• <

Sunreef Yachts Eco wprowadza kompozyty z dodatkiem włókien naturalnych

gm

24.11.2023 09:39
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Sunreef Yachts Eco wprowadza kompozyty z dodatkiem włókien naturalnych

Partnerzy portalu

Fot. Sunreef Yachts

Sunreef Yachts Eco to projekt, w ramach którego stocznia optymalizuje proces budowy i eksploatacji jednostek, aby uczynić go bardziej energooszczędnym i odpowiedzialnym. Dział badawczo-rozwojowy stoczni Sunreef Yachts wdraża obecnie do produkcji kompozyty z zastosowaniem włókien roślinnych, aby podjąć kolejny krok w kierunku bardziej zrównoważonego procesu budowy jachtów.

Naturalne kompozyty

Wdrażane przez Sunreef Yachts Eco kompozyty z dodatkiem włókien naturalnych (NFC) wykorzystują włókna lniane w celu uzyskania struktur kompozytowych o najwyższej jakości i doskonałych właściwościach mechanicznych. Wysokiej jakości włókno jest łączone z żywicą pochodzenia naturalnego lub nadającą się do recyklingu, aby stworzyć solidne i niezawodne naturalne kompozyty.

Fot. Sunreef Yachts


Ujemny ślad węglowy

Tkaniny lniane wykazują ujemny ślad CO2 ze względu na absorpcję CO2 podczas wzrostu rośliny. Co więcej, naturalne kompozyty Sunreef Yachts Eco mogą być poddawane recyklingowi. Proces ten obejmuje ekstrakcję zarówno żywicy, jak i włókien, aby nadać obu materiałom nowe życie.

Fot. Sunreef Yachts


Nowe możliwości

Tkaniny lniane mogą być tkane w niezliczone wzory i barwione na różne kolory. Dział badawczo-rozwojowy stoczni Sunreef zaimplementował już kompozyty z dodatkiem naturalnych włókien (NFC) do oferty, co stanowi kolejny znaczący krok w kierunku zrównoważonego procesu budowy jachtów.

Fot. Sunreef Yachts

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.