• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Ruch oporu Atesz: Rosja transportuje ładunki wojskowe na statkach handlowych

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Ruch oporu Atesz: Rosja transportuje ładunki wojskowe na statkach handlowych

Partnerzy portalu

Krymscy partyzanci, którzy obserwują Most Kerczeński, odkryli, że Rosja wykorzystuje statki handlowe do transportu ładunków wojskowych - poinformował we wtorek ukraińsko-tatarski ruch oporu Atesz na Telegramie.

"Nasi agenci stale monitorują sytuację wokół Mostu Kerczeńskiego i z obserwacji wynika, że Federacja Rosyjska wykorzystuje statki handlowe do transportu ładunków wojskowych" - czytamy w komunikacie. 

Partyzanci przekazali również, że zmniejszył się ruch rosyjskich okrętów wojennych.

Ponadto partyzanci odkryli systemy rakietowe S-300 i rosyjski samobieżny przeciwlotniczy zestaw artyleryjsko-rakietowy Pancyr-S1, które zostały rozmieszczone w celu ochrony Mostu Kerczeńskiego przed możliwymi atakami Sił Zbrojnych Ukrainy.

"Takie działania okupantów wskazują na ich strategiczne priorytety mające na celu wzmocnienie obrony powietrznej mostu ze szkodą dla obrony rosyjskich miast" - zaznaczono w komunikacie Atesz.

Most Kerczeński łączy okupowany przez Rosję Półwysep Krymski z Półwyspem Tamańskim poprzez Cieśninę Kerczeńską. Został zbudowany przez Rosjan w latach 2016-2018 po aneksji Krymu w 2014 roku. Obiekt jest celem ukraińskich ataków.

Z Kijowa Iryna Hirnyk 

ira/ ap/

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.