• <

Wynik wyszukiwania - " motoryzacja" - Wiadomości

BP ocenia możliwości inwestycji w bałtycki offshore wind [WIDEO]

– Kryzys związany z wojną w Ukrainie, który spowodował zawirowania na rynkach energetycznych, przyczyni się do przyspieszenia zielonej transformacji, także w Polsce – ocenia Bogdan Kucharski, prezes bp w Polsce. Na tutejszym rynku koncern skupia się głównie na rozwoju oferty pozapaliwowej i segmentu mobility & convenience, ale sukcesywnie zmierza też w kierunku OZE i elektromobilności. W tym roku na stacjach należących do sieci pojawią się pierwsze szybkie ładowarki dla elektryków. Z czasem bp chce zaoferować rozwiązania dla ws
01.05.2023

Porty Zatoki Perskiej. Analiza aktualnej sytuacji portowo-żeglugowej w regionie

Zatoka Perska zwana również Zatoką Arabską lub Irańską to obszar morski pomiędzy Półwyspem Arabskim a wybrzeżem Iranu, oddzielony od Zatoki Omańskiej i Oceanu Indyjskiego Cieśniną Hormuz. Cieśnina w najwęższym miejscu ma 54 km szerokości (29 mil morskich). Jest to strategiczne przejście żeglugowe, którego zablokowanie skutkowałoby zamknięciem całego ruchu z i do zatoki, a w dalszej konsekwencji poważną niestabilnością gospodarek zarówno znajdujących się tutaj krajów, jak również i całej światowej ekonomii.
15.11.2022

Kształcenie polskich kadr offshore. Co urzędnicy i szkoły branżowe robią w tym zakresie?

Szkolnictwo zawodowe nie otwiera się na rynek pracy i produkuje bezrobotnych, rynek pracy nie komunikuje się z przedsiębiorcami, kierunki kształcenia zawodowego nie odpowiadają aktualnym potrzebom rynku pracy – między innymi takie głosy wybrzmiewały jeszcze kilka lat temu od przedstawicieli Pracodawców Pomorza, Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza czy Lewiatana. Co dziś w tej sprawie robią urzędnicy, szczególnie w kontekście rozwoju polskiej morskiej energetyki wiatrowej, jak sprawę widzą szkoły, co podpowiada doradca zawodowy?
02.09.2022

Kontenery z towarami popłyną Wisłą

Wisła może być ekonomicznym, ekologicznym i bezpiecznym szlakiem transportowym. To powody, dla których Województwo Kujawsko-Pomorskie organizuje pierwszy transport kontenerów z ładunkiem dla kujawsko-pomorskich firm produkcyjnych. Towary wypłyną 6 kwietnia z portu morskiego w Gdańsku. Ich przeładunek na ciężarówki nastąpi w Chełmnie, gdzie barka zostanie ponownie załadowana, a następnie wróci na Wybrzeże. Cała operacja, podczas której przewiezionych zostanie ponad 300 ton towarów, zajmie około 4 dni.
31.03.2021

Europejscy spedytorzy oskarżają przewoźników o łamanie kontraktów w celu podniesienia stawek

W momencie masywnego wzrostu stawek na szlaku Azja-Europa, spedytorzy oskarżają przewoźników o łamanie krótko- i długoterminowych kontraktów, w celu ustalania wyższych stawek frachtowych.
07.01.2021

DACHSER Polska w Gdańsku

Bardzo dobra kondycja portów bałtyckich napędza rozwój trójmiejskiego rynku logistycznego i magazynowego. Zajmuje on siódmą pozycję w Polsce i cały czas rośnie, a wraz z nim rozwija się usługa logistyki kontraktowej – jedna ze specjalności DACHSER Polska. Firma posiada swój magazyn w okolicach Gdańska, w bliskim sąsiedztwie autostrady A1, około 30 km. od portu i 20 minut drogi od międzynarodowego lotniska w stolicy regionu.
01.12.2020

Twoja własna ognioodporna łódź ratunkowa? Wkrótce wojskowy przetarg

Pasjonujesz się militariami i regularnie powiększasz kolekcję o wszystko, co związane z polską armią? A może twoje hobby to motoryzacja i marzy ci się odrestaurowanie wojskowego Honkera? Już za kilka dni spora „wyprzedaż” gdyńskiego oddziału Agencji Mienia Wojskowego. Czeka ponad 90 ofert, a wśród nich sprzęt, łódź ratunkowa z silnikiem, pojazdy, a nawet… drewno na opał.
17.11.2020

