pc/MOSG
Funkcjonariusze Straży Granicznej z Władysławowa we wtorek udaremnili rejs łotewskiego kutra, na którym większość załogi była pod wpływem alkoholu.
To miała być rutynowa kontrola graniczna w porcie we Władysławowie. Kiedy funkcjonariusze weszli na pokład łotewskiej jednostki, wyczuli od rybaków zapach alkoholu. Zdecydowali więc o zbadaniu trzeźwości całej pięcioosobowej załogi. Szyper kutra miał prawie promil alkoholu, dwaj inni załoganci odpowiednio 0,42 i 0,36 promila. Funkcjonariusze pouczyli kierownika jednostki, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Załogę poinformowano o zakazie przebywania na terenie portu przez osoby pod wpływem alkoholu.
W środę załogę kutra poddano ponownej kontroli. Wszystkie osoby były trzeźwe, jednostka mogła wypłynąć w morze.
Rozpoczyna się Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2026
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty