• <

Wynik wyszukiwania - "Ostsee" - Wiadomości

Nowy niemiecki terminal LNG odebrał pierwszy ładunek skroplonego gazu

Tankowiec LNG Maran Gas Alexandria dostarczył pierwszy ładunek skroplonego gazu do terminalu LNG na Rugii, w niemieckim Mukran. Statek, załadowany skroplonym gazem ziemnym (LNG) z Norwegii, jest kluczowym elementem w procesie weryfikacji gotowości terminalu do obsługi dostaw LNG. Niemiecki terminal może być konkurencją dla polskiego gazoportu w Świnoujściu.
28.03.2024

RWE przekazuje kontrolę nad terminalem LNG niemieckiemu operatorowi

Wraz z 1 stycznia 2024 roku niemiecki operator energetyczny RWE przekaże infrastrukturę LNG, znaną jako projekt Elbenhafen, zbudowaną w Brunsbüttel federalnemu operatorowi Deutsche Energy Terminal (DET). Odbywa się to ponad dziewięć miesięcy po rozpoczęciu transportu gazu.
27.12.2023

Podwodny protest Greenpeace przeciwko terminalowi LNG

Na Bałtyku, w rejonie wyspy Rugia, aktywiści Greenpeace prowadzą protest przeciwko powstającemu tam rurociągowi terminalu skroplonego gazu LNG. Akcja protestacyjna prowadzona jest pod wodą, biorą w niej udział nurkowie – poinformował portal dziennika „Ostsee Zeitung”. Informacje o prowadzonej akcji potwierdziła w środę rzeczniczka policji.
02.11.2023

Niemieckie media o otwarciu tunelu pod Świną: gdy Polska inwestuje, ważne projekty po stronie niemieckiej są opóźniane

Tunel pod Świną w Świnoujściu, o długości 1800 metrów, zostanie otwarty w piątek, stając się trzecią stałą drogą dojazdową do wyspy Uznam. "Gdy Polska inwestuje (...), ważne projekty po stronie niemieckiej są opóźniane" - pisze portal dziennika "Ostsee Zeitung".
30.06.2023

Niemiecki rząd kupił rury, które były przeznaczone dla gazociągu Nord Stream 2. Wykorzysta je do budowy terminalu LNG

Rury, które były przeznaczone dla gazociągu Nord Stream 2, mają zostać wykorzystane przy budowie planowanego terminalu LNG u wybrzeży bałtyckiej wyspy Rugia. Rząd Niemiec zakupił w tym celu zapasowe rury z gazociągu.
18.04.2023

Europa zwiększy w 2023 roku potencjał importowy LNG

2023 rok może okazać się owocny dla rynku LNG w Europie. Jest to wynik szybkiego poszukiwania dostawców gazu poza Federacją Rosyjską oraz decyzji inwestycyjnych z ostatnich lat. Do grudnia 2023 roku zdolności importowe LNG w Europie mają wzrosnąć o 20 proc.
04.01.2023

Thialf instaluje pierwszą turbinę V174-9,5 MW na MFW Arcadis Ost 1 przy użyciu innowacyjnej metody RNA [ZDJĘCIA]

Pierwsza z 27 turbin wiatrowych V174-9,5 MW firmy Vestas, które zostaną zainstalowane na morskiej farmie wiatrowej Arcadis Ost 1 na Morzu Bałtyckim, jest już w górze.
27.11.2022

Niemcy. Demonstranci w Lubminie domagali się otwarcia gazociągu Nord Stream 2

W niedzielę po południu w Lubminie koło Greifswaldu we wschodnich Niemczech zebrało się 3 500 osób, które demonstrowały przeciwko polityce energetycznej niemieckiego rządu, a za otwarciem bałtyckiego gazociągu Nord Stream 2 i zakończeniem sankcji wobec Rosji - informuje portal stacji NDR. Widać było rosyjskie flagi.
26.09.2022

W Lubminie rozpoczęto prace budowlane niezbędne do przyjęcia FSRU

We wtorek 20 września 2022 roku rozpoczęła się budowa pierwszego w pełni prywatnie finansowanego terminala skroplonego gazu ziemnego FSRU "German Baltic" – poinformowała niemiecka spółka Deutsche ReGas z Lubmina. Pierwszy gaz popłynie do sieci już w grudniu.
22.09.2022

Porty w Sztokholmie idą śladami Kopenhagi i Kilonii. Statki pasażerskie już 2023 będą zasilane energią elektryczną z lądu

Porty Sztokholmu włączają się politykę ochrony środowiska stolicy Szwecji. Zarząd Portów skutecznie realizuje to co zapowiedział znacznie wcześniej. W krótkim czasie zbuduje dwa lądowe podłączenia do sieci energetycznej dla statków wycieczkowych. Już w najbliższym sezonie pasażery cumujące przy dwóch nabrzeżach w centrum miasta będą mogły wyłączyć agregaty prądotwórcze. Ta inicjatywa środowiskowa spowoduje znacznie niższe emisje zanieczyszczeń powietrza w Sztokholmie i na Morzu Bałtyckim – podkreśla Zarząd Portów Sztokholm w cz
09.09.2022

