• <
mewo_2022
nauta_2024
Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie

F1 H2O - druga i piąta lokata Bartłomieja Marszałka w Grand Prix Indonezji

Bartłomiej Marszałek udanie zainaugurował start w tegorocznej edycji motorowodnych mistrzostw F1H2O, zajmując w Grand Prix Indonezji drugie i piąte miejsce.

05.03.2024, 20:39
Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie

Ekotrendy w turystyce morskiej szansą dla Pomorza, Kaszub i Żuław

Rozwój zrównoważony trafił na pokłady statków pasażerskich. Cruise operatorzy nie pozostają w tyle za innymi branżami i stawiają na turystykę przyjazną dla środowiska na morzy i w portach. Nowe produkty turystyczne odpowiadają zrównoważonej gospodarce. Armatorzy włączają się w działania na rzecz ochrony środowiska, co jest pozytywnie odbierane przez większość pasażerów. Nowe statki przystosowane są do zasilania z lądu.

13.10.2023, 08:57
Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo

MSC przyznała nagrody za zrównoważone rybołówstwo

Organizacja pozarządowa Marine Stewardship Council (MSC), działająca na rzecz zrównoważonego rybołówstwa, doceniła podmioty, które w ciągu ostatniej dekady wyróżniły się w Polsce największym zaangażowaniem w rozwój Programu MSC.

13.09.2023, 10:34
Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu

Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie obsypany nagrodami na międzynarodowym konkursie chóralnym w Seghizzi

Seghizzi to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów chóralnych w Europie rozgrywany w Gorycji, we Włoszech. W tym roku w dniach 21-23 lipca odbyła się jego jubileuszowa – 60. edycja, podczas której Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch zgarnął niemal wszystkie nagrody!

26.07.2023, 09:11
Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie

Kolejny medal Agaty Barwińskiej w międzynarodowych regatach [WIDEO]

Agata Barwińska jeszcze niedawno biegała w mundurze po poligonie z karabinem maszynowym, a dzisiaj, już w piance i na wodzie zrobiła to, co potrafi najlepiej, czyli wywalczyła kolejny medal w międzynarodowych regatach w olimpijskiej klasie ILCA6. Polka zajęła trzecie miejsce w bardzo silnie obsadzonych regatach 5th Portugal Grand Prix rozgrywanych na wodach Atlantyku u wybrzeży Vilamoury. Dobrze spisali się również Polacy w klasach ILCA 7 i 49er.

16.02.2023, 21:40
Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie

French Olympic Week. Dwa złote medale i jeden srebrny dla polskich żeglarzy [ZDJĘCIA]

Złote medale Agaty Barwińskiej w klasie ILCA 6 (dawny Laser Radial), załogi Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki w klasie 49er oraz srebro Mai Dziarnowskiej w windsurfingowej klasie iQFoil, a ponadto miejsca w ścisłej czołówce innych Polaków - imponująco wygląda podsumowanie regat klas olimpijskich French Olympic Week, które dzisiaj zakończyły się w Hyeres.

01.05.2022, 09:57
Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu

Chór Akademii Morskiej w Szczecinie znany na świecie. Grają covery Niemena, Bon Jovi, współpracują z gwiazdami [WIDEO]

Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją dr hab. Sylwii Fabiańczyk- Makuch, istnieje na scenie muzycznej już 18 lat. Czynnie uczestnicząc w życiu miasta i regionu, a także reprezentując Szczecin na największych scenach świata (m.in. Tokio, Tajpei, Kanada, Ekwador, Rosja), zespół szybko stał się wizytówką miasta i regionu, szerząc morską tradycję w kraju i poza jego granicami.

13.12.2021, 21:03
Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo

Ósmy kontynent - futurystyczna stacja do walki z zaśmieconymi oceanami [WIDEO]

Lenka Petráková, starsza projektantka z uznanego biura Zaha Hadid Architects w Londynie, opracowała koncepcję stacji „The 8th Continent”. Ten futurystyczny wynalazek będzie samowystarczalnym obiektem, którego zadaniem będzie oczyszczanie oceanów z odpadów oraz przetwarzanie zebranych śmieci.

01.12.2021, 13:14
Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie

Sztorm Grand Prix. Wojskowa Akademia Techniczna wygrywa 1 Ligę

Załoga AZS WAT Warszawa wygrała Sztorm Grand Prix zamykające sezon 1 Ligi tym samym tryumfując w klasyfikacji generalnej. Rozgrano 18 wyścigów a kolejne miejsca zajęły załogi AZS AWFiS Gdańsk, YKP Szczecin i UKS Żeglarz Wrocław, które jednocześnie awansowały do przyszłorocznych rozgrywek Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej.

26.09.2021, 18:05
Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu

Fotograficzny zapis znikającego świata. Wystawa "Rybacy Zalewu Wiślanego - ginący fach? Fotografie Grzegorza Klatki" w Kątach Rybackich

Portrety ludzi zahartowanych surowością i nieprzewidywalnością morza; przenikanie się kolejnych pokoleń żyjących z łaskawości wód Zalewu Wiślanego; nieuchwytne krajobrazy, widoczne tylko dla tych, którym uda się zagłębić w świat bliski, lecz niemal zupełnie hermetyczny dla człowieka "z zewnątrz" – od 29 czerwca 2021 roku wyjątkowy dokument fotograficzny autorstwa Grzegorza Klatki będzie treścią nowej wystawy czasowej w Muzeum Zalewu Wiślanego.

24.06.2021, 08:54
radio_gdansk_portal_2021_790x140

Dziękujemy za wysłane grafiki.