Funkcjonariusze z poduszkowca Straży Granicznej ukarali mandatami czterech mężczyzn, którzy volkswagenem transporterem przekroczyli we wtorek polsko – rosyjską granicę na zamarzniętym Zalewie Wiślanym.
Do zdarzenia doszło przed południem. Podczas patrolowania Zalewu Wiślanego strażnicy graniczni z poduszkowca SG-412 ustalili, że jeżdżący samochodem po zamarzniętym Zalewie Wiślanym to czterej mieszkańcy województwa warmińsko – mazurskiego, którzy nielegalnie przekroczyli granicę państwową. Mężczyźni wjechali na terytorium Rosji na głębokość kilkudziesięciu metrów i po chwili znów znaleźli się po polskiej stronie. Jak tłumaczyli, zrobili to nieświadomie, szukając miejsca dogodnego do połowu ryb. Za przekroczenie granicy państwowej wbrew przepisom każdy z nich został ukarany stuzłotowym mandatem.
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty
Zmiana warty w COM-DKM. Uroczyste przekazanie obowiązków między admirałami