• <
escort_980x120_gif_2020

Nowa Marina w Gdyni z poślizgiem

15.03.2016 09:55 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Nowa Marina w Gdyni z poślizgiem - GospodarkaMorska.pl

Rozpoczęcie realizacji projektu budowy Nowej Mariny w Gdyni będzie opóźnione. Zamiast  w lutym, ruszy późną wiosną – informuje Radio Gdańsk.

Wszystko przez zmiany planu zagospodarowania miejscowego, który zmieniono pod koniec 2015 r. (poprzedni plan  wprowadzał ograniczenie dotyczące wysokości budynków na bulwarze, tak by nie przewyższyły Akademii Morskiej) oraz przez prowadzone  negocjacje finansowe.  

- Złożenie takiego projektu i przekonanie banku wymaga odpowiednio dużo nakładów czasu i pracy. Negocjujemy z bankami, a także konsorcjami bankowymi kwestie finansowe. Zakładamy, że w drugim kwartale tego roku zakończymy ten proces – powiedział Maciej Kurylczyk, prezes spółki Nowa Marina Gdynia w Radiu Gdańsk.

W połowie kwietnia firma uzyskać pozwolenie na budowę. „W tym samym czasie, w trzyetapowym przetargu, powinien zostać również wyłoniony generalny wykonawca inwestycji. Budowa powinna ruszyć pod koniec drugiego kwartału tego roku” – podaje Radio Gdańsk.
Według projektu, przy nabrzeżu Beniowskiego, ma się znaleźć wielofunkcyjne centrum hotelowo-biurowe z rozbudowaną infrastrukturą usługową, będą tam sale szkoleniowe oraz komfortowe zaplecze sanitarne. Planowana jest budowa hotelu z 200 pokojami. Od strony alei Jana Pawła II znajdą się sklepy, kawiarnie i restauracje. Bezpośredni dostęp do morza umożliwi klubom żeglarskim kontynuację działalności statutowej. Nowoczesny kompleks stanie się wielofunkcyjnym zapleczem dla uprawiania żeglarstwa oraz sportów wodnych.

Parter budynku, w którym znajdą się lokale gastronomiczne, będzie miał przeszklone fronty, dzięki czemu bryła nie będzie odcinać się na tle morza. Pod względem wizualnym projekt wpisuje się w modernistyczny design Gdyni, o co zadbało Studio Kwadrat. Projekt ten łączy nowoczesność z utylitarnością. Dachy wszystkich budynków będą płaskie, co umożliwi dodatkowe zagospodarowanie tych płaszczyzn. Na szczytach budynku mają powstać tarasy widokowe wchodzące w skład części hotelowych, biurowych i gastronomicznych.

Koszt inwestycji szacuje się na 160 mln zł. Inwestycja zakłada zagospodarowanie terenu o łącznej powierzchni 0,6 ha, 0,2 ha przeznaczone będzie na parkingi i place manewrowe. Powierzchnia zabudowy będzie obejmować 9,2 tys m kw., z czego przestrzeń użytkowa wyniesie 32 tys. m kw. Wysokość budynków stanowić będzie 18 metrów.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.