• <

ME w klasie Laser - świetny dzień Polaków

09.10.2020 20:25 Źródło: PZŻ

Partnerzy portalu

ME w klasie Laser - świetny dzień Polaków - GospodarkaMorska.pl
Agata Barwińska Fot. Robert Hajduk

Dobry dzień polskich żeglarzy w mistrzostwach Europy klasy Laser, które odbywają się w Gdańsku. W klasie Laser Radial, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn biało-czerwoni zajmują medalowe pozycje. W klasie Laser Standard Polacy poza czołówką, ale powoli pną się do góry w klasyfikacji generalnej.

Drugi dzień mistrzostw Europy przywitał żeglarzy słoneczną pogodą i północno-zachodnim wiatrem wiejącym z siłą od 10 do 15 węzłów. Na akwenie w Górkach Zachodnich tworzyła się też długa fala, co niektórym żeglarzom sprawiało sporo problemów. Z takimi warunkami świetnie poradziły sobie reprezentantki Polski. Agata Barwińska (MOS Iława) w pierwszym swoim wyścigu finiszowała trzecia, w kolejnym czwarta i w klasyfikacji generalnej zajmuje trzecie miejsce. Do czołowej dziesiątki awansowała też Wiktoria Gołębiowska (MOS Iława). Ubiegłoroczna mistrzyni Polski była dzisiaj 12 i 2. Na 12 miejsce w „generalce” wskoczyła po dzisiejszych wyścigach tegoroczna mistrzyni Polski Magdalena Kwaśna (Chojnicki Klub Żeglarski). Zarówno Wiktoria, jak i Magda mają niewielką stratę do ścisłej czołówki. W regatach prowadzi brązowa medalistka igrzysk olimpijskich z Rio de Janeiro, Anne Marie Rindom. Dunka, broniąca tytułu mistrzyni Europy wygrała oba dzisiejsze wyścigi.

W klasie Laser Radial mężczyzn po dzisiejszych wyścigach na drugie miejsce spadł Filip Ciszkiewicz. Żeglarz MKŻ Arka Gdynia dwa razy mijał dzisiaj linię mety na drugim miejscu, tuż za plecami Paula Hameetemana (Holandia). I to właśnie reprezentant Niderlandów jest teraz liderem, aczkolwiek Polak ma taką samą liczbę punktów.

W klasie Laser Standard najrówniej pływa Filip Jurisic. Chorwat w żadnym z dotychczasowych czterech wyścigów nie wypadł poza czołową piątkę i w „generalce” prowadzi z przewagą 2 punktów nad Brytyjczykiem Michaelem Beckettem. Z Polaków najlepiej dzisiaj pływał Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoń Szczecin), który na mecie meldował się na miejscach 15 i 13. Dało mu to awans na 37 miejsce w klasyfikacji generalnej. O jedną pozycję wyżej plasuje się aktualny mistrz Polski Tadeusz Kubiak.

Mistrzostwa Europy w klasie Laser zakończą się we wtorek 13 października.

Wyniki: https://events.pya.org.pl/2020-laser-senior-european-championships-open-european-trophy,e34
 

Tagi:
żeglarstwo, me, laser

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.