• <

Żeglarskie MP – zdyskwalifikowany Ciszkiewicz spadł na 44 miejsce

jk

02.09.2017 19:13 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Żeglarskie MP – zdyskwalifikowany Ciszkiewicz spadł na 44 miejsce

Żeglarskie MP – zdyskwalifikowany Ciszkiewicz spadł na 44 miejsce - GospodarkaMorska.pl

Filip Ciszkiewicz nie jest już liderem w klasie Laser Standard rozgrywanych w Pucku mistrzostw Polski. Żeglarz MKŻ Arki Gdynia został zdyskwalifikowany w trzech sobotnich wyścigach i spadł na 44. pozycję. Prowadzi Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoń Szczecin).

Po piątkowych zmaganiach Ciszkiewicz zajmował w gronie 68 zawodników piątą lokatę, ale w sobotę wygrał dwa wyścigi, był również trzeci i awansował na pierwsze miejsce. 22-letni żeglarz został jednak zdyskwalifikowany i spadł na 44. pozycję.

„Zawodnik został ukarany dyskwalifikacją nie podlegającą odrzuceniu w trzech wyścigach za naganne i niegodne nie tylko członka kadry narodowej, ale także każdego sportowca zachowanie” - wyjaśnił PAP sędzia i członek zespołu protestowego Sebastian Wójcikowski.

Gdynianina nie spotkała jednak najcięższa z możliwych sankcji. „To była dotkliwa kara, bo pozbawia go możliwości zdobycia mistrzostwa Polski, ale przepisy dopuszczają także wykluczenie z regat, pozbawienie licencji, a nawet dożywotnią dyskwalifikację” - dodał.

Po ukaraniu Ciszkiewicza na czele w klasie Laser Standard znajduje się tercet reprezentantów SEJK Pogoń – drugi jest broniący tytułu Kacper Ziemiński, a trzeci Tadeusz Kubiak.