• <

Wynik wyszukiwania - " szkolenia zawodowe" - Wiadomości

W Brazylii zwodowano okręt podwodny. Podobne były oferowane Polsce w ramach programu "Orka"

W brazylijskiej stoczni Itaguaí Construções Navais odbyła się ceremonia wodowania przyszłego okrętu podwodnego typu Riachuelo, która otrzyma nazwę Tonelero (S42). To trzecia jednostka z czterech, jakie znajdą się w wyposażeniu Marynarki Wojennej Brazylii (Marinha do Brasil). Jest ona oparta na typie Scorpène, będącym towarem eksportowym francuskiego koncernu Naval Group.
28.03.2024

Zmiany w Konwencji pracy na morzu z 2006 r.

W dniach od 27 maja do 11 czerwca 2022 roku odbyła się w Genewie internacjonalna konferencja, która została zorganizowała przez Międzynarodową Organizację Pracy. Na mocy jej obrad, podjęto decyzję o zmianie Konwencji pracy na morzu z 2006 roku, której zmieniona wersja wejdzie w życie już 23 grudnia 2023 roku. Wspomniana powyżej konferencja jest organizowana cyklicznie co roku, natomiast w jej ramach podejmuje się takie tematy, jak decyzje w przedmiocie przyszłej polityki organizacji, jej programu czy budżetu.
23.11.2023

Zdobądź kwalifikacje operatorskie za pół darmo!

Zostały jeszcze wolne miejsca w ramach cyklu szkoleń operatorskich Invest in Pomerania Academy. Udział w przedsięwzięciu realizowanym przez Centrum Nowych Kompetencji (CNK) w partnerstwie z Agencją Rozwoju Pomorza (ARP) można wziąć do końca listopada br.
25.09.2023

Energetyka wiatrowa będzie potrzebowała 150 tys. specjalistów do 2030 roku

Europa ma w planie zainstalowanie 510 GW w energetyce wiatrowej do 2030 roku. Do osiągnięcia tak dużych mocy potrzebne są kompetencje i wykwalifikowane kadry. W ciągu ośmiu najbliższych lat branża będzie musiała obsadzić 150 tys. stanowisk pracy.
30.11.2022

Niemcy szukają pracowników żeglugi śródlądowej; przyszli marynarze za 3,5 roku nauki dostaną do 76 tys. euro

By zachęcić młodych ludzi do pracy w żegludze śródlądowej niemiecki rząd finansuje szkolenia dla marynarzy i kapitanów. Za 3,5-letnią naukę zawodu przyszli pracownicy otrzymają 76 tys. euro. W niemieckiej żegludze śródlądowej brakuje pracowników, a branża jest kluczowa dla osiągnięcia celów klimatycznych - podkreśla niemiecki rząd.
21.09.2022

PSSE otworzyła nabór na bezpłatne kursy zawodowe

Mieszkańcy Pomorza, którzy chcą podnieść swoje kompetencje zawodowe, mogą ponownie liczyć na pomoc Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Spółka rozpoczęła kolejny nabór na bezpłatne szkolenia.
18.02.2022

USA zablokowały eksport części towarów z Chin w związku z naruszaniem praw człowieka

Władze USA zablokowały eksport niektórych towarów z regionu autonomicznego Sinciang na północnym zachodzie Chin w związku z domniemanym naruszaniem praw człowieka mniejszości muzułmańskiej Ujgurów. Według Chin zakaz ten uderza w globalne łańcuchy dostaw.
15.09.2020

Ośrodek Szkolenia Zawodowego Gospodarki Morskiej wznawia działalność

Ośrodek Szkolenia Zawodowego Gospodarki Morskiej istnieje od 1995 r. Organizuje szkolenia w zakresie STCW dla osób, które chcą pierwszy raz podjąć pracę na statkach oraz dla doświadczonych marynarzy, pragnących podnieść swoje kwalifikacje, zarówno dla zgłoszeń indywidualnych oraz pracowników przedsiębiorstw gospodarki morskiej. Ośrodek właśnie wznowił działalność, po zniesieniu stanu zagrożenia epidemicznego.
05.06.2020

Ośrodek Szkolenia Zawodowego Gospodarki Morskiej przedłuża zawieszenie działalności dydaktycznej

W związku z zapobieganiem i zwalczaniem SARS – CoV-2 informujemy, że zawieszenie działalności dydaktycznej Ośrodka Szkolenia Zawodowego Gospodarki Morskiej zostaje przedłużone do 26.04.2020.
14.04.2020

