• <

Polska – Niemcy 3-0, na Odrze

jk

16.10.2017 12:42 Źródło: własne
Polska – Niemcy 3-0, na Odrze - GospodarkaMorska.pl

W pierwszym historycznym meczu na wodzie Polska reprezentacja pokonała niemiecką 3-0. Regaty rozegrano na Odrze przy Marinie North East, a ścigano się w trzech dyscyplinach żeglarskich flotowej, zespołowej i meczowej.

W piątek trójbój regatowy rozpoczęto wyścigami flotowymi. 3 załogi z Polski i 3 z Niemiec rywalizowały na krótkiej trasie ustawionej wzdłuż brzegów Wyspy Grodzkiej i Wałóch Chrobrego. Po 3 piątkowych wyścigach na czele znajdowała się załoga Patryka Zbroi przed Jensem Hartwigiem i Szymon Jabłkowskim. W sobotę rano rozegrano kolejne 3 wyścigi i mimo starań załóg niemieckich, dobra współpraca miedzy polskimi żeglarzami zapewniła Patrykowi Zbroi pierwsze miejsce w tej dyscyplinie i pierwszy duży punkt dla Polski.

Kolejna dyscyplina do regaty zespołowe, czyli wyścigi 2 jachty na 2 jachty. Kapitanowie drużyn przed startem rywalizacji musieli podać składy na wszystkie planowane 7 wyścigów. Tu walka była bardziej wyrównana, po 2 wyścigach był remis a po kolejnych trzech Polska prowadziła tylko jednym punktem. W decydującym wyścigu załogi Jabłkowskiego i Jączkowskiego doskonale popłynęły taktycznie i zapewniły Polsce wygrana 4-2 w tej dyscyplinie i wzbogaciło konto Polaków o drugi duży punkt.

Mimo pewnego już zwycięstwa Polski, rozegrano planowaną ostatnią dyscyplinę czyli regaty meczowe (jeden na jeden) dodatkowo o Puchar Prezydenta Szczecina.

Swoje mecze pewnie wygrali  Zbroja, Hartwig i dwukrotnie Jabłkowski a w piątym Jączkowski po zaciętej walce pokonał Ulricha Martensa i przypieczętował pewne zwycięstwo Polski w całym Meczu na Odrze 3-0.

„Spodobała nam się to nowa, nigdzie wcześniej nie pływana formuła ścigania. To bardzo widowiskowe i dynamiczne dla publiczności a dla zawodników wymagająca doskonałej taktyki i zgrania pomiędzy zespołami. Cieszę się że udało nam się wygrać i mam nadzieję, że uda się takie regaty wprowadzić na stałe do kalendarza imprez” – podsumował kapitan Polaków Patryk Zbroja

„Dziękujemy za zaproszenie, to świetna inicjatywa i fantastyczna rywalizacja, tu na Odrze w centrum miasta. Na pewno przyjedziemy tu ponownie ale w silniejszym składzie, bo macie bardzo mocne załogi, doświadczone w regatach meczowych a nasza reprezentacja składała się poza moja załoga z żeglarzy z dużych jachtów morskich, a w tych warunkach to spora różnica. Czekamy na rewanż !” – zapowiedział kapitan Niemców Jens Hartwig

Podczas regat dla kibiców zorganizowane były koncerty muzyki szantowej, bluesowej i rozrywkowej, komentarz na żywo oraz rejsy jachtem Urtica z Centrum Żeglarskiego w Szczecinie.

Wyniki Regat:

Wyścigi flotowe:         Polska 1 – Niemcy 0
Wyścigi zespołowe:     Polska 4 -  Niemcy 2
Wyścigi meczowe:         Polska 4 – Niemcy 1
Wynik Meczu:         Polska 3 – Niemcy 0

Organizatorem wydarzenia było Centrum Żeglarskie w Szczecinie oraz MT Partners (organizator regat Polish Match Tour) i North East Marina Szczecin.

Mecz Polska - Niemcy można było zorganizować dzięki projektowi „Baza turystyki żeglarskiej – Port Jachtowy Szczecin i ZeRUM Ueckermünde – na transgranicznym szlaku wodnym”. Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Celu 3 „Europejska Współpraca Terytorialna” – „Współpraca Transgraniczna” Krajów Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia i Rzeczpospolitej Polskiej (Województwo Zachodniopomorskie) 2007-2013.

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 39925,00 $ tona -0,79% 1 gru
 Cynk 3295,00 $ tona -1,58% 1 gru
 Aluminium 2669,00 $ tona 1,33% 1 gru
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.