Lewiatan: produkcja wzrosła, ale w niektórych branżach popyt nadal daleki od czasu sprzed pandemii

Produkcja przemysłowa wzrosła, ale w niektórych branżach popyt jest wciąż daleki od okresu przed pandemią - twierdzi ekspertka Konfederacji Lewiatan Sonia Buchholtz, komentując poniedziałkowe dane GUS.
20.07.2020

PAIH: koronakryzys zniósł barierę wysokich kosztów wejścia eksporterów na zagraniczne rynki

Koronakryzys zniósł barierę wysokich kosztów wejścia naszych eksporterów na niektóre nowe rynki. Przykładem są branże IT/ICT, medyczna czy spożywcza - mówi PAP p.o. prezes PAIH Grażyna Ciurzyńska. Pandemia to jednak wyzwanie dla takich sektorów, jak motoryzacja i meblarstwo.
11.07.2020

Ekspert PIE: produkcja odradza się dużo wolniej niż konsumpcja

Po odmrożeniu gospodarki produkcja odradza się dużo wolniej niż konsumpcja - powiedział PAP ekspert Polskiego Instytutu Ekonomicznego Jakub Sawulski, odnosząc się opublikowanych danych GUS o produkcji.
20.06.2020

ING Bank Śląski: odbudowa aktywności gospodarczej jest powolna

Odbudowa aktywności gospodarczej po pierwszej fali Covid-19 jest powolna - napisali w piątek analitycy ING Banku Śląski, komentując dane GUS dotyczące produkcji przemysłowej za maj.
19.06.2020

MR: państwa UE odmrażają gospodarki, co może zaktywizować nasz eksport

Poszczególne państwa unijne odmrażają gospodarki oraz pompują ogromne środki, aby przeciwdziałać skutkom pandemii; przełoży się to na pobudzenie ich produkcji i popytu, co wpłynie aktywująco na nasz eksport - prognozują analitycy Ministerstwa Rozwoju w komentarzu do środowych danych GUS.
17.06.2020

MR: Dalszy rozwój pandemii wciąż głównym ryzykiem dla eksportu

Kwestia dalszego rozwoju pandemii COVID-19 i wizja ponownego wdrożenia restryckji hamujących aktywność gospodarczą, wciąż pozostaje głównym ryzykiem dla eksportu - oceniają analitycy Ministerstwa Rozwoju
17.06.2020

W tym tygodniu w centrum uwagi dane z przemysłu USA i Polski

W centrum uwagi w bieżącym tygodniu znajdą się majowe wyniki produkcji przemysłowej z USA i Polski oraz sprzedaży detalicznej z USA - uważają ekonomiści Banku Ochrony Środowiska (BOŚ).
15.06.2020

Polska Żegluga Morska ma nowego dyrektora

8 czerwca br. Rada Pracownicza Polskiej Żeglugi Morskiej zaakceptowała Andrzeja Wróblewskiego na stanowisko nowego dyrektora PŻM. Rekomendację tego kandydata złożyła w piątek Radzie Pracowniczej Komisja Konkursowa, powołana w celu wyboru nowego dyrektora przedsiębiorstwa, złożona z przedstawicieli Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Rady Pracowniczej PŻM.
08.06.2020

PIE: nadmierne poleganie na ratingach w dobie pandemii wymaga przemyślenia

Nadmierne poleganie na ratingach w dobie pandemii wymaga przemyślenia - ocenili eksperci Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Przypomnieli, że obniżenie ratingów niektórych dużych gospodarek wywołało 10 lat temu oskarżenia wobec agencji o przyspieszenie kryzysu zadłużeniowego w strefie euro.
21.05.2020

Wlk. Brytania: rząd planuje pełne kontrole graniczne towarów z UE

Brytyjski rząd planuje objąć od początku 2021 roku wszystkie towary importowane z Unii Europejskiej pełną kontrolą celną i graniczną, co ma wzmóc presję na Brukselę w rozpoczynających się niedługo rozmowach handlowych - poinformował w sobotę "Daily Telegraph".
01.02.2020

