• <

Marynarze NATO z wizytą w gdyńskim magistracie

jb

04.12.2022 14:29 Źródło: PAP

Partnerzy portalu

Marynarze NATO z wizytą w gdyńskim magistracie - GospodarkaMorska.pl
Służby Prasowe MW

Dowódcy okrętów, które w piątek przypłynęły do Gdyni, spotkali się z władzami miasta; rozmowy z przedstawicielami Stałego Zespołu Sił Morskich NATO – SNMG-1 dotyczyły m.in. bieżącej sytuacji i planów związanych z pobytem marynarzy w Polsce. Podziękowano również za wsparcie jakiego NATO udziela Polsce.

Gdański magistrat poinformował, że z wiceprezydentem Markiem Łucykiem w ramach kurtuazyjnej wizyty spotkali się: dowódca SNMG-1 i HNLMS "Tromp" komodor Jeanette Morang, oficer prasowa kmdr por. Doenja Zwaan, szef sztabu zespołu okrętów kmdr por. Maciej Matuszewski. W trakcie wizyty rozmawiano o Gdyni, planach związanych z pobytem w Trójmieście oraz bieżącej sytuacji. Padły też podziękowania za wsparcie, jakiego NATO udziela Polsce.

Podczas pobytu w Trójmieście kadra zespołu okrętów NATO odwiedziła również jednostki polskiej Marynarki Wojennej. Spotkała się z dowódcą Centrum Operacji Morskich - Dowództwa Komponentu Morskiego wiceadm. Krzysztofem Jaworskim i dowódcą 3. Flotylli Okrętów kadm. Mirosławem Jurkowlańcem.

Okręty będące częścią Stałego Zespołu Sił Morskich NATO – SNMG-1 weszły do gdyńskiego portu w piątek rano. Są to fregaty HDMS "Esbern Snare" i HNLMS "Tromp". Marynarze zostaną w Gdyni przez najbliższy weekend.

Rzeczniczka prasowa 3. FO kmdr ppor. Anna Sech podkreśliła, że jest to standardowa wizyta robocza. Jednostki mają w Gdyni uzupełnić zapasy.

O wejściu okrętów do Gdyni pisaliśmy TUTAJ.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.