• <
escort_980x120_gif_2020

Żeglarski PE w Medemblik - Klepacka o krok od zwycięstwa w RS:X

ew

26.05.2018 06:10 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Żeglarski PE w Medemblik - Klepacka o krok od zwycięstwa w RS:X

Partnerzy portalu

Żeglarski PE w Medemblik - Klepacka o krok od zwycięstwa w RS:X - GospodarkaMorska.pl

Zofia Klepacka (Legia Warszawa) prowadzi w klasie RS:X w regatach żeglarskiego Pucharu Europy, które rozgrywane są w holenderskim Medemblik. Wśród mężczyzn liderem jest Maciej Kluszczyński (DKŻ Dobrzyń). W sobotę w wyścigach medalowych wystartuje 9 Polaków.

W piątek aura nie sprawiła problemów, ponownie udało się przeprowadzić wszystkie zaplanowane wyścigi. W rywalizacji kobiet w RS:X na pozycję liderki wróciła Klepacka, która dwa razy mijała linię mety druga, a dzień zakończyła szóstym miejscem w trzecim wyścigu. Polka jest już bardzo bliska powtórzenia sukcesów z 2014 i 2016 roku, kiedy stawała na najwyższym stopniu podium tych zawodów.

Druga w klasyfikacji generalnej Rosjanka Stefania Elfutina traci do Klepackiej aż 17 punktów, podczas gdy w wyścigu medalowym maksymalnie można ich odrobić 18. W tej samej grupie w sobotę popłynie także Maja Dziarnowska (SKŻ ERGO Hestia Sopot), która po piątkowych wyścigach spadła z pozycji ósmej na dziewiątą.

Jej klubowa koleżanka Karolina Lipińska (SKŻ ERGO Hestia Sopot) jest nadal 23., Zuzanna Czuryło (AZS Poznań) - 29., trzy pozycje niżej jest sklasyfikowana Lidia Sulikowska. Na 35. miejscu plasuje się Weronika Marciniak (SKŻ ERGO Hestia Sopot).

Wśród mężczyzn prowadzenie utrzymał Maciej Kluszczyński (DKŻ Dobrzyń), który mijał linię mety na miejscach pierwszym, 13. oraz drugim. Wiadomo już, że Polak zajmie miejsce na podium, ponieważ czwarty zawodnik klasyfikacji generalnej traci do niego aż 29 punktów. Poprawił się Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk), który awansował z dziewiątej na szóstą pozycję.

W sobotę, która będzie ostatnim dniem regat, odbędą się podwójnie punktowane wyścigi medalowe dla zawodników z pierwszych dziesięciu miejsc klasyfikacji generalnej, a także po jednym normalnym wyścigu dla żeglarzy spoza pierwszej dziesiątki.

W windsurfingowej kategorii do lat 19 szóstą pozycję utrzymał Mikołaj Michalski z GKŻ Gdańsk. Aleksander Przychodzeń z SKŻ ERGO Hestia Sopot jest 10., a jego klubowy kolega Jakub Sykuła - 15.

W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Francuz Fabien Pianazza.

W klasie Laser Radial o podium powalczy Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice), która przed finałem jest czwarta. Liderką nadal jest Holenderka Daphne van der Vaart.

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.