• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024
mewo_2022
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

Pomorskie branże kluczowe i inteligentne specjalizacje Pomorza. Bierzmy przykład z Danii [RELACJA]

Jak będzie kształtować się regionalna gospodarka w najbliższych latach? Jakie będą branże kluczowe i inteligentne specjalizacje Pomorza? Jakie powinny powstać Regionalne Agendy Badawcze, aby wykorzystać potencjał Pomorza? – to główne pytania zadane na początku konferencji „Pomorska Gospodarka Jutra”, którą zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

11.05.2024, 14:26
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

PSSE uruchomiła najbardziej zaawansowany technologicznie zestaw symulatorów spawania VR na świecie [RELACJA]

W Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej uruchomiono pracownię z symulatorami spawania VR wykonanymi przez Flint Systems. Na kilku stanowiskach uczniowie i nauczyciele zawodu będą mogli uszyć się spawania gazowego i różnych rodzajów spawania przy użyciu elektrod. To kolejna pracowania Zespołu Kształcenia Zawodowego działającego w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

29.03.2024, 09:48
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Michelin z symulatorem od Flint Systems

Światowej sławy producent opon, Michelin, zakupił symulator szkoleniowy wózka widłowego wykorzystujący technologię VR od Flint Systems. Symulator został zakupiony przez Michelin Polska Sp. z o.o. i znajduje się w Olsztynie, gdzie służy operatorom wózków widłowych w podnoszeniu umiejętności oraz szkoleniu nowych kadr.

20.03.2024, 14:50
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Flint Systems w prestiżowym konkursie TT Club Innovation in Safety Awards

Flint Systems potwierdził swoją pozycję jako lider w dziedzinie podnoszenia poziomu bezpieczeństwa szkoleń w branży morskiej poprzez udział w prestiżowym konkursie TT Club Innovation in Safety Awards. Konkurs ten, organizowany przez międzynarodowe stowarzyszenie obsługi ładunków ICHCA oraz ubezpieczyciela transportowego TT Club, ma na celu promowanie innowacji poprawiających bezpieczeństwo operacyjne w sektorze transportu i obsługi ładunków.

13.03.2024, 11:03
Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu

Flint Systems dostarczył symulator VR pojazdu lotniskowego

Firma Flint Systems, specjalizująca się w opracowywaniu i dostarczaniu symulatorów VR przeróżnych maszyn i pojazdów, w tym statków, a także urządzeń portowych, jak dźwigi czy suwnice, dostarczyła klientowi także pierwszy na świecie symulator VR pojazdu pushback, stosowanego na lotniskach do przeciągania samolotów po płycie.

26.02.2024, 15:40
Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu

Flint Systems dostarczył kolejny symulator VR wózka widłowego

Opracowany przez Flint Systems symulator wózka widłowego w technologii wirtualnej rzeczywistości zostało zakupiony przez Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu, gdzie będzie służył studentom do praktycznego szkolenia z obsługi wózków widłowych w bezpiecznym i realistycznym środowisku.

19.02.2024, 10:26
Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu

Partner Flint Systems otwiera swój showroom w Wielkiej Brytanii

Flint Systems z satysfakcją ogłasza nawiązanie współpracy z Reality Check Studios (RCS), wiodącą firmą szkoleniową i edukacyjną w obszarze rzeczywistości rozszerzonej (XR) z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Ta strategiczna współpraca ma na celu wprowadzenie innowacyjnych produktów Flint Systems, ze szczególnym naciskiem na symulator VR wózka widłowego dla klientów w całej Wielkiej Brytanii.

12.12.2023, 14:40
Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu

Częściowy odbiór symulatora spawania Flint Systems zakończony pozytywnie

Flint Systems przedstawił odbiorcy, Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, prototyp zamówionego symulatora spawania.

07.11.2023, 13:19
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

Flint Systems zdobywa wyróżnienie w konkursie Złota Kotwica

Flint Systems został wyróżniony na tegorocznych targach BALTEXPO w prestiżowym konkursie Złota Kotwica. Wyróżnienie w kategorii startup przyznało cenione jury branżowe.

18.10.2023, 13:46
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

Baltexpo 2023. Udany powrót ważnej marki

Przed rozpoczęciem tegorocznych targów Baltexpo wielu zadawało sobie pytanie o to, jak będą wyglądały po raz pierwszy pod auspicjami Międzynarodowych Targów Gdańskich. Teraz, kiedy kurz opadł, można już stwierdzić, że debiut nowego organizatora i powrót znanej marki targów wypadły co najmniej obiecująco.

18.10.2023, 01:11
nauta_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.