• <

Baltic Sail Gdańsk – zobacz Gdańsk od strony wody i pływaj kultowymi żaglowcami

Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Baltic Sail Gdańsk – zobacz Gdańsk od strony wody i pływaj kultowymi żaglowcami
Baltic Sail Gdańsk – zobacz Gdańsk od strony wody i pływaj kultowymi żaglowcami - GospodarkaMorska.pl
27.06.2016 Źródło: własne

Przez 4 dni będzie można zarazić się pasją do żeglarstwa, prowadzić zajęcia edukacyjne dla młodzieży, śpiewać szanty, relaksować się na Baltic Plaży oraz żeglować po Zatoce Gdańskiej 17 kultowymi jednostkami. 30 czerwca rusza Baltic Sail Gdańsk.

Zlot Baltic Sail Gdańsk to największa międzynarodowa impreza żeglarska w Gdańsku, która w tym roku rozpocznie się 30 czerwca. Podczas czterech fantastycznych dni festiwalowych będzie można przeżyć wspaniałą żeglarską przygodę, która przybliży nam nie tylko morskie tradycje Gdańska, ale również miast hanzeatyckich. W tym roku przypada XX jubileuszowa edycja Baltic Sail Gdańsk, które znacząco zmieni się w stosunku do ubiegłych lat. Jubileusz jest okazją do odświeżenia formuły oraz zaproponowania dla wszystkich uczestników jeszcze większej ilości atrakcji.

Wydarzenia i atrakcje zostały podzielone na pięć głównych stref tematycznych, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Nie będą się nudzić fani żeglarstwa sportowego, turystycznego oraz oldtimerów. W ciągu dnia dla młodzieży przygotowalno zajęcia sportowe i edukacyjne oraz warsztaty. Wieczorem odbędą się szanty, bitwa morska oraz pokaz fajerwerków.

Strefa żaglowców


Baltic Sail Gdańsk z roku na rok zapewnia coraz więcej atrakcji nie tylko dla uczestników regat i wilków morskich, a także tych, którzy rozpoczynają swoją żeglarską przygodę. Każdy, kto ma ochotę wypłynąć na Zatokę Gdańską pięknymi, często zabytkowymi jednostkami, może to uczynić rezerwując bilety na rejsy żaglowcami: www.balticsail.pl/kup-bilet/.

W tej chwili z 26 żaglowców, które przypłyną na Baltic Sail Gdańsk, dostępnych jest 17 jednostek pływających, ale liczba ta jeszcze może się zwiększyć. Pozostałe żaglowce otworzą swoje pokłady dla zwiedzających.

Co ciekawego w strefie?


    Rejsy oraz zwiedzanie żaglowców
    Benefis kapitana Jerzego Wąsowicza
    Bitwa Morska – pokaz fajerwerków
    Parada Żagli
    Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna
    Regaty Nord Cap, Nations Cap
    Wyścig smoczych łodzi
    Pokazy ratownictwa wodnego

W tym roku poza rejsami dziennymi i możliwością zwiedzania żaglowców, nowością będą nocne rejsy oraz poszerzona oferta biletowa. Każdy rejs trwa około 3 godzin i rozpoczyna się na nabrzeżu przy Targu Rybnym, zlokalizowanym w malowniczej części Gdańska. W trakcie pierwszej części rejsu obserwować można niezwykle ciekawe życie portowe wraz z jego historycznymi elementami. Po opuszczeniu główek wypłyną Państwo na wody Zatoki Gdańskiej.

Kulminacyjnym punktem programu historycznego będzie inscenizacja morskiej potyczki na wodach Motławy w sobotni wieczór zakończona pokazem fajerwerków. W niedzielne popołudnie odbędzie się niezwykle widowiskowa Parada Żagli, w której biorą wszystkie pływające jednostki: począwszy od dużych żaglowców, poprzez mniejsze jachty turystyczne, kończąc na jachtach motorowych.

Strefa muzyczna

Tegoroczna Strefa Muzyczna będzie poprowadzona przez znakomitego Michała Juszczakiewicza. Jakich atrakcji muzycznych nam dostarczy?

Czekają:

    koncerty zespołów szantowych
    Konkurs „Teatr Szant”
    Bicie rekordu Polski
    Rekonstrukcje

Na Scenie Głównej wystąpią zespoły szantowe m.in.: Formacja, Atlantyda, Klang oraz fantastyczny chór szantowy „Zawisza Czarny”.

„Teatr Szant” w swojej formule konkursowej skierowany jest do młodych artystów. Z pośród zgłoszeń Kapituła wyłoni pięć zespołów, które będą rywalizowały w szekspirowskim „Teatrze w Oknie” na Długim Targu. Laureaci konkursu zaprezentują swój repertuar na Głównej Scenie.

Kolejną tegoroczną nowością będzie bicie rekordu Polski „najdłuższa szanta wyśpiewana publicznie” wraz ze wsparciem chóru „Zawisza Czarny”.

Strefa edukacyjna

Strefa edukacji będzie zlokalizowana na Targu Rybnym w gigantycznej hali namiotowej. Wśród atrakcji zaplanowaliśmy:

    Półkolonie dla młodzieży – Akademia Młodego Żeglarza
    Stanowiska edukacyjne: Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku, Pierwszej Pomocy, Klubów Żeglarskich
    Wystawa Kaphornowców – „Polacy na Hornie”
    Prelekcje znakomitych żeglarzy
    FuckUp Nights Trójmiasto – edycja żeglarska
    Wspólne gotowanie
    Warsztaty Fotograficzne
    Morskie Kino
    Gry miejskie
    Atrakcje dla najmłodszych

Jubileusz

Podczas pierwszego dnia Zlotu, 30 czerwca odbędzie się Międzynarodowa Konferencja „Maritime Traditions in European Waters” [Tradycje morskie na wodach europejskich] – najlepsze praktyki w zakresie budowy i eksploatacji replik. Celem konferencji jest pielęgnowanie i promowanie europejskiego dziedzictwa morskiego. Dla chętnych uczestników przewidzianych jest 70 miejsc.

Zapisy na: konferencjabalticsail.evenea.pl

Dodatkowo

Jednak to nie wszystkie atrakcje. Zaraz obok hali namiotowej rozsypie się Baltic Plaża. Piasek, słońce, leżaki, parasole, kosze, siatka do gry… czyli wszystko co, co na plaży znajdować się powinno. Będzie to miejsce idealne do chillout’u i miłego spędzania czasu spoglądając na zacumowane przy nabrzeżu żaglowce.

W specjalnie przygotowanej strefie przed gdańskim hotelem Hilton przygotowano miejsce, gdzie zacumuje łódka, z której będzie można wykonać pamiętnikowe zdjęcie z Gdańskiem w tle. Tuż obok zaparkują trzy gracje – czyli zabytkowe Mercedesy.

Źródło:
własne
taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 33420,00 $ tona -0,79% 12 maj
 Cynk 2984,00 $ tona -0,67% 12 maj
 Aluminium 2474,00 $ tona -2,94% 12 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.