• <
escort_980x120_gif_2020

Świętojańska Parada Żeglarska już za nami. Weź udział w konkursie fotograficznym!

sons

22.06.2020 09:21 Źródło: Port Gdynia
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Świętojańska Parada Żeglarska już za nami. Weź udział w konkursie fotograficznym!

Partnerzy portalu

Świętojańska Parada Żeglarska już za nami. Weź udział w konkursie fotograficznym! - GospodarkaMorska.pl

W sobotę odbyła się Żeglarska Parada Świętojańska, która już po raz czwarty uświetniła obchody Dni Morza. Organizatorem wydarzenia był Pomorski Związek Żeglarski, zaś Port Gdynia - Port Żaglowców miał przyjemność być Głównym Partnerem Parady. 

Parada miała podniosły charakter z okazji 100. rocznicy zaślubin Polski z Morzem, 100. rocznicy Szkolnictwa Morskiego w Polsce oraz 100-lecie Administracji Morskiej.

Na trasie od Gdańska Brzeźna do Gdyni tysiące ludzi oglądało paradę, przy zachowaniu bezpiecznej odległości, dzięki kilkunasto-kilometrowej trasie. Trasa Parady wynosiła 7,5 mili morskiej. Żaglowce pięknie się prezentowały dzięki sprzyjającej pogodzie oraz odległości, w jakiej jednostki biorące udział były od brzegu - od 600 metrów do 1500 metrów. Komandorem parady był komandor JKMW Kotwica Artur Pierzyński.

W paradzie wzięły udział ponad 100 jednostki, w tym wspaniałe polskie żaglowce takie jak Dar Młodzieży, Pogoria, Dar Pomorza oraz Zawisza Czarny, które z dumą obwieszczają, że Port Gdynia jest ich portem macierzystym.

Z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie do bycia głównym partnerem tak podniosłego i ważnego dla naszego regionu wydarzenia w szczególnym roku 100-leciu zaślubin Polski z Morzem. Jako Port Gdynia Jesteśmy dumni, że jesteśmy portem macierzystym wielu wspaniałych żaglowców, które również mogliśmy podziwiać w trakcie parady. Port Gdynia wyprodukował również flagi okolicznościowe, które uczestnicy parady otrzymali przed rozpoczęciem parady – Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A.

Wszystkie jednostki otrzymały pamiątkowe flagi okolicznościowe, stworzone przez Port Gdynia.

Przypominamy również o konkursie, który został zorganizowany z okazji Parady Żeglarskiej przez Port Gdynia i portal GospodarkaMorska.pl! Osoby, które chciałyby wziąć udział zachęcane są do przesłania zdjęcia z parady na adres konkursy@gospodarkamorska.pl. W temacie maila prosimy o wpisanie słowa "KONKURS", a w treści o podanie imienia i nazwiska oraz telefonu kontaktowego. 10 najlepszych prac zostanie nagrodzonych. Do wygrania zaawansowana technologicznie lornetka!

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.