Gdańsk stawia na edukację zawodową. W szkołach będzie nowocześniej

Od kilku lat w naszym mieście realizowany jest program Gdańsk Miastem Zawodowców, którego celem jest podniesienie jakości edukacji zawodowej. Gdańsk chce m.in. w ten sposób zachęcać młodych ludzi do kontynuowania nauki w szkołach branżowych, po których będą mieli konkretny fach w ręku. Projekt ten jest realizowany dzięki wsparciu funduszy unijnych. Co dzieje się obecnie na terenie Zespołów Szkół: Morskich, Energetycznych i Samochodowych?
22.07.2019

Sejm przyjął informację ws. realizacji ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych

Sejm przyjął w czwartek informację o realizacji ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych, w których zainwestowano blisko 119,2 mld zł. Kapitał ten w ponad 60 proc. pochodził z pięciu krajów: Polski, Niemiec, Holandii, Luksemburga i USA.
19.07.2019

Pekao SA: Wyraźny spadek produkcji w ujęciu rocznym jest sporym zaskoczeniem

Tak wyraźny spadek produkcji w ujęciu rocznym jest sporym zaskoczeniem - ocenił ekonomista Banku Pekao SA Piotr Piękoś. Dodał, że mocne spadki w sektorach eksportowych wskazują, że realizuje się oczekiwany scenariusz spowolnienia krajowego przemysłu.
18.07.2019

MPiT: Do końca 2018 r. w specjalnych strefach ekonomicznych zainwestowano blisko 119,2 mld zł

Do końca 2018 r. w specjalnych strefach ekonomicznych, od początku ich istnienia, zainwestowano blisko 119,2 mld zł; zainwestowany tam kapitał w ponad 60 proc. pochodził z pięciu krajów: Polski, Niemiec, Holandii, Luksemburga i USA - wynika z danych Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.
16.07.2019

W 2018 r. polska gospodarka zużyła rekordową ilość stali

W ubiegłym roku polska gospodarka zużyła rekordową ilość stali – koniunktura w przemyśle i duże inwestycje sprawiły, że krajowe zużycie wyrobów stalowych wzrosło o ok. 10 proc. Prawie trzy czwarte popytu zaspokaja import; polskie huty nieznacznie zmniejszyły swoją produkcję.
31.01.2019

Gdańsk Miastem Zawodowców. Powstaną nowoczesne obiekty dydaktyczne dla przyszłych specjalistów

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła w tym tygodniu przetarg na budowę nowoczesnego budynku dydaktycznego, który powstać ma przy Zespole Szkół Energetycznych na Młyniskach. W grudniu 2018 r. ogłoszono przetarg na budowę pawilonu edukacyjnego przy Zespole Szkół Morskich w Nowym Porcie. Gdańsk konsekwentnie stawia na wzmocnienie rynku pracy poprzez rozwój szkolnictwa zawodowego.
10.01.2019

Duże zmiany w prawie na rynku odpadów. Do 2030 roku wszystkie opakowania z tworzyw sztucznych mają się nadawać do recyklingu

Branżę tworzyw sztucznych czeka wiele zmian związanych z prawodawstwem unijnym. Komisja Europejska chce, by do 2030 roku wszystkie opakowania z tworzyw sztucznych nadawały się do recyklingu. Realizując założenia ogólnoeuropejskiej strategii na temat tworzyw sztucznych, KE zgłosiła projekt dyrektywy ograniczającej stosowanie niektórych wyrobów jednorazowego użytku, które najczęściej zaśmiecają plaże, morza i oceany, w tym m.in. plastikowych słomek, jednorazowych kubeczków, sztućców i patyczków kosmetycznych. Eksperci pozostają sc
05.09.2018

Czechy: Morawiecki i Babisz rozmawiali o stosunkach gospodarczych

Premierzy Polski Mateusz Morawiecki i Czech Andrej Babisz rozmawiali w piątek w Karlowych Warach m.in. o stosunkach gospodarczych obu krajów. Spotkali się z przedsiębiorcami zainteresowanymi inwestycjami w Polsce i Czechach.
06.07.2018

Sejm przyjął informację ws. realizacji ustawy o SSE

Sejm przyjął w czwartek informację o realizacji ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych, w których zainwestowano blisko 106,6 mld zł.
06.07.2018

MPiT: Do końca 2017 r. w specjalnych strefach ekonomicznych zainwestowano blisko 106,6 mld zł

