• <
BOTA_2023

PŻB Offshore laureatem nagrody Liderów Bezpieczeństwa w Przemyśle Morskim

Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas PŻB Offshore laureatem nagrody Liderów Bezpieczeństwa w Przemyśle Morskim

Partnerzy portalu

Fot. LinkedIn/Gdański Park Naukowo-Technologiczny

Podczas tegorocznej edycji Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego spółka PŻB Offshore otrzymała ważną nagrodę.

PŻB Offshore to nowy gracz w branży morskiej energetyki wiatrowej. Marka została powołana przez Polską Żeglugę Bałtycką (Polferries). Podmiot ma zapewnić flotę serwisową do przyszłych projektów związanych z obsługą projektów MFW. Motto spółki to globalne rozwiązania w zakresie morskiej żeglugi wiatrowej i logistyki dostarczane lokalnie. Dzięki zaangażowaniu doświadczonej kadry i doświadczonych partnerów zagranicznych, firma stwarza na rynku innowacyjną platformę do rozwoju projektów offshore wind w Polsce.

Marka została doceniona podczas piątego Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego, które odbyło się 7 marca w Gdańsku. Podczas wydarzenia wręczone zostały nagrody Liderów Bezpieczeństwa w Przemyśle Morskim. PŻB Offshore to jeden z laureatów. Nagrodę odebrał prezes Zarządu PŻB S.A., Andrzej Madejski.

– Otrzymanie przez nas nagrody Laur Bezpieczeństwa podczas Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego za powołanie spółki PŻB Offshore to dla nas szczególne wyróżnienie. To nie tylko dostrzeżenie naszych wysiłków, ale przede wszystkim mobilizacja i zobowiązanie do dalszej intensywnej pracy – mówi Radosław Marciniak, prezes Zarządu PŻB Offshore Sp. z o.o. – Podjęliśmy się wejścia w obszar usług dla morskiej energetyki wiatrowej jako pierwszy polski operator promowy. Zadań i wyzwań jest sporo, ale nasze cele są jasne i sprecyzowane. Każde wsparcie naszego nowego przedsięwzięcia pozytywną energią odczuwalną w otoczeniu biznesowym jest dla nas bardzo motywujące – dodaje.

Nagrody otrzymali także: Unitest Marine Simulators Ltd oraz Instytut Maszyn Przepływowych PAN.

Do kluczowych obszarów w polityce PŻB Offshore należy zaliczyć:

  • część planów rozwoju przedsiębiorstwa i dywersyfikacji działalności
  • innowacje: organizacyjne, społeczne, technologiczne i produktowe
  • rolę „local content” dla Polskiej Morskiej Energetyki Wiatrowej
  • udział w transformacji energetycznej kraju
  • wypracowanie wartości dodanej dla lokalnych społeczności.
seaway7

Dziękujemy za wysłane grafiki.