• <
BOTA_TECHNIK_MEGA

Puchar Polski Nautica 450 2019 w blokach startowych

Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Puchar Polski Nautica 450 2019 w blokach startowych
Puchar Polski Nautica 450 2019 w blokach startowych - GospodarkaMorska.pl

ew

29.03.2019 Źródło: własne

Wszystko już zaplanowane, a tegoroczne zmagania zapowiadają się naprawdę ekscytująco! Niektóre załogi już rozpoczęły treningi i zgrupowania.

A tych, którzy do pływania na Nautice podchodzą coraz bardziej serio jest z roku na rok coraz więcej. Dzięki temu rośnie też liczba załóg, które mają ambicje i możliwości żeby wygrać, więc rywalizacja robi się coraz bardziej zacięta. Różnice na mecie są coraz mniejsze i często pojedyncze punkty decydują o kolejności na podium.

- Nasze regaty z roku na rok są coraz bardziej widowiskowe, a brak jednoznacznego faworyta podnosi poziom emocji. Całe szczęście żeglarze toczą ze sobą bitwę tylko na wodzie! Wszystkie towarzyszące regatom imprezy to przede wszystkim przyjacielska atmosfera i dobra zabawa.- mówi Paweł Nawrocki, prezes Stowarzyszenia Klasy Nautica 450 - W tym roku mamy w programie dwa nowe porty regat i akweny, gdzie ścigamy się po raz pierwszy. Pierwsza nowa lokalizacja to Giżycko, gdzie inaugurujemy nasz trwający aż do października wyścig – dodaje.

AKT I : 18-19 maja, Giżycko, port Ekomarina

Nautica 450 na Mazurach! Przyłączamy się do regat Delphia Cup, którego organizatorzy są otwarci na ściganie się w różnych klasach. Ekomarina to największa marina w Giżycku zbudowana nad jeziorem Niegocin. Nowoczesny port z pełnym zapleczem świetnie sprawdza się jako baza regat gwarantując nam duży komfort i niezapomniane wrażenia nie tylko podczas pływania.

AKT II : 15-16 czerwca Rewa, marina Yacht Clubu Rewa


W kolejnym miesiącu, dzięki gościnności Yacht Clubu Rewa i pana Janusza Frąckowiaka, spotkamy się na fantastycznym akwenie w Rewie. Doskonałe warunki wietrzne, duży akwen i płaska woda wraz z ciepłym przyjęciem naszej imprezy przez naszych gospodarzy sprawiły, że mamy zamiar pływać tam co roku!
Zatoka Pucka w Rewie to również doskonałe miejsce do treningu, dlatego w planach jest kilkudniowe zgrupowanie przed regatami.

AKT III : 5-7 lipca Górki Zachodnie, marina AZS Galion


Na początku lipca opanujemy wody Zatoki Gdańskiej i oddamy cześć Neptunowi ścigając się podczas Pantaenius Nord Cup Gdańsk. Nautice w tych dniach na akwenie będzie towarzyszyć Słonka, Finn, 420tka i Latający Holender. Organizatorzy regat AZS Galion Gdańsk i Yacht Club Gdańsk jak zwykle postarają się, aby poziom regat był jak najwyższy, a atmosfera nie do zapomnienia.

AKT IV : 24-25 sierpnia Nieporęt, Przystań Między Żaglami


Jedna z większych imprez na wodach Jeziora Zegrzyńskiego, w której niejako funkcję gospodarza pełnią warszawskie Nautici, stacjonujące na tym akwenie na co dzień. Dołączają do nich Nautici z całej polski i inne łodzie biorące udział w odbywających się tam BMW Warsaw Sailing Days. Jest to impreza z dużym rozmachem i niezwykle atrakcyjną oprawą na brzegu – zarówno dla zawodników jak i dla kibiców, którzy przybywają całymi rodzinami, aby bawić się podczas tego żeglarskiego święta.

AKT V : 14-15 września Kąty Rybackie


Port żeglarski w Kątach Rybackich to nasz drugi, nowy przystanek na trasie Pucharu Polski Nautica 450. Promując nową marinę w Kątach na Zalewie Wiślanym będą się tam ścigać Optimisty, 420 i Lasery. Tu także czeka na nas duża ilość atrakcji na brzegu, w tym muzyka na żywo, a nawet inscenizacja bitwy – tym razem jednak lądowej.

AKT VI : 19-20 października Kiekrz, marina Jacht Klubu Wielkopolskiego

Ostatni wyścig tradycyjnie odbędzie się na Jeziorze Kierskim i będzie połączony z zakończeniem sezonu w Jacht Klubie Wielkopolskim. Tu właśnie poznamy zwycięzcę Pucharu Polski Nautica 450 w roku 2019.

Jednak na oficjalne podsumowanie trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać, odbędzie się ono, podobnie jak w poprzednich latach podczas urodzin Nautica 450 (regatówka w tym roku świętuje swój 11 jubileusz). Już się cieszymy na regularne spotkania w naszej klasie. Witamy nowe załogi, które do nas dołączają i tych, którzy wracają do gry po przerwie.  Mamy cichą nadzieję, że załogi startujące dorywczo na stałe dołączą do pełnego cyklu regat.

Źródło:
własne
taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 31709,00 $ tona -3,03% 18 cze
 Cynk 2873,00 $ tona -3,00% 18 cze
 Aluminium 2374,00 $ tona -2,18% 18 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.