Do końca 2017 r. w specjalnych strefach ekonomicznych, od początku ich istnienia, zainwestowano blisko 106,6 mld zł; zainwestowany tam kapitał w ponad 68 proc. pochodził z sześciu krajów: Polski, Niemiec, Holandii, USA, Luksemburga i Włoch - wynika z danych MPiT.
28.06.2018

PAIH: Latem ruszy biuro w Seulu, by wspierać nasze firmy i przyciągać koreański kapitał do Polski

Latem rozpocznie pracę biuro handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Seulu, które ma wspierać polskich przedsiębiorców na Półwysepie Koreańskim - poinformowała w piątek PAIH. Dodano, że placówka ma też pomóc przciągać do Polski zaawansowane technologicznie inwestycje koreańskie.
18.05.2018

Wartość zagranicznych inwestycji obsługiwanych przez PAIH wzrosła rdr o 1,6 mld euro

Wartość portfela aktywnych projektów inwestycyjnych obsługiwanych przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu wzrosła o 1,6 mld euro od maja 2017 r. do maja 2018. Jak podała w poniedziałek PAIH, wspiera ona 182 inwestycje warte 6,5 mld euro, które mogą dać ponad 48 tys. miejsc pracy.
07.05.2018

W połowie 2018 r. ruszy biuro PAIH w Moskwie

W połowie roku zostanie otwarte biuro PAIH w Moskwie. Będzie ono wspierać przedsiębiorców sektora MŚP, którzy chcą inwestować w Rosji - powiedział PAP prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Tomasz Pisula.
09.04.2018

Innowacje w branży stalowej

W połowie 2018 r. w Poznaniu odbędzie się spotkanie liderów przemysłu hutniczego i ich partnerów biznesowych. Będą oni dyskutować na temat innowacji oraz aktualnych trendów obowiązujących na rynku.
28.03.2018

„Razem do zawodu”

Laureatów konkursu „Razem do zawodu” poznamy już jutro. Podczas uroczystej gali w sali Morskiej Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni zostaną wręczone nagrody najzdolniejszym uczniom pomorskich szkół zawodowych. Początek wydarzenia o godzinie 10:00.
27.03.2018

W ubiegłym roku polska gospodarka zużyła rekordową ilość stali; dobre prognozy na 2018 r.

W ub. roku krajowe zużycie stali osiągnęło rekordowy poziom ponad 13,5 mln ton - wynika z danych Hutniczej Izby Przemysłowo-Handlowej (HIPH) w Katowicach. Krajowa produkcja stali wzrosła prawie o 15 proc. W tym roku spodziewany jest dalszy wzrost zużycia, przy niewielkim spadku produkcji stali.
24.03.2018

Walewski: Największe polskie firmy zaczynają się dusić w Europie, muszą wychodzić na inne rynki

Największe polskie przedsiębiorstwa zaczynają się już powoli dusić w Europie. Muszą wychodzić na inne rynki globalne - powiedział we wtorek PAP główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego Mateusz Walewski. Dodał, że wielu krajowych przedsiębiorców jest na to gotowych.
13.03.2018

XI Forum Europa-Ukraina m.in. o modernizacji i rozwoju potencjału Ukrainy

Modernizacja i rozwój potencjału Ukrainy znajdą się wśród tematów rozmów panelistów z Polski, Ukrainy i USA w trakcie odbywającego się we wtorek oraz środę w Jasionce k. Rzeszowa XI Forum Europa-Ukraina - poinformowało w komunikacie Centrum Informacyjne Sejmu.
12.03.2018

PAIH: Stawiamy na pobudzanie działalności eksportowej polskich przedsiębiorców

Dotąd nasze działania koncentrowaliśmy głównie na promocji Polski jako miejsca lokowania inwestycji chińskich czy azjatyckich, teraz coraz bardziej stawiamy na pobudzanie działalności eksportowej polskich przedsiębiorców, m.in. na rynek chiński - powiedział PAP szef biura PAIH w Szanghaju Andrzej Juchniewicz.
25.02.2018

