• <
BOTA_TECHNIK_MEGA

Fundacja LOTOS przywita w Gdyni załogę Daru Młodzieży

Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Fundacja LOTOS przywita w Gdyni załogę Daru Młodzieży
Fundacja LOTOS przywita w Gdyni załogę Daru Młodzieży - GospodarkaMorska.pl

ew/Lotos

27.03.2019 Źródło: własne

W ciągu 10 miesięcy opłynął kulę ziemską. Pokonał 33 tysiące mil morskich i zawinął do 23 portów w kilkunastu krajach świata. Przez jego pokład przewinęło się prawie tysiąc młodych ludzi. O Białej Fregacie zrobiło się głośno na całym świecie, teraz czas na wielkie przywitanie. Już w czwartek 28 marca Dar Młodzieży zacumuje w Gdyni. Przywitają go mieszkańcy, przedstawiciele władz i Marynarka Wojenna. W wydarzeniu weźmie też udział Fundacja LOTOS, która wspierała Rejs Niepodległości.

To będzie wielkie powitanie. W czwartek około 11:00 Dar Młodzieży ma zacumować przy Nabrzeżu Pomorskim w Gdyni. Podczas wpłynięcia do portu, Białej Fregacie będą towarzyszyć jednostki Marynarki Wojennej. O muzyczną oprawę zadba Orkiestra i Kompania Reprezentacyjna MW. Po odegraniu hymnu państwowego i podniesieniu gali banderowej, komendant „Daru” złoży meldunek z rejsu. Wtedy przyjdzie czas na spotkania z bliskimi, których niektórzy uczestnicy nie widzieli od kilku miesięcy.

O 15:00 powinna rozpocząć się msza w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Św. Piotra Rybaka w Gdyni.

Wszyscy, którzy nie zdążą pojawić się na Molo Południowym przed południem, mogą wziąć udział w pikniku morskim w okolicach