• <
escort_980x120_gif_2020

Jakie żaglowce zagoszczą w Szczecinie podczas Baltic Tall Ships Regatta?

27.04.2015 12:21 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Jakie żaglowce zagoszczą w Szczecinie podczas Baltic Tall Ships Regatta?

Partnerzy portalu

Jakie żaglowce zagoszczą w Szczecinie podczas Baltic Tall Ships Regatta? - GospodarkaMorska.pl

Znamy żaglowce, jakie zacumują w Szczecinie na "Baltic Tall Ships Regatta" - imprezie angielskiego stowarzyszenia STI. Szczecinianie zobaczą 49 statków.

W czerwcu br. po raz kolejny do Szczecina zawitają najpiękniejsze żaglowce i jachty z całego świata. Szczecin wspólnie z litewską Kłajpedą i Sail Training International organizuje The Baltic Tall Ships Regatta 2015. Żaglowce i jachty zacumują w litewskim porcie między 5 a 8 czerwca 2015r. Stamtąd popłyną prosto do Szczecina, gdzie będzie można je oglądać od 12 do 15 czerwca 2015r.

Przy Wałach Chrobrego zobaczymy między innymi rosyjskiego, ponad stumetrowego "Siedowa". Na Odrze zacumują też "Dar Młodzieży" i "Fryderyk Chopin". W tym roku zabraknie meksykańskiego "Cuauhtémoca", gdyż statek zamiast po Bałtyku, w czerwcu płynąć będzie po wodach Morza Śródziemnego. Przy Wałach zacumuje także "Zawisza Czarny" o długości prawie 50 metrów i równie duży, holenderski "Mercedes", a także "Kapitan Borchardt".

Wydarzeniu będzie towarzyszył jubileuszowy X Zlot Oldtimerów, którego gośćmi będą wiekowe żaglowce i jachty. Prezydent Szczecina wyda Obiad Kapitański dla wszystkich kapitanów żaglowców i jachtów. Załogi spotkają się z mieszkańcami miasta i gośćmi podczas parady załóg i ceremonii rozdania nagród. Żaglowce otworzą swoje pokłady dla zwiedzających przez cały okres pobytu w szczecińskim porcie. Kapitanowie kilku żaglowców zdecydowali się na zorganizowanie biletowanych rejsów żaglowcami po porcie.

Finałowi regat będą towarzyszyły koncerty gwiazd, zespołów szantowych, folkowych. Tradycyjnie na Placu Adama Mickiewicza zostanie zorganizowana strefa dla dzieci. Imprezę zakończy parada żaglowców i jachtów pod żaglami na morzu.

Na imprezę miasto wyda ponad dziewięć milionów złotych.

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.