• <

Ponad jedna czwarta marynarzy z objawami depresji

ew

Ponad jedna czwarta marynarzy z objawami depresji - GospodarkaMorska.pl

16 marca w Londynie odbyła się konferencja angielskiego stowarzyszenia zajmującego się zdrowiem marynarzy. Zaprezentowano wyniki badań dotyczących kondycji psychicznej morskiej grupy zawodowej. Jej wyniki są porażające - ponad jedna czwarta marynarzy ma objawy depresji a większość z nich nie szuka pomocy psychologicznej.

Badanie ponad 1000 marynarzy zostało przeprowadzone przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Morskie i uniwersytet Yale. Około jeden na sześciu respondentów pochodził z Wielkiej Brytanii. 26% marynarzy przyznało, że przez ostatnie dwa tygodnie odczuwali "obniżenie nastroju, depresję lub poczucie beznadziei".

Ponadto badane osoby stwierdziły, że jakość i ilość żywności na pokładzie może mieć duży wpływ na ich zdrowie psychiczne. Jako kolejne czynniki wpływające na ten stan wskazywali izolację od rodzin i długość kontraktów.

Prawie połowa (45 procent) marynarzy, którzy zgłosili objawy depresji, przyznała, że ​​nie szukali w związku ze swoim stanem żadnej pomocy. Około jedna trzecia stwierdziła, że ​​zwróciła się do rodziny i / lub przyjaciół, ale tylko 21 procent stwierdziło, że rozmawiało na ten temat ze współpracownikami, pomimo spędzenia z nimi wielu miesięcy na statku.

Dan Thompson, 29- letni oficer wachtowy z Londynu, opowiedział na konferencji o swoim problemie z depresją aby poszerzyć świadomość pracowników branży morskiej:

"Powodem, dla którego zachorowałem, była przede wszystkim moja praca. Wnioskując po swoim doświadczeniu w pracy na morzu, uważam, że liczba osób cierpiących na depresję jest wyższa niż liczba osób, które przyznały się podczas tego badania. Branża morska to praca "macho". Należy zazwyczaj przyjąć postawę silnego człowieka i nie przyznawać się do słabości. Zazwyczaj wiąże się to z obawą utraty pracy. Marynarze spędzają długie miesiące na morzu, stykając się z ekstremalnymi warunkami pracy. Powszechna jest izolacja, ciasne pomieszczenia mieszkalne, hałas, upał, sztormy. Czasami nie jesteśmy nawet w stanie niczego zjeść. "

Jak powiedziała Sandra Welch ze Stowarzyszenia: "Ten raport jest sygnałem ostrzegawczym dla branży na temat ogromnego wpływu, jaki tego typu pracy ma na zdrowie psychiczne marynarzy. Współpracujemy z armatorami, aby pomóc im w zapewnieniu najlepszej opieki swoim pracownikom, którzy są siłą napędową przemysłu i naszej globalnej gospodarki."

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 40825,00 $ tona -2,44% 14 sty
 Cynk 3559,00 $ tona -0,42% 14 sty
 Aluminium 2977,00 $ tona 0,61% 14 sty
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.