• <
escort_980x120_gif_2020

Windsurfer z Sopotu w gronie ambasadorów Energi

jb

29.05.2023 10:59

Partnerzy portalu

Fot. Energa

Paweł Tarnowski, windsurfer z Sopockiego Klubu Żeglarskiego, trzykrotny mistrz świata i mistrz Europy, został nowym ambasadorem Energi z Grupy Orlen. Dołączył dzisiaj do grupy trzynastu sportowców wspieranych przez Energę.

Paweł Tarnowski swoją przygodę z windsurfingiem rozpoczął jako dziesięciolatek. Na wyniki nie czekał długo, gdyż w 2007 roku, mając zaledwie trzynaście lat, wywalczył wicemistrzostwo świata w kategorii U17 (juniorów). Rok później został mistrzem świata.

W kategorii młodzieżowców (U19) dwukrotnie zdobył mistrzostwo świata i Europy. W kategorii seniorów został mistrzem Europy, wygrał Puchar Świata i Europy, wielokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium mistrzostw Polski. W październiku 2022 roku podczas mistrzostw świata zajął siódme miejsce. W styczniu br. wywalczył złoto podczas prestiżowych zawodów IQFOIL GAMES na wyspie Lanzarote.

– Moim największym marzeniem teraz jest reprezentować Polskę na igrzyskach olimpijskich – mówi Paweł Tarnowski. – Czyli w tym roku muszę wywalczyć imienną kwalifikację olimpijską, a w 2024 r., spełniając swoje sportowe marzenie, ścigać się̨ o złoty medal olimpijski.

Inspiruje młodzież do aktywności fizycznej 


Jest absolwentem Politechniki Gdańskiej na Wydziale Zarządzania i Ekonomii. Uwielbia sporty wodne oraz zimowe sporty ekstremalne, bieganie, kolarstwo, skoki spadochronowe, paralotniarstwo, nurkowanie oraz wszelką formę̨ aktywności ruchowej.

Ceni sobie precyzję, dynamikę̨ i prędkość w każdej formie. Lubi wyzwania i profesjonalne podejście do założonych celów. W wolnych chwilach chętnie udziela się̨ w akcjach charytatywnych oraz inspiruje młodzież̇ z lokalnych szkół i klubów do żeglowania, uprawiania sportu i prowadzenia zdrowego trybu życia. 

– Dzięki pomocy Energi będę miał szansę zachęcać młodzież do aktywności fizycznej i promować zdrowy tryb życia. Ale pomoc takiego sponsora umożliwi mi przede wszystkim lepsze przygotowanie i osiąganie jeszcze lepszych wyników. Żeglarstwo nie jest tak dochodowym sportem jak choćby tenis czy piłka nożna, więc takie wsparcie pomoże mi trenować i rywalizować z zawodnikami ze ścisłej czołówki światowej – wyjaśnia Paweł Tarnowski.

– Doceniamy ogromny wysiłek i pracę, jaką włożył Paweł Tarnowski, by osiągnąć tak spektakularne sukcesy w młodym wieku – mówi Justyna Kruszewska, dyrektor Departamentu Marketingu Energi SA. – Wierzymy, że to nie koniec jego możliwości i że stać go jeszcze na  więcej. Witamy Pawła w gronie naszych ambasadorów sportu. Jeśli dzięki temu Paweł stanie na podium igrzysk olimpijskich w Paryżu - będzie to dla nas najlepsza nagroda.

taurus_sea_power_390x100_gif_2020
sun_track

Dziękujemy za wysłane grafiki.