• <
Proteh GlassDeep_top

Wystartował VII Pantaenius Jacht Foto

pc

15.01.2018 10:32 Źródło: własne
Wystartował VII Pantaenius Jacht Foto - GospodarkaMorska.pl

Właśnie wystartowała kolejna edycja konkursu Pantaenius Jacht Foto. Jest to już 7. odsłona „fotorywalizacji”. Konkurs otwarty jest dla każdego miłośnika fotografii żeglarskiej, więc czas przejrzeć albumy z minionego sezonu żeglarskiego i poszukać urokliwych ujęć żaglówek i motorówek. Zgłoszenia przesyłać można od 1 stycznia 2017 r. do 5 lutego 2017 r. poprzez formularz na stronie jachtfoto.pl.

W lutym nad przesłanymi pracami obradować będzie jury, które wyłoni finałową 30-tkę zdjęć oraz przyzna nagrody główne i specjalne. Również publiczność, przyznając swoje głosy, będzie miała możliwość wyboru najlepszego żeglarskiego kadru, który otrzyma Nagrodę Publiczności. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas marcowych targów Wiatr i Woda w Warszawie.
 
Nie jest ważne, czy zdjęcie zrobione zostało żaglówce, czy motorówce. Czy jest to mały, czy duży jacht. Liczy się to „coś”, co sprawi, że będzie ono wyjątkowe i wpadnie w oko. Dowodem na to jest zwycięzca ubiegłorocznej edycji, zdjęcie Marka Karbowskiego, który przedstawia łódkę klasy Optimist. – Utrwalałem treningi młodych żeglarzy. Wśród nich był Przemek, zawodnik jednego z warszawskich klubów. Bardzo dobrze żeglujący młody chłopak, który już teraz pływa w klasie laser, a wówczas jeszcze na łódce Optimist udało mi się go uchwycić w bardzo dynamicznym kadrze. Bardzo się cieszę, że zdjęcie spodobało się także jury – powiedział zeszłoroczny zwycięzca.
 
W konkursie mogą wziąć udział zarówno osoby, które już w nim uczestniczyły w poprzednich latach, jak i debiutanci. Warto, bo sponsorzy konkursu przygotowali dla autorów najlepszych prac świetnie nagrody. Do zwycięzcy powędruje nagroda główna, żeglarski zegarek z GPS Garmin Quatix 3. ufundowany przez firmę Pantaenius. Drugie miejsce premiowane będzie zestawem nagród od Delphia Foundation. Uczestnik, którego praca zdobędzie trzecie miejsce, otrzyma torbę wodoszczelną Marinepool. Jak co roku wyróżnione zostaną też prace w kategoriach specjalnych, a będzie to wyróżnienie za najlepsze zdjęcie motorowodne – kurs motorowodny od Akademii Jachtingu, wyróżnienie za najlepsze zdjęcie morskie – nagrodę ufundował Pomorski Związek Żeglarski i jest nią kamizelka pneumatyczna oraz, wyróżnienie za najlepsze zdjęcie regatowe – nagrodą, którą jest zestaw książek Billa Gladstone’a dla North U: „Performance Racing: Tactics ”, „Performance Racing: Trimm” od firmy North Sails.
 
Po zakończeniu etapu zgłaszania prac, niezależnie od wyboru jury odbędzie się też głosowanie publiczności, która przyzna Nagrodę Publiczności. W tym roku jest to torba żeglarska od Code Zero wykonana z żagla jachtu klasy TP52.
 
Aura za oknem nie rozpieszcza, dlatego warto przejrzeć zdjęcia z minionego sezonu wodnego i wysłać zgłoszenie. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie konkursu Pantaenius Jacht Foto: www.jachtfoto.pl.

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 40825,00 $ tona -2,44% 14 sty
 Cynk 3559,00 $ tona -0,42% 14 sty
 Aluminium 2977,00 $ tona 0,61% 14 sty
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.