jk/gdynia.pl
Przed zawodnikami ścigającymi się w Pucharze Trenerów YKP Gdynia w klasie Optimist oraz w Pucharze Prezydenta Miasta Gdyni w klasach Laser 4.7, Laser Radial oraz 420 jeszcze tylko dwa wyścigi. W środę poznamy najlepszych żeglarzy w tych kategoriach podczas Volvo Gdynia Sailing Days.
Podczas wtorkowej rywalizacji najwięcej emocji wzbudzały zmagania zawodników w klasie Optimist. To najliczniej obsadzona kategoria podczas tegorocznej edycji Volvo Gdynia Sailing Days. Na wodach wokół Gdyni mierzy się ze sobą 290 żeglarzy reprezentujących 44 kluby. We wtorek najlepszy był Jeremi Szczukowski z Chojnic. Tuż za młodym zawodnikiem na mecie zameldowali się Stanisław Radajewski i Adam Turczynowicz. Wśród pań najlepsza była gdynianka Paulina Rutkowska. Za żeglarką YKP Gdynia do mety dopłynęły inna reprezentantka naszego miasta, Maria Suchocka. Natomiast trzecia była Magdalena Skóronóg, która na wodach Zatoki Gdańskiej broni barw klubu z Giżycka. Rywalizacja w klasie Opitmist zakończy się w środę dwoma wyścigami.
Trwają również zmagania w klasie 420. We wtorek najlepsi byli Seweryn Wysokiński i Mateusz Jankowski. Młody duet fenomenalnie spisuje się podczas Volvo Gdynia Sailing Days. Z dotychczas przeprowadzonych sześciu wyścigów zwyciężył w czterech startach. Na drugim miejscu znaleźli się Jakub Gołębiowski i Filip Szmit, zaś na trzeciej pozycji zameldowali się Kacper Paszk i Bartosz Reiter.
W kategorii Laser Radial najlepszy był Stanisław Klimaszewski. Na drugim miejscu zameldował się Jakub Marciniak, zaś na trzecim Tytus Butowski. Wśród pań jako pierwsza dopłynęła do mety Magdalena Płaczke. Druga była Oliwia Laskowska, zaś trzecia Anna Michalska.
Z kolei w klasie Laser 4.7 w rywalizacji pań bez zmian. Na pierwszym miejscu plasuje się Magdalena Daniszewska, tuż za nią Kinga Brzózka, a na trzeciej pozycji znajduje się Natalia Borusińska. Zmienił się za to lider w klasyfikacji mężczyzn. Po wtorkowych zawodach na prowadzenie wyszedł Marek Rospond. Spadek z pierwszego na drugie miejsce zanotował Kacper Fabian. Natomiast Tomasz Trajnowicz uplasował się na trzecim miejscu.
00:01:27
Zobacz Eclipse – pływającą fortecę Romana Abramowicza
Po raz pierwszy zwodowana na Pomorzu Zachodnim. Ta luksusowa łódź od razu stała się hitem
00:02:33
23
Stena Estelle – najnowszy i największy statek we flocie Stena Line na Bałtyku [WIDEO, ZDJĘCIA]
Z Gdyni na Hel drogą morską
Anonymous kontra Rosja. Celem aktywistów luksusowy jacht Putina: Jego położenie to "piekło"
W Łebie powstała oficjalna plaża dla naturystów
Premier Turyngii: skonfiskujmy oligarchom luksusowe jachty i przekażmy je Sea-Watch
00:00:37
Wieloryb „pożarł” kajakarki [wideo]
[WIDEO] Żuławy. Przejechała przez most zwodzony w trakcie podnoszenia
Najbardziej luksusowe katamarany, które powstały w Gdańsku. Francis Lapp: My po prostu szyjemy jachty na miarę
00:00:31
Agresywne orki atakują i niszczą statki [wideo]
Właściciel szczecińskiego jachtu, który zatonął w Niemczech, musi wydobyć wrak
Dziewczynka na dmuchanym jednorożcu wypłynęła na pełne morze [wideo]
Jachty pięciu rosyjskich oligarchów zakotwiczyły na Malediwach
Sztokholm na turystycznym kursie. W 2025 r. 30% więcej pasażerów niż przed rokiem
Sunreef Yachts zaprezentuje dwa modele na targach w Katarze i Abu Zabi 2025
Władze Gdyni przygotowują wniosek ws. powstania Olimpijskiego Centrum Żeglarskiego
Resort infrastruktury zamierza uszczelnić system rejestracji jachtów
Jeppe Borch najlepszy w żeglarskim Pucharze Świata w Szczecinie
Jak chińskie opłaty portowe wpłyną na branżę rejsową?