• <
escort_980x120_gif_2020

Pomorskie. Łodzie do nauki żeglowania trafiły do dwóch gmin [WIDEO]

AK

26.06.2021 22:55 Źródło: PAP/pomorskie.eu
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Pomorskie. Łodzie do nauki żeglowania trafiły do dwóch gmin [WIDEO]

Partnerzy portalu

Pomorskie. Łodzie do nauki żeglowania trafiły do dwóch gmin [WIDEO] - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

14 łodzi do nauki żeglowania otrzymały w sobotę pomorskie gminy Cedry Wielkie i Kartuzy. To pierwsze jednostki, które powstały w ramach programu „100 łodzi żaglowych na stulecie zaślubin Polski z morzem”, zainicjowanego przez samorząd województwa pomorskiego.

Materiał wideo: materiał prasowy/pomorskie.eu


Uroczystość wodowania i prezentacji jednostek odbyła się nad kaszubskim jeziorem Brodno Wielkie w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu.

„100 lat temu, kiedy Pomorze wróciło w granice Rzeczypospolitej, powstawały organizacje, które promowały żeglarstwo, hartowały ducha młodych ludzi, uczyły współpracy. Nasz projekt ma do tego nawiązywać. Chcemy edukować młodzież, uczyć nie tylko zachowania na wodzie, ale także ekologii, współpracy oraz dyscypliny" - powiedział marszałek pomorski Mieczysław Struk.

Cztery jednostki otrzymała gmina Kartuzy, a dziesięć - Cedry Wielkie.

„100 łodzi żaglowych na stulecie zaślubin Polski z morzem” to program samorządu województwa pomorskiego zainicjowany w lutym 2020 roku. W jego ramach 23 pomorskie samorządy postanowiły wspólnie kupić sto identycznych łodzi żaglowych. Jednostki te zostały zaprojektowane od podstaw. Ich producentem jest firma Yachtsport z Mysłowic (Śląskie). Będą pływać po jeziorach, wodach Zatoki Gdańskiej oraz Pętli Żuławskiej.

Koszt zakupu łodzi to ok. 3,5 mln zł, z czego 3 mln zł to przekazane przez Pomorski Urząd Marszałkowski pieniądze z budżetu UE, a pozostała kwota to środki własne gmin.Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.