• <

Horała: Polskę musi być stać na inwestycję w infrastrukturę dla nowych żołnierzy

sons

19.06.2020 10:28 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Horała: Polskę musi być stać na inwestycję w infrastrukturę dla nowych żołnierzy

Partnerzy portalu

Horała: Polskę musi być stać na inwestycję w infrastrukturę dla nowych żołnierzy - GospodarkaMorska.pl

Polskę musi być stać na zainwestowanie w infrastrukturę dla nowych żołnierzy; w skali kraju to nie są gigantyczne środki - uważa poseł PiS, wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Marcin Horała.

Horała mówił w piątek w Programie Trzecim Polskiego Radia o przyszłotygodniowej wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu i rozmowach na temat powstania tzw. Fortu Trump w Polsce. Pytany był, czy Polskę stać na inwestowanie w infrastrukturę dla nowych żołnierzy.

"Polskę musi być stać teraz na zainwestowanie w infrastrukturę dla bezpieczeństwa po to, żebyśmy za parę lat nie ponosili drastycznie większych kosztów wynikających z tego, że Polska będzie wystawiona na atak czy na szantaż na arenie międzynarodowej. To nie są w skali kraju aż tak gigantyczne środki" - zapewnił wiceminister.

Jego zdaniem to, że wojska NATO, Stanów Zjednoczonych są przenoszone do Polski, to przełomowa, historyczna chwila.

Horała odniósł się też do zarzutów opozycji, że prezydent przed wyborami nie powinien podejmować tak długofalowych zobowiązań.

"Generalnie, długofalowych zobowiązań jakiś tam - być może. Natomiast tu mówimy o zobowiązaniach, które są istotą polskiej racji stanu, które są na historyczną wręcz skalę przełomem w bezpieczeństwie Polski, zapewnieniu długofalowego również dobrobytu" - powiedział.

Ocenił, że to, iż kraj jest bezpieczny powoduje, że chętniej w nim są lokowane inwestycje, chętniej pojawia się tam kapitał, to kreuje miejsca pracy i dochód dla państwa.

"To jest sprawa w tak oczywisty sposób niezwykle ważna dla Polski, że jak najbardziej, prezydent powinien odbyć tę wizytę i te korzyści dla Polski uzyskać" - podkreślił Horała.

Wyraził przekonanie, że Andrzej Duda zostanie prezydentem na kolejną kadencję, ale - jak przyznał - skoro niektórzy twierdzą, że jego elekcja jest niepewna, to tym bardziej trzeba teraz podejmować decyzje. Według Horały może być tak, że następca Dudy nie będzie miał tak dobrych stosunków z Białym Domem, nie będzie mógł tak dobrze rozmawiać z Amerykanami, jak on i być tak szanowany w Waszyngtonie.

"Więc załatwmy to, póki mamy szansę" - dodał. (PAP)

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.