• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Pomorskie. Na wszystkich kąpieliskach woda jest zdatna do kąpieli

gm

30.07.2022 13:36 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Pomorskie. Na wszystkich kąpieliskach woda jest zdatna do kąpieli

Partnerzy portalu

Pomorskie. Na wszystkich kąpieliskach woda jest zdatna do kąpieli - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

W sobotę we wszystkich pomorskich kąpieliskach nad morzem i jeziorami woda nadaje się do kąpieli. Sanepid nie stwierdził zakwitu sinic.

Z aktualnych danych zamieszczonych w serwisie internetowym Głównego Inspektoratu Sanitarnego wynika, że w sobotę we wszystkich kąpieliskach strzeżonych zorganizowanych tego lata na Pomorzu – zarówno tych nad Bałtykiem, jak i nad jeziorami – woda jest pozbawiona groźnych dla zdrowia sinic i można się bezpiecznie kąpać.

Sinice są we wszystkich zbiornikach wodnych, a problemem stają się, gdy wzrasta ich ilość. Zakwit sinic wpływa niekorzystnie na wygląd, jakość i użyteczność wody.

Niektóre sinice tworzące zakwity w wodach słodkich, słonawych i morskich produkują toksyny. U osób, które napiły się wody z zakwitem lub pływały w kożuchach glonów, mogą pojawić się objawy takie, jak: wysypka na skórze, swędzenie i łzawienie oczu, wymioty, biegunka, gorączka, bóle mięśni i stawów. Dolegliwości mogą wystąpić bezpośrednio lub kilka dni po kąpieli w wodzie, w której był toksyczny zakwit sinic.

Tagi:
PLAŻE

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.