• <
mewo_2022
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Ok. 50 migrantów zaginęło na morzu, gdy przewróciła się ich łódź

Ok. 50 migrantów, płynących z Turcji do Włoch zaginęło, gdy ich łódź przewróciła się w odległości 100 mil od wybrzeży Kalabrii - podała w poniedziałek Ansa. Statek handlowy, który znajdował się w pobliżu miejsca katastrofy, zabrał na pokład 12 ocalałych i przekazał ich włoskiej straży przybrzeżnej.

17.06.2024, 14:22
Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu

Jak przetrwać i ratować na morzu? Ćwiczenia i badania na Bałtyku z udziałem studentów i pracowników uczelni morskich

Ćwiczenia oraz badania naukowe Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa (SAR) z udziałem studentów oraz kadry Politechniki Morskiej w Szczecinie, a także Uniwersytetu Morskiego w Gdyni miały miejsce 26 marca 2024 na Zatoce Gdańskiej. Obejmowały one dwie części – badanie zachowań rozbitków na tratwie ratunkowej podczas wielogodzinnego dryfu i obliczenia przewidywań znosu tratwy.

23.04.2024, 14:51
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Groźny wypadek jachtu nieopodal Przylądka Rozewie. Rozbitkom pomogli morscy ratownicy

Inspektorzy operacyjni MRCK Gdynia odebrali 3 kwietnia zgłoszenie od Polish Rescue Radio o jachcie Maui, który w rejonie Rozewia sztrandował. Na jednostce znajdowały się dwie osoby, znalazły się one w wodzie przy jachcie. Natychmiast zadysponowane zostały statek ratowniczy Bryza, Brzegowa Stacja Ratownicza z Władysławowa oraz śmigłowiec ratowniczy. Obszar wokół Przylądka Rozewie jest rejonem niebezpiecznym ze względu na dno, które wyłożone jest głazami.

04.04.2024, 14:54
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Sześć osób na wywróconej motorówce i masowiec na ratunek

Masowiec Navios Lumen napotkał na Morzu Sulu w okolicy Filipin przewróconą łódź motorową i siedzących na niej sześciu rozbitków.

19.02.2024, 22:25
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Lampedusa. Katastrofa łodzi z migrantami, nie żyje dziecko

Dwuletnia dziewczynka zginęła, o osiem osób jest zaginionych - to wstępny, podany przez Ansę bilans katastrofy łodzi z migrantami niedaleko brzegów Lampedusy w poniedziałek. Na pokładzie łodzi, która wypłynęła z Tunezji i zatonęła blisko włoskiej wyspy, było według relacji rozbitków 53 migrantów. Ich mała grupa, także kobiety i dzieci, zdołała o własnych siłach dotrzeć na brzeg.

21.11.2023, 06:01
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Kolejne kontrowersyjne nagranie sił zbrojnych Izraela. Żołnierze strzelają do Palestyńczyków na wodzie

Rozpoczęte przez Hamas walki przeciwko Izraelowi cechują się znaczną intensywnością, tocząc się w domenie lądowej, morskiej i powietrznej. Służby prasowe Sił Obronnych Izraela opublikowały kolejne nagranie z toczących się walk na Morzu Śródziemnym w strefie przybrzeżnej, na którym widać działania wymierzone w Palestyńczyków.

25.10.2023, 15:38
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Ponad 60 osób mogło zginąć w katastrofie łodzi przewożącej migrantów na Oceanie Atlantyckim

Ponad 60 osób mogło zginąć w katastrofie łodzi przewożącej senegalskich migrantów, do której doszło u wybrzeży Wysp Zielonego Przylądka na Oceanie Atlantyckim; władze w Dakarze potwierdziły we wtorek, że uratowano 38 spośród 101 pasażerów - podała w środę agencja Reutera.

16.08.2023, 21:25
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

Włochy. Rozbitkowie mówią o śmierci 41 migrantów w katastrofie łodzi

41 migrantów zginęło, gdy łódź, którą płynęli z tunezyjskiego portu Safakis wywróciła się podczas przeprawy przez Cieśninę Sycylijską - taką wiadomość przekazało czterech rozbitków, uratowanych w środę przez włoską Straż Przybrzeżną i załogę maltańskiego statku.

09.08.2023, 11:26
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Włochy. Prasa: uczestnicy tragicznego rejsu po jeziorze Maggiore mogli szpiegować rosyjskich oligarchów

Uczestnicy tragicznego rejsu małym statkiem turystycznym po jeziorze Maggiore na północy Włoch, który zatonął w niedzielę, być może szpiegowali rosyjskich oligarchów w rejonie, gdzie kupują wille i hotele. Taką tezę przedstawił dziennik „Corriere della Sera” cztery dni po wypadku, w którym zginęło trzech agentów włoskiego i izraelskiego wywiadu oraz partnerka właściciela jednostki - Rosjanka.

01.06.2023, 12:02
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Rybacy spędzili sześć dni bez jedzenia i i picia na wyspie u wybrzeży Australii

Patrol australijskiej służby granicznej uratował jedenastu indonezyjskich rybaków uwięzionych na małej wyspie u wybrzeży Australii. Rozbitkowie spędzili tam sześć dni bez jedzenia i picia.

19.04.2023, 09:55
nauta_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.