• <
escort_980x120_gif_2020

Stocznia Arcadia Yachts na zielonym kursie

gm

15.11.2023 13:29

Partnerzy portalu

Fot. Arcadia Yachts

Stocznia jachtowa Arcadia Yachts, która jako jedna pierwsza postawiła na zrównoważony rozwój ekologiczny, potwierdziła swoją determinację, aby w jak największym stopniu ograniczyć wpływ swojej produkcji na ekosystem, zaczynając od futurystycznych zakładów produkcyjnych z widokiem na Zatokę Sorrento. W ciągu ostatnich kilku miesięcy w dwóch obiektach stoczni zainstalowano 612 paneli słonecznych o łącznej powierzchni 1200 metrów kwadratowych. W rezultacie Arcadia Yachts produkuje obecnie 70% własnego zapotrzebowania na energię, czyli łącznie około 250 000 kWh/rok. Stocznia ma w planach także zwiększenie powierzchni pokrytej panelami, a także poprawę wydajności już istniejących.

Od chwili założenia w 2008 roku, zlokalizowana kilka kilometrów od Pompei, firma Arcadia Yachts uczyniła przyjazność dla środowiska integralną częścią swojej misji. Stocznia zawsze starała się budować jachty o niewielkiej powierzchni – poprzez konstrukcję kadłuba i systemy napędowe zoptymalizowane pod kątem zmniejszenia zużycia paliwa. Dodatkowo wdrażała szerokie zastosowanie paneli słonecznych, otwierane okna, izolowane szyby. Zadeklarowała również stanowczy zamiar uczynienia swoich zakładów produkcyjnych możliwie najbardziej zrównoważonymi pod względem ekologicznym.

Dlatego Arcadia Yachts zwiększa inwestycje w panele słoneczne dla swoich zakładów produkcyjnych, które zajmują powierzchnię 47 000 metrów kwadratowych i obejmują dwa budynki (36 000 i 11 000 metrów kwadratowych) oraz przystań do wodowania i holowania jachtów. W ostatnich miesiącach zainstalowano 612 paneli Sunerg Solar o łącznej powierzchni ponad 1200 metrów kwadratowych, a w najbliższej przyszłości planowane są dalsze rozbudowy. W międzyczasie dokonywane są również inwestycje w badania mające na celu poprawę wydajności istniejących paneli i zwiększenie produkcji energii, która już pokrywa 70% zapotrzebowania stoczni , przy rocznej produkcji wynoszącej około 250 000 kWh. Jeśli do tej liczby dodać energię wytwarzaną przez wszystkie łodzie należące do jej floty (około 115 000 kW/h), zapotrzebowanie stoczni zostanie prawie całkowicie zrekompensowane.

Wprowadzenie paneli słonecznych na łodzie i budynki na przestrzeni lat zostało przeprowadzone we współpracy z wiodącymi partnerami w branży i tak naprawdę wydajność paneli zainstalowanych na łodziach Arcadia wzrosła o ponad 38% w ciągu ostatniej dekady.

– Podejście Arcadia Yachts do ochrony środowiska musi uwzględniać każdy aspekt naszej działalności – skomentował założyciel i dyrektor generalny stoczni Ugo Pellegrino – dlatego zdecydowaliśmy się przyspieszyć prace również w naszych zakładach produkcyjnych i dlatego nadal kontynuujemy badania w tej dziedzinie. Aby zminimalizować nasz wpływ na świat, w którym żyjemy, chcemy jak najszybciej zastosować wszystkie umiejętności i rozwiązania już wypróbowane i przetestowane w innych branżach w naszych własnych produktach i procesach produkcyjnych.

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.