60 mln euro rocznie wydaje rząd Niemiec na innowacje w niemieckich stoczniach

Rząd Niemiec podjął decyzję o przeznaczeniu 30 mln euro rocznie na rozwój statków bezemisyjnych i 1,3 mln euro na wsparcie informatyzacji w przemyśle stoczniowym. Rocznie na innowacje w sektorze rząd Niemiec wydaje 60 mln euro.
24.08.2022

Niemiecki FSRU rozpocznie pracę w grudniu

Efektem wojny w Ukrainie jest rozbudowa przez Niemcy infrastruktury dla paliw kopalnych, takich jak gaz i ropa, między innymi na Morzu Bałtyckim. Rosja czasowo wstrzymała dostawy gazu ziemnego przez Nord Stream 1 do Lubmina (Meklemburgia-Pomorze Przednie). Niemiecka firma ReGas pracuje nad instalacją w tym miejscu pływającego terminalu na gaz LNG, który ma rozpocząć pracę już w grudniu.
14.07.2022

ISR: Niemieckie wybrzeże Bałtyku pod jednolitym nadzorem

Liczące 2050 kilometrów niemieckie wybrzeże Bałtyku jest zarządzane przez jedną instytucję. Ujednolicony nadzór nad nim objął w ostatnich dniach Bałtycki Urząd Dróg Wodnych i Żeglugi (WSA).
19.10.2020

Międzynarodowe rybołówstwo śledzia i szprota z Morza Bałtyckiego z certyfikatem MSC

Międzynarodowe duńsko-estońsko-niemiecko-szwedzkie rybołówstwo śledzia i szprota na Morzu Bałtyckim na początku lipca 2020 r. otrzymało certyfikat zrównoważonego rybołówstwa MSC.
17.07.2020

Kilonia zamknęła najlepszy w historii sezon wycieczkowy

Kilonia zamknęła sezon wycieczkowy 28 października wizytą statku AIDAbella. Ogółem w tym roku niemiecki port zanotował 166 wizyt 33 różnych wycieczkowców. To rekordowy sezon w historii Kilonii.
08.11.2018

Niemcy: Zgoda Brandenburgii na budowę gazociągu z udziałem Gazpromu

Krajowy Urząd Górnictwa, Geologii i Surowców Brandenburgii wyraził w piątek zgodę na budowę przebiegającego przez jej terytorium odcinka gazociągu EUGAL, którym popłynie do granicy niemiecko-czeskiej rosyjski gaz, dostarczany do Niemiec gazociągiem Nord Stream 2.
17.08.2018

Albatros – jak dotąd jedyny wycieczkowiec, który zawinie do Świnoujścia w 2018 r.

Albatros jedynym wycieczkowcem w Świnoujściu w 2018 r. O ile plany się nie zmienią, w przyszłym roku zobaczymy tam tylko jeden pełnomorski statek pasażerski. Ostatnim wycieczkowcem, który ostatnio zawinął do świnoujskiego portu, był Berlin. Można go było oglądać 19 lipca ubiegłego roku.
16.01.2017

Polskie inwestycje zagrożeniem dla Niemiec?

Według portalu Niezależna nasi zachodni sąsiedzi są przeciwni polskim inwestycjom w terminal zbożowy w Świnoujściu i użegolownienie rzeki Odry. Według polskiego portalu niemieckie media i ekolodzy straszą skutkami ubocznymi tych inwestycji.
24.08.2016

Kolejny duży wlew do Bałtyku!

W listopadzie naukowcy z Leibniz Institute for Baltic Sea Research (Leibniz-Institut für Ostseeforschung Warnemünde, IOW) ogłosili, że w dniach od 14 do 22 listopada miał miejsce kolejny wlew z Morza Północnego do Bałtyku.
07.12.2015

Nurkowie wydobywają wrak samolotu, który spadł do Zalewu

Zespół nurków wydobywa wrak samolotu, który w sobotę wieczorem rozbił się nad Zalewem Szczecińskim - informuje portal ostsee-zeitung.de.
30.10.2014

Pilot zaginionego samolotu nie żyje

Nie żyje pilot awionetki, która zaginęła w sobotę wieczorem nad Zalewem Szczecińskim - informuje niemiecki portal ostsee-zeitung.de.
27.10.2014

Katamarany solarne szansą dla spółki Alumare

W związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem rynku na produkty aluminiowe, firma Alumare już na początku swojego istnienia dążyła do ekspansywnego rozwoju przy jednoczesnym traktowaniu jakości swoich wyrobów jako priorytetu działalności. Wg prezesa zarządu spółki, najnowszy kontrakt na budowę aluminiowych katamaranów solarnych może być wstępem do ekspansji na rynek niemiecki.
11.06.2013

Nord Stream: do końca 2012 r. druga nitka Gazociągu Północnego

W czwartym kwartale 2012 r. uruchomiona zostanie druga nitka gazociągu Nord Stream. Pozwoli to na przesył 55 mld metrów sześciennych gazu rocznie - poinformował doradca ds. państw bałtyckich i Polski spółki Nord Stream AG Romans Baumanis.
28.11.2011

Dziękujemy za wysłane grafiki.