• <

Morze ich inspiruje. Wręczono certyfikaty ukończenia rejsu żaglowcem STS Pogoria po Morzu Śródziemnym

Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Morze ich inspiruje. Wręczono certyfikaty ukończenia rejsu żaglowcem STS Pogoria po Morzu Śródziemnym

Partnerzy portalu

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Trzydziestu sześcioro uczestników i ich opiekunów odebrało certyfikaty ukończenia rejsu żaglowcem STS Pogoria po Morzu Śródziemnym. Marszałek Piotr Całbecki przed wręczeniem certyfikatów, pogratulował uczestnikom odwagi i wytrwałości.

- Pokonaliście własne słabości i – co ważniejsze – nauczyliście się współodpowiedzialności. Udowodniliście, że na pokładzie można stworzyć zgraną społeczność, przy zachowaniu własnej tożsamości. Zebraliście doświadczenie, które da wam odwagę w podejmowaniu trudnych decyzji. Morze nas inspiruje, ale daje również możliwość rozwoju – powiedział marszałek Piotr Całbecki.

W rejsie żaglowcem STS Pogoria wzięło udział trzydziestoro sześcioro uczniów i absolwentów kujawsko-pomorskich szkół średnich, którzy zostali stypendystami marszałkowskich programów edukacyjnych „Prymus Pomorza i Kujaw", „Humaniści na start" oraz „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza". Na pokładzie znaleźli się też przedstawiciele młodzieżowych środowisk harcerskich, szkół mundurowych, sejmiku młodzieżowego oraz formacji ratownictwa wodnego.

Marszałek podziękował nie tylko młodzieży, ale również opiekunom, którymi byli nauczyciele wyróżnieni w konkursie Kujawsko-Pomorski Lider Edukacji 2023 i koordynatorzy astrobaz. Słowa uznania marszałek skierował także do rodziców stypendystów. Uczestnicy i opiekunowie odebrali certyfikaty, a rodzice, nauczyciele, dyrektorzy szkół i członkowie załogi żaglowca - gratulacje. Przedstawiciele Polskiego Związku Żeglarskiego wręczyli marszałkowi wyróżnienie i związkową legitymację członkowską w podziękowaniu za zaangażowanie w promocję żeglarstwa.

Rejs Pogorią ufundował samorząd województwa. Uczestnicy wyjechali z Torunia 12 stycznia, a już następnego dnia w Nicei weszli na pokład żaglowca. Zawinęli do portów Calvi na Korsyce, w miejscowości Santa Margherita, a swoją morską przygodę zakończyli w Genui. Do Torunia wrócili 21 stycznia.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.