pc/The Tall Ships Races
Konkurs fotograficzny i filmowy oraz grę miejską „Stary Ster” związane ze szczecińskim finałem regat The Tall Ships Races zorganizował Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej. Propozycja adresowana jest do mieszkańców, turystów oraz załóg uczestniczących w imprezie. Kolejne wydarzenia i atrakcje związane ze zlotem wielkich żaglowców są szansą na świetną zabawę z atrakcyjnymi nagrodami.
Po pierwsze – do fotografów i filmowców, niezależnie od stopnia zaawansowania, skierowany jest konkurs foto/wideo nawiązujący do finału regat The Tall Ships Races 2017. Organizatorzy czekają na zgłoszenia fotografów do 14 sierpnia. Filmowcy czas mają do 31 sierpnia. Warunki dot. parametrów i charakteru prac opisane są w regulaminie konkursu, który 15 lipca opublikowany zostanie na stronie internetowej www.rodm-szczecin.pl. W konkursie przewidziano nagrody. Nagroda specjalna zostanie z kolei przyznana za najlepszy wywiad z załogą jednostki uczestniczącej w regatach.
Prace nagrodzone będą prezentowane m.in. na wystawie pokonkursowej w Książnicy Pomorskiej i w mediach.
Po drugie – na wszystkich zainteresowanych czekać będzie gra miejska pt. „Stary Ster”, której celem jest przybliżenie morskiego charakteru Szczecina. Rywalizacja odbędzie się, zgodnie z zapowiedzią organizatorów, 5 i 6 sierpnia w godzinach 11.00-16.00. Miejsce startu gry wyznaczone zostało przed siedzibą Żeglugi Szczecińskiej przy ul. Jana z Kolna 7. Następnie ze smartfonami lub tabletami wyposażonymi w GPS uczestnicy ruszą w podróż po nadodrzańskich bulwarach i nabrzeżach. Tym sposobem gracze przemierzą właściwie cały teren zlotu żaglowców. Trasa liczyć będzie niespełna 3 km.
Opis gry oraz instrukcja instalacji oprogramowania WIGO dostępne będą na www.rodm-szczecin.pl od 1 sierpnia. Scenariusz „Starego Steru” będzie można uruchomić pierwszego dnia imprezy, a więc 5 sierpnia. Gra skierowana jest do wszystkich chętnych, bez ograniczeń wiekowych. Możliwy jest start drużyn. Udział w grze jest bezpłatny.
00:01:27
Zobacz Eclipse – pływającą fortecę Romana Abramowicza
Po raz pierwszy zwodowana na Pomorzu Zachodnim. Ta luksusowa łódź od razu stała się hitem
00:02:33
23
Stena Estelle – najnowszy i największy statek we flocie Stena Line na Bałtyku [WIDEO, ZDJĘCIA]
Z Gdyni na Hel drogą morską
Anonymous kontra Rosja. Celem aktywistów luksusowy jacht Putina: Jego położenie to "piekło"
W Łebie powstała oficjalna plaża dla naturystów
Premier Turyngii: skonfiskujmy oligarchom luksusowe jachty i przekażmy je Sea-Watch
00:00:37
Wieloryb „pożarł” kajakarki [wideo]
[WIDEO] Żuławy. Przejechała przez most zwodzony w trakcie podnoszenia
Najbardziej luksusowe katamarany, które powstały w Gdańsku. Francis Lapp: My po prostu szyjemy jachty na miarę
00:00:31
Agresywne orki atakują i niszczą statki [wideo]
Właściciel szczecińskiego jachtu, który zatonął w Niemczech, musi wydobyć wrak
Dziewczynka na dmuchanym jednorożcu wypłynęła na pełne morze [wideo]
Jachty pięciu rosyjskich oligarchów zakotwiczyły na Malediwach
Sztokholm na turystycznym kursie. W 2025 r. 30% więcej pasażerów niż przed rokiem
Sunreef Yachts zaprezentuje dwa modele na targach w Katarze i Abu Zabi 2025
Władze Gdyni przygotowują wniosek ws. powstania Olimpijskiego Centrum Żeglarskiego
Resort infrastruktury zamierza uszczelnić system rejestracji jachtów
Jeppe Borch najlepszy w żeglarskim Pucharze Świata w Szczecinie
Jak chińskie opłaty portowe wpłyną na branżę rejsową?