• <
gryfia_70lat

Kapitan krążownika Moskwa zginął, podaje szef MSW Ukrainy

gm

15.04.2022 20:17 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Kapitan krążownika Moskwa zginął, podaje szef MSW Ukrainy

Partnerzy portalu

Kapitan krążownika Moskwa zginął, podaje szef MSW Ukrainy - GospodarkaMorska.pl
Anton Waleriewicz Kuprin. Fot. https://myrotvorets.center/criminal/kuprin-anton-valerevich/

Kapitan I rangi, dowódca rosyjskiego krążownika rakietowego Moskwa Anton Kuprin zginął podczas wybuchu i pożaru na pokładzie tego byłego flagowego okrętu Floty Czarnomorskiej – poinformował w piątek doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko.

„Kapitan I rangi, dowódca krążownika Moskwa, Kuprin Anton Waleriewicz, zginął podczas wybuchu i pożaru na pokładzie byłego flagowca Floty Czarnomorskiej Rosji. Nie rozpaczamy” – napisał Heraszczenko w komunikatorze Telegram.

Strona internetowa Myrotworec podaje, że Kuprin brał udział w ataku na ukraińską Wyspę Węży 24 lutego.

W czwartek wieczorem rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało, że krążownik Moskwa zatonął podczas holowania w warunkach sztormu. Wcześniej armia ukraińska podała, że okręt został trafiony dwiema rakietami manewrującymi Neptun. Moskwa nie potwierdziła tych doniesień, twierdząc jedynie, że na jednostce „doszło do pożaru”.

Rosyjski opozycjonista Ilja Ponomariow przekazał w nocy z czwartku na piątek, że potwierdzono informację o uratowaniu 58 marynarzy z krążownika. „Załoga okrętu liczyła 510 osób" – napisał polityk na Facebooku

Partnerzy portalu

Babcock1

Dziękujemy za wysłane grafiki.