• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Warsztaty plastyczno-fotograficzne w 3. Flotylli Okrętów

14.09.2020 13:45 Źródło: 3. FOW
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Warsztaty plastyczno-fotograficzne w 3. Flotylli Okrętów

Partnerzy portalu

Warsztaty plastyczno-fotograficzne w 3. Flotylli Okrętów - GospodarkaMorska.pl
Mirosław C. Wójtowicz/ Klub DGRSZ

Od 30 sierpnia do 6 września na bazie Klubu 3. Flotylli Okrętów oraz Klubu Marynarki Wojennej w Gdyni odbyły się warsztaty plastyczno-fotograficzne zorganizowane przez Klub Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Uroczystego otwarcia warsztatów dokonał dowódca 3. Flotylli Okrętów, kontradmirał Mirosław Jurkowlaniec oraz zastępca dyrektora Departamentu Edukacji Kultury i Dziedzictwa MON Paweł Dycht.

Była to 5, jubileuszowa edycja warsztatów, w której udział wzięły 33 osoby. Jej uczestnikami byli instruktorzy z klubów wojskowych oraz żołnierze z jednostek wojskowych podległych Dowódcy Generalnemu RSZ zajmujących się etatowo lub hobbystycznie fotografią, malarstwem, rysunkiem, grafiką. Warsztaty miały na celu doskonalenie powyższych umiejętności oraz propagowanie tych dziedzin sztuki w wojsku polskim oraz w środowisku cywilnym. Uczestnicy warsztatów mieli m. in. możliwość wykonania fotografii z lotu, z pokładu śmigłowca Mi-2RM oraz z pokładu fregaty rakietowej ORP Gen. Kazimierz Pułaski. Jednym z punktów programu warsztatów był także pokaz ratownictwa morskiego prowadzonego ze śmigłowca W-3WARM Anakonda.

Warsztaty plastyczno – fotograficzne w 3. Flotylli Okrętów zakończył wernisaż, na którym wystawiono prace biorących w nim udział uczestników.


Gospodarka Morska
fot. 3. FOW
Gospodarka Morska
fot. 3. FOW
Gospodarka Morska
fot. 3. FOW
Gospodarka Morska
fot. 3. FOW

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.