• <
escort_980x120_gif_2020

Przystań Żeglarska w Barlinku dostosowana do osób z niepełnosprawnościami

kw

23.05.2023 10:29
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Przystań Żeglarska w Barlinku dostosowana do osób z niepełnosprawnościami

Partnerzy portalu

Nowy sprzęt, który ma poprawić infrastrukturę wodną na Przestrzeni Żeglarskiej w Barlinku będzie w pełni przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami. Zostanie zakupiony przez Klub Żeglarski Sztorm Barlinek. Klub zrealizuje to zadanie dzięki wsparciu z PO RYBY 2014-2020. 15 maja br. wicemarszałek województwa Olgierd Kustosz podpisał umowę z komandorem klubu Mariuszem Mikołajczykiem oraz skarbnikiem Jackiem Narbuttem.

Unijne środki poprawią zagospodarowanie turystyczne i rekreacyjne nad Jeziorem Barlineckim. Dzięki temu przystań będzie bardziej przyjazna dla osób z niepełnosprawnościami. 

Wsparcie unijne w wysokości ponad 50 tys. zł pozwoli na zakup jachtu żaglowego przystosowanego do użytkowania przez osoby z niepełnosprawnościami.

Mariusz Mikołajczyk, Komandor Klubu Żeglarskiego Sztorm powiedział, że jacht taki będzie mierzył ponad 3 m długości oraz 1,35 m szerokości. Wyposażony będzie w wyższy takielunek z dodatkowym wysięgnikiem, posiadającym dwie dodatkowe liny sterujące do obsługi, które niwelują konieczność przemieszczania się po pokładzie. Ruchomy miecz balastowy o wadze około 30 kg oraz nisko osadzone siedzisko sprawią, że łódź nie będzie się w stanie wywrócić.  

Dodatkowo zakupiony zostanie również wózek slipowy oraz żuraw ręczny obrotowy ze stali nierdzewnej, który zamontowany będzie do pomostu. Znajdzie się przy nim uprząż, dzięki której możliwy będzie transport osób z niepełnosprawnościami z nadbrzeża do żaglówki.

Całkowity koszt realizacji projektu to ok. 63 tys. zł, z czego ponad 50 tys. zł to środki z PO RYBY 2014-2020.

Fot. Depositphotos

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.