynicy nadal przekroczone stany ostrzegawcze

Poziom wody w Wiśle, Białej i Brynicy nadal przekracza stany ostrzegawcze w pięciu punktach pomiarowych w woj. śląskim - wynika z wtorkowej informacji służb kryzysowych. Sytuacja jest stabilna; wody nie przybywa i nie ma zagrożenia powodziowego.
28.05.2019

RCB: W weekend kulminacja fali wezbraniowej na Wiśle

W sobotę i niedzielę dojdzie do kulminacji fali wezbraniowej na Wiśle - poinformowało w piątek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa za pośrednictwem Twittera.
24.05.2019

MGMiŻŚ zapowiada zawiadomienie prokuratury ws. zbiornika przeciwpowodziowego w Wilkowicach

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej złoży zawiadomienie do prokuratury ws. możliwości popełnienia przestępstwa przy budowie i dopuszczeniu do użytkowania zbiornika przeciwpowodziowego w Wilkowicach przy potoku Wilkówka (Śląskie) - poinformował PAP resort.
24.05.2019

DZIEŃ NA FX/FI: Złoty osłabi się wobec euro; na rynku długu możliwy nieznaczny spadek rentowności

W perspektywie najbliższego miesiąca złoty może się osłabić do 4,31-4,32 za euro - uważają ekonomiści. Na rynku polskiego długu oczekują oni, maksymalnie kilkupunktowego, spadku rentowności na długim końcu krzywej przy jednoczesnej stabilizacji na krótkim końcu.
07.05.2019

Śląskie: Będzie aktualizacja planu zagospodarowania województwa, m.in. o modernizację Odrzańskiej Drogi Wodnej

O przystąpieniu do zmiany „Planu Zagospodarowania Przestrzennego Woj. Śląskiego 2020+” zdecydowali w poniedziałek radni woj. śląskiego. Kontekstem są m.in. utworzenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i realizacja Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.
04.02.2019

IMGW: ostrzeżenia przed gęstą mgłą dla czterech województw i słabą widocznością na Bałtyku

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w czwartek ostrzeżenia I stopnia o zagrożeniu wystąpienia gęstych mgieł w woj. warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim i lubelskim. IMGW w Gdyni ostrzega ponadto przed mgłą na Bałtyku.
08.11.2018

Ponad 36 mln zł z NFOŚiGW na gospodarkę wodno-ściekową na Śląsku i w Wielkopolsce

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dofinansuje 36 mln zł modernizację sieci wodno-kanalizacyjnych na Śląsku (gmina Kozy) oraz w Wielkopolsce (gmina Śmigiel) - poinformował w czwartek Fundusz.
12.07.2018

Adamczyk: Droga S1 ma szczególne znaczenie dla gospodarki narodowej

Droga S1 ma szczególne znaczenie dla gospodarki narodowej. Budowa posiada pełne zabezpieczenie finansowe. Droga powinna być otwarta najdalej do 2023 r. – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który w sobotę spotkał się z mieszkańcami Oświęcimia.
10.06.2018

GDDKiA: w lutym 2019 r. przetarg na 40 km trasy S1

W lutym 2019 r. katowicki oddział GDDKiA chce ogłosić przetarg na projekt i budowę ok. 40-km ekspresowej trasy S1 między Mysłowicami a Bielskiem-Białą. W październiku br. Dyrekcja ma dysponować tzw. koncepcją programową, która określi wymagania przetargu.
30.05.2018

Jerzy Sroka odszedł na wieczną wachtę

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że w dniu 1 maja 2018 r. odszedł na wieczną wachtę kapitan Jerzy Sroka.
07.05.2018

Podpisano polsko-słowackie memorandum ws. inwestycji transportowych

Polska i Słowacja deklarują konsekwentną realizację łączących oba kraje inwestycji transportowych. W poniedziałek w Żywcu podpisano memorandum w tej sprawie. Zapowiedziano, że do końca 2022 r. gotowa będzie cała S1 od granicy ze Słowacją do A1 w Pyrzowicach, a na przełomie lat 22/23 też słowacka autostrada D3.
15.01.2018

Zofia Klepacka: najważniejsze, to dbać o zdrowie i mieć w życiu cel

Najważniejsze, to dbać o zdrowie, mieć w życiu cel i do niego dążyć - podkreśliła medalistka igrzysk, mistrzostw świata i Europy w windsurfingowej klasie RS:X Zofia Klepacka na spotkaniu z uczniami przed startem do Mili Olimpijskiej w Warszawie.
12.11.2017

Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości wyróżnione przez Komisję Europejską i Ministerstwo Rozwoju

Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości zdobyło wyróżnienie w krajowym etapie konkursu „Europejskie Nagrody Promocji Przedsiębiorczości 2016", w kategorii „Rozwój środowiska biznesowego". Organizowany od dziesięciu lat przez Komisję Europejską i Ministerstwo Rozwoju plebiscyt, adresowany jest do władz lokalnych, regionalnych i krajowych, do miast, regionów, wspólnot, które samodzielnie lub wspólnie - w formule ppp - z przedsiębiorcami, organizacjami biznesowymi, a także instytucjami edukacyjnymi, podejmują inicjatyw
14.07.2016

Możliwy 4 proc. wzrost przeładunków w polskich portach

Nasz kraj stał się też na przestrzeni ostatnich lat zagłębiem produkcyjnym dla wielu zachodnich koncernów, które swoją produkcję dostarczają na wiele różnych rynków. To oznacza konkretne konsekwencje dla branży transportowej, w tym dla transportu morskiego.
10.03.2016

Żaglowiec z Trzebieży wygrał The Tall Ships Races 2014

Statek Kapitan Głowacki z Trzebieży wygrał dwa etapy wyścigów w klasie A. I to pozwoliło mu zająć pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.
03.08.2014

Nurkowie wysprzątali dno basenu jachtowego w Gdyni(wideo)

Wózek z supermarketu, wiadro, wanna... Ktoś wybrał się na zakupy do marketu budowlanego? Niestety nie - wszystkie te przedmioty i wiele innych wyłowili nurkowie podczas akcji Eko-Nurkowy Dzień.
23.10.2013

Nowe Planetarium na Wydziale Nawigacyjnym Akademii Morskiej w Gdyni

W piątek 30 września 2011 r., w przededniu uroczystej inauguracji roku akademickiego w Akademii Morskiej w Gdyni na Wydziale Nawigacyjnym przy al. Jana Pawła II 3 miała miejsce uroczystość otwarcia nowego Planetarium, połączona z zakończeniem realizacji projektu „Podwyższenie jakości infrastruktury naukowo-dydaktycznej przez nadbudowę, rozbudowę i zakup wyposażenia do budynku administracyjno-magazynowego Wydziału Nawigacyjnego Akademii Morskiej w Gdyni” finansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pom
03.10.2011

Dziękujemy za wysłane grafiki.