Ośrodek Szkolenia Zawodowego Gospodarki Morskiej zawiesza działalność dydaktyczną w związku z koronawirusem

Z powodu wprowadzenia rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11.03.2020 w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty, w związku z zapobieganiem i zwalczaniem SARS – CoV-2 informujemy, że do dnia 25.03.2020 zostaje zawieszona działalność dydaktyczna Ośrodka.
12.03.2020

Chiny wyprzedziły Niemcy w wielkości żeglugi kontenerowej

Chiny wyprzedziły Niemcy pod względem całkowitej ilości ładowności TEU, którymi odznaczają się statki pływające dla armatorów z tego kraju.
02.03.2020

Kursy w Ośrodku Szkolenia Zawodowego Gospodarki Morskiej

Ośrodek Szkolenia Zawodowego Gospodarki Morskiej istnieje od 1995 r. Organizuje szkolenia w zakresie STCW dla osób, które chcą pierwszy raz podjąć pracę na statkach oraz dla doświadczonych marynarzy, pragnących podnieść swoje kwalifikacje, zarówno dla zgłoszeń indywidualnych oraz pracowników przedsiębiorstw gospodarki morskiej.
26.11.2019

UE przyjęła awaryjne rozwiązania prawne na wypadek twardego brexitu

Państwa UE przyjęły we wtorek awaryjne rozwiązania prawne na wypadek wyjścia Wielkiej Brytanii z UE bez umowy. Chodzi o przepisy dotyczące przewoźników, studentów i innych korzystających z programu Erasmus, a także pracowników.
20.03.2019

Kursy w Ośrodku Szkolenia Zawodowego Gospodarki Morskiej

Ośrodek Szkolenia Zawodowego Gospodarki Morskiej istnieje od 1958 roku, jako Ośrodek Resortu Żeglugi. Powołany został dla zabezpieczenia wszystkich potrzeb w zakresie szkolenia, tak i obligatoryjnego, jak i podnoszącego kwalifikacje zawodowe załóg pływających oraz pracowników przedsiębiorstw gospodarki morskiej – porty, stocznie, przedsiębiorstwa spedycyjne.
19.03.2019

OECD: Polska gospodarka dynamicznie się rozwija

Polska gospodarka szybko się rozwija, rośnie poziom życia, dzięki czemu nasz kraj dogania gospodarki innych państw OECD - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu OECD. Aby utrzymać ten trend Polska powinna inwestować w podnoszenie kwalifikacji, infrastrukturę, wzmacniać potencjał w zakresie innowacyjności - podkreślono.
19.03.2018

EBOiR: Niedopasowanie rynku pracy jednym z wyzwań dla polskiej gospodarki

Niedopasowanie rynku pracy do oczekiwań przedsiębiorców, to jedno z wyzwań stojących przed polską gospodarką - wynika z opracowania "Ocena postępów i wyzwań w rozwoju zrównoważonej gospodarki rynkowej (2017)" Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.
08.02.2018

Szczerski: Dla Wietnamu współpraca z Polską jest priorytetowa

Polska jest dla Wietnamu krajem priorytetowym w Europie Środkowej – powiedział we wtorek w Hanoi szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy, Krzysztof Szczerski, podsumowując rozmowy polityczne szefa państwa w stolicy Wietnamu.
29.11.2017

Prezydent Duda: Wietnam jest otwarty na polskie towary i inwestycje

Wietnamski rynek i władze są otwarte na polskie towary i inwestycje - oświadczył we wtorek w Hanoi prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z prezydentem Tran Dai Quangiem.
28.11.2017

Brak rąk do pracy, a oni co roku zatrudniają ponad 100 osób i dobrze im płacą. Rozmowa z Aleksandrą Podwysocką ze stoczni CRIST

Rynek pracy nie rozpieszcza pracodawców z sektora stoczniowego. Na brak rąk do pracy narzeka każdy przedstawiciel branży. Aleksandra Podwysocka, dyrektor organizacyjno-administracyjny w stoczni CRIST opowiada o tym, jak firma radzi sobie z zatrudnianiem fachowców.
15.11.2017

Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie Koźlu podpisał umowę z Grupą Azoty

Anna Moskwa, podsekretarz stanu w ministerstwie gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej wzięła udział w uroczystości podpisania umowy patronackiej pomiędzy Grupą Azoty ZAK S.A a Zespołem Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie – Koźlu.
12.06.2017

W gdańskiej stoczni kobiety tworzą wieże wiatrowe

Grupa Stoczni Gdańsk we współpracy z PUP w Gdańsku przeszkoliła 7 kobiet w ramach projektu przygotowującego do wykonywania zawodu operatora urządzeń spawalniczych. Sześć z nich rozpoczęło pracę na linii produkcyjnej wież wiatrowych – zostały one zatrudnione przez spółkę GSG Towers.
20.07.2016

Staże w Bilifngerze zakończone. Część osób dostała pracę

W Bilfinger Mars Offshore zakończyły się staże zawodowe. Z uczestnikami podpisano pierwsze umowy o prace.
04.11.2015

Najważniejszy jest zespół – wywiad z mecenasem Markiem Czernisem

Przedstawiamy Państwu rozmowę z mec. Markiem Czernisem – partnerem zarządzającym kancelarii prawniczej „Marek Czernis Kancelaria Radcy Prawnego” w Szczecinie [MCLO]*.
02.09.2015

Inwestujemy szkoląc - rozmowa z Anną Cieślak z Muehlhan Polska

- Najważniejsze jest odpowiednie podejście do pracowników - zasobów ludzkich, bo to przecież oni są najważniejszym kapitałem naszej firmy - przekonuje w rozmowie z nami Anna Cieślak z firmy Muehlhan Polska SP. z o.o.
07.08.2015

Audyt polskiej administracji morskiej dotyczący wymagań w zakresie minimalnego wyszkolenia marynarzy

Europejska Agencja Bezpieczeństwa Morskiego (EMSA) przeprowadziła w Polsce audyt dotyczący wdrożenia wymagań w zakresie minimalnego poziomu wyszkolenia marynarzy. Audyt obejmował system szkolenia i wydawania dokumentów marynarzy. Raport z audytu zostanie opracowany i przekazany polskiej administracji.
03.04.2015

Bilfinger Mars Offshore szuka pracowników

Z początkiem listopada rozpoczął się kolejny etap działań, mających na celu wybór potencjalnych pracowników zakładu produkującego fundamenty morskich elektrowni wiatrowych. Fabryka powstaje na Ostrowie Brdowskim (wyspa Gryfia), a jej uruchomienie planowane jest na drugą połowę przyszłego roku.
06.11.2014

Dyrektorzy szkół zainteresowani współpracą z Bilfinger Crist Offshore

Uczniowie szkół będą z pewnością zainteresowani możliwościami szkoleń i doświadczenia zawodowego, ale trzeba więcej mówić o tym, że w regionie jest nowy inwestor i nowe możliwości pracy – takie wnioski płynęły ze spotkania przedstawicieli BiIfinger Crist Offshore i Najda Consulting z dyrektorami szkół o profilach technicznych.
20.03.2014

Ten rok będzie przełomowy dla specjalnych stref ekonomicznych. Czekają je duże zmiany

Specjalne strefy ekonomiczne czekają w tym roku duże zmiany. Zaczną przyciągać inwestorów nie tylko infrastrukturą i preferencyjnymi warunkami inwestowania, lecz także kadrą naukową i parkami technologicznymi. Powstanie specjalna platforma ułatwiająca współpracę pomiędzy inwestorami z różnych stref w całym kraju. Strefy chcą też angażować się w poprawę sytuacji w szkołach zawodowych.
05.02.2014

Reorganizacja Podkomitetów IMO oraz Sekcji Krajowych działających przy Ośrodku ds. IMO

Informujemy, że w związku z reorganizacją pracy w Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) i zatwierdzeniem przez Zgromadzenie IMO nowego programu na 2014 rok, nastąpi także reorganizacja sekcji krajowych w Ośrodku ds. IMO, które zostaną dostosowane do nowej struktury organizacyjnej Podkomitetów IMO.
14.12.2013

Polskie uczelnie w IMO

W dniach 30 kwietnia – 4 maja 2012 odbyło się w Londynie 43 posiedzenie Podkomitetu Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) ds. szkolenia zawodowego i obowiązków wachtowych marynarzy (STW). W pracach Podkomitetu, reprezentując delegację Polski, uczestniczył dyrektor Instytutu Technologii Morskich Janusz Uriasz.
11.05.2012

Duńskie wątpliwości

Z zaproponowanej przez DGA oferty szkoleń w Danii i ewentualnej pracy za granicą skorzystać mogą tylko ci stoczniowcy, którzy potrafią się porozumieć po angielsku. Sporo negatywnych wpisów od rozczarowanych kursantów na internetowych forach zebrała też organizująca te wyjazdy firma Flex Workers.
03.02.2010

Dziękujemy za wysłane grafiki.