• <
escort_980x120_gif_2020

Poznaj Gdańskie Oldtimery - ostatnie miejsca na jednodniowy rejs tradycyjnych żaglowców

ew

08.09.2020 09:58 Źródło: gdansk.pl
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Poznaj Gdańskie Oldtimery - ostatnie miejsca na jednodniowy rejs tradycyjnych żaglowców

Partnerzy portalu

Poznaj Gdańskie Oldtimery - ostatnie miejsca na jednodniowy rejs tradycyjnych żaglowców - GospodarkaMorska.pl
fot. Krzysztof Dębski/GOS

Gdański Ośrodek Sportu zaprasza wszystkich chętnych na wyjątkową imprezę żeglarską. 26 września (w sobotę) flotylla pięciu gdańskich oldtimerów popłynie w jednodniowy rejs, by odkrywać uroki Zatoki Gdańskiej. Ostatnia szansa, by zaciągnąć się na pokład!

Kto nie załapał się na rejsy podczas Baltic Sail, ani w ramach programu “Poznaj Zaruskiego”, albo nabrał apetytu na kolejną morską przygodę, może ją przeżyć jeszcze w tym sezonie żeglarskim podczas rejsu “Poznaj Gdańskie Oldtimery.”

Oldtimery - czyli tradycyjne żaglowce, a “gdańskie” - ponieważ Gdańsk jest ich macierzystym portem, od lat uczestniczą w lokalnych imprezach i za każdym z nich stoi ciekawa, związana z naszym miastem, historia.

W sobotę, 26 września pięć oldtimerów: Antica, Baltic Star, Bonawentura, Bryza H oraz Generał Zaruski wypłyną wspólnie zabierając na pokład w sumie 100 osób.

 Większość miejsc już się rozeszła, ale Baltic Star czeka jeszcze na 14 śmiałków gotowych przeżyć morską przygodę.

Żeby wziąć udział w rejsie, wystarczy kliknąć w LINK, zarezerwować i opłacić bilet, koszt wynosi 50 zł.

Jak mówi Krzysztof Dębski, kierownik biura armatorskiego Gdańskiego Ośrodka Sportu, rejs “Poznaj Gdańskie Oldtimery” to owoc unijnego projektu żeglarsko-turystycznego "Baltic Pass - Maritime Heritage Tours", w którym uczestniczył Gdański Ośrodek Sportu.

- Wówczas zorganizowaliśmy wydarzenie "Morski Gdańsk - rejs przez wieki" na pokładach tych samych oldtimerów. Projekt się skończył, ale idea przybliżania mieszkańcom kultury i morskiego dziedzictwa Gdańska poprzez rejs, w którym teraz więcej czasu zaplanowano na żeglowanie (w projekcie było także zwiedzanie obiektów na lądzie - red.), pozostał. Teraz dofinansowany jest ze środków Miasta Gdańska - tłumaczy Krzysztof Dębski.

Uczestnicy rejsu oldtimerów stawić się muszą o godz. 9.20 przed siedzibą Narodowego Muzeum Morskiego na Ołowiance (od strony parkingu). Rejs zakończy się ok. godz. 16.30 w tym samym miejscu. W pierwszej części wyprawy, płynąc kanałem portowym uczestnicy będą zwiedzać miasto od strony wody. Po wypłynięciu na Zatokę Gdańską każdy będzie mógł spróbować swoich sił w stawianiu żagli, nawigacji oraz sterowaniu statkiem (wspólnie ze stałą załogą).

W przerwie między kolejnymi aktywnościami stała załoga zadba o ciepły posiłek i przekąskę, a kapitanowie żaglowców umilą uczestnikom czas snując swoje morskie opowieści.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.