• <

Wynik wyszukiwania - "STS" - Wiadomości

Suwnica STS w DB Port Szczecin oddana do użytku

Po zakończeniu montażu i przejściu niezbędnych testów, jak i procedury odbioru technicznego, z dniem 1 grudnia odbyło się oficjalne przekazanie do eksploatacji suwnicy STS w DB Port Szczecin. Ma to zapewnić zwiększenie wydajności przeładunków coraz większych statków przybywających do szczecińskiego portu.
01.12.2023

W DB Port Szczecin trwa składanie suwnicy STS

DB Port Szczecin na początku lipca zyskał elementy suwnicy kontenerowej typu STS, której składanie trwa w dalszym ciągu. Za pomocą mediów społecznościowych port pochwalił się dotychczasowymi efektami prac.
28.07.2023

Afrykańskie, azjatyckie i europejskie dziury w sankcjach. Rosyjskie towary płyną na wszystkie rynki szerokim strumieniem

W drugim kwartale 2023 r. na całym świecie miało miejsce ponad 1200 incydentów manipulowania lokalizacją (GNSS) przez operatorów statków. 63% wszystkich statków omijających sankcje zostało zidentyfikowanych jako powiązane z Rosją. To dwa z wielu godnych uwagi spostrzeżeń z raportu ryzyka firmy Windward, która śledzi ruch statków, wykorzystując sztuczną inteligencję Maritime AI™.
18.07.2023

DB Port Szczecin będzie miał nową suwnicę kontenerową

DB Port Szczecin zbroi się w nową suwnicę STS. Jej elementy przypłynęły już do Szczecina, a sama maszyna będzie gotowa do pracy jeszcze w tym roku.
09.07.2023

Transfer ropy na morzu jako metoda Rosji na unikanie sankcji

Rosja zaczęła przeładowywać olej napędowy metodą ze statku na statek (ship-to-ship, STS) w pobliżu afrykańskich portów, szukając nowych dróg sprzedaży, jak podają obserwatorzy i dane Refinitiv Eikon. To kolejna próba ominięcia embarga na rosyjskie produkty naftowe funkcjonującego od 5 lutego br.
05.04.2023

Przekręty na morskich szlakach. Rosji (nie tylko) halsowanie między sankcjami

Rosja omijała sankcje, stosując proste chwyty z przeładunkiem towarów na morzu lub w porcie, lub wykorzystując zmiany bandery lub armatora. A pomagają jej armatorzy wielu państw, pływający pod wygodnymi banderami. A także wiele państw, które nie włączyły się w ogóle w proces ograniczenia handlu z Rosją. Wiele państw i firm wykorzystało ten moment do robienia na wojnie biznesu.
05.03.2023

Gazowiec Q-Flex zakończył pierwszy transfer LNG metodą STS

Katarska firma Qatargas poinformowała o pierwszym transferze skroplonego gazu ziemnego metodą ze statku na statek (STS) wykonanym przez jeden z ich gazowców Q-Flex.
14.01.2021

Port Aszdod zamawia suwnice STS

Izraelski Port Ashdod podpisał umowę na zakup pięciu zaawansowanych suwnic kontenerowych STS. Kontrakt opiewa na sumę 74 mln dolarów.
05.01.2021

Elmech - ASE Sp. z o.o.

PRODUCENT URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW ZASILAJĄCYCH
magazyny energii,przetwornica częstotliwości,FPP,zasilanie gwarantowane,zasilacz ZP,ładowarka,filtr aktywny,filtry aktywne,konwenter napięcia,falowniki,FPS,przełącznik bezstykowy,STS,rozdzielnica potrzeb własnych,RPW,rozdzielnice,zasilacz prądu stałego,rozładownica serwisowa,UPS,dobór i pomiary,rozłącznik baterii,przełącznik układu rozruchowego,skrzynia akumulatorowa,tablica świateł nawigacyjnych,TSN,system ładowania baterii,jakość energii,kompensacja mocy biernej,redukcja wyższych harmonicznych,c&t elmech,elmech,filtr hybrydowy,filtr niskonapięciowy,prąd stały,prąd przemienny,grupa ase

Maritime & Commercial Law Office Bartosz Biechowski

prawo morskie,maritime law,areszt statków,areszt statku,zwolnienia statków,ship arrests,podatki marynarskie,odszkodowania marynarskie,wypadki na morzu

Kolejny wielki zbiornik na projekt "Polimery Police" ze stoczni Crist

W gdyńskiej Stoczni Crist S.A. powstał kolejny zbiornik na projekt „Polimery Police”. To następny etap realizacji jednej z największych inwestycji w historii polskiego przemysłu chemicznego.
23.02.2021

Olbrzymia suwnica z Energomontażu Północ-Gdynia w drodze do Finlandii

Olbrzymia suwnica w drodze z Gdyni do Finlandii. Stalową konstrukcję o masie 580 t wykonał Energomontaż Północ-Gdynia. Dźwig STS (ship-to-shore) przeznaczony jest do rozładunku i załadunku kontenerów ze statków w terminalach kontenerowych.
15.11.2018

Nowe suwnice STS na nabrzeże T2 osiągnęły już wymiar wertykalny

Elementy dwóch suwnic STS, które przypłynęły do DCT drogą morską na początku sierpnia osiągnęły wymiar wertykalny. Zakończony został już proces podnoszenia głównych elementów dźwigów.
09.10.2018

Dziękujemy za wysłane grafiki.