• <

Powstanie nowy wał przeciwpowodziowy nad Opływem Motławy

ew

30.10.2020 13:05 Źródło: gdansk.pl
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Powstanie nowy wał przeciwpowodziowy nad Opływem Motławy

Partnerzy portalu

Powstanie nowy wał przeciwpowodziowy nad Opływem Motławy - GospodarkaMorska.pl

W najbliższych dniach ogłoszony zostanie przetarg na przebudowę i zagospodarowanie fragmentu Opływu Motławy, na odcinku od ul. Elbląskiej do ul. Zawodzie. W ramach zadania powstanie m.in. ścieżka pieszo-rowerowa i dwa place rekreacyjne. Niezwykle istotnym elementem zadania będzie budowa wału przeciwpowodziowego.

Wspomniana inwestycja będzie realizowana wzdłuż Opływy Motławy, na odcinku od ul. Elbląskiej do ul. Zawodzie. Na fragmencie tym, po prawej stronie opływu, zostanie wybudowany ponad 600-metrowy wał przeciwpowodziowy z nową śluzą. Na wale przewidziano budowę drogi eksploatacyjnej, która dla mieszkańców będzie pełniła funkcję ścieżki pieszo-rowerowej, wzdłuż której pojawi się także oświetlenie.

Mieszkańców ucieszy także budowa dwóch placów rekreacyjnych na krańcach ul. Słonecznikowej, z altankami, miejscami do urządzenia pikników, stojakami na rowery i ławkami. Ponadto na obu placach zamontowane zostaną urządzenia zabawowe dla najmłodszych i do ćwiczeń fizycznych dla dorosłych mieszkańców Gdańska. W ramach zadania będą przebudowane chodniki na ul. Zawodzie, na ok. 100-metrowym odcinku od ul. Słonecznikowej do ul. Osiedle.

Przetarg zostanie ogłoszony do końca tygodnia. Otwarcie ofert zaplanowano na 19 listopada. Realizacja zadania ma potrwać do połowy 2022 r.

Dziękujemy za wysłane grafiki.