Rynek magazynowy pod znakiem kolejnych rekordów

Polski rynek magazynowy pozostaje w doskonałej formie. W 2017 r. po raz kolejny został pobity rekord popytu i podaży. Popyt brutto wyniósł ponad 4 mln mkw., z czego 75% stanowiły nowe umowy najmu i ekspansje. Jest to wynik lepszy o 32% w porównaniu z 2016 r. Wysokie wyniki po stronie popytu to efekt rozpędzonej gospodarki, w tym miesiąc do miesiąca rosnącej konsumpcji wewnętrznej, ale też wzrostu nakładów firm na inwestycje. Deweloperzy szybko reagowali na wysokie zapotrzebowanie ze strony najemców, czego efektem jest 2,36 mln mk
12.02.2018

PAIH krajowym koordynatorem Międzynarodowych Targów Importowych w Szanghaju

Jesienią w Chinach odbędą się pierwsze targi poświęcone współpracy importowej – China International Import Expo. Ze strony Polski krajowym koordynatorem Expo będzie Polska Agencja Inwestycji i Handlu, która ma odpowiadać za wsparcie polskich przedsiębiorców zainteresowanych udziałem w wydarzeniu - poinformowała w środę PAIH.
07.02.2018

GEFCO otwiera oddział w Grecji

GEFCO, światowy gracz w logistyce dla przemysłu i europejski lider w logistyce dla branży motoryzacyjnej, rozpoczyna oficjalną działalność swojego oddziału w Grecji.
20.11.2017

Polski sektor aluminium silny jak nigdy

Firmy z branży zwiększają sprzedaż, inwestują w rozwój i zdobywają nowe rynki. Rosnąca popularność aluminium sprawia, że najbliższe lata zapowiadają się równie dobrze – wynika z ocen uczestników konferencji Aluminium 2017. Biznes_Trendy_Technologie zorganizowanej 6 czerwca 2017 r. w Poznaniu przez magazyn „Nowa Stal”.
22.06.2017

Przyszłość płynie do nas Wisłą

Wisła może być ekonomicznym, ekologicznym i bezpiecznym szlakiem transportowym, którym popłyną towary z przeładowanych portów trójmiejskich. O szansach związanych z gospodarczym wykorzystaniem rzeki rozmawiano podczas współorganizowanego przez samorząd województwa promocyjno-badawczego rejsu kontenerowego (19-27 kwietnia) z Gdańska do Warszawy. Podsumowanie rejsu odbyło się w środę w Urzędzie Marszałkowskim.
22.05.2017

Zobacz, jak zmienia się gdański port [wideo]

Pomorskie Centrum Logistyczne, nowe nabrzeże T2 terminalu DCT, magazyny i kolejne połączenia drogowe. Zaplecze gdańskiego portu nieustannie się rozrasta. Na nagraniu prezentujemy, jak wiele zmieniło się w ciągu ostatnich miesięcy.
14.12.2016

Nowe biuro inżynierskie w Gdańsku

W Gdańsku pojawiło się ostatnio nowe biuro inżynierskie. Jest to oddział międzynarodowej Grupy Cadring. Centrala firmy znajduje się w Turku w Finlandii. Natomiast Grupa zatrudnia ponad 140 specjalistów konstruktorów w biurach we Wrocławiu oraz Tampere i Turku w Finlandii, w Gothenburg w Szwecji oraz w Chennai w Indiach.
02.03.2016

I Światowy Kongres Klastrów – Cluster World Congress

W dniach 25-26 marca 2015 roku w Dąbrowie Górniczej odbędzie się I Światowy Kongres Klastrów – Cluster World Congress. Hasło przewodnie pierwszej edycji wydarzenia brzmi: „XXI wiek – stuleciem rozwoju gospodarki przez rozwój idei klasteringu”. W nowej perspektywie finansowej na lata 2014-2020 Unia Europejska bardzo mocno wspiera rozwój klastrów, które ze względu na swoją naturę mają ważną rolę do odegrania w gospodarce.
16.03.2015

REC Global rozwija współpracę z Hatteland Display

Hatteland Display i REC Global zaprezentują wspólnie podczas targów Nor-Shipping 2013 interaktywną wersję demonstracyjną systemów Hatteland Display wraz z dodatkowym oprogramowaniem wykonanym przez REC Global.
28.05.2013

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

  • ADAMPOL S.A.

    Zaścianki k. Białegostoku, ul. Usługowa 3 , tel.: +48 85 740 7860

Dziękujemy za wysłane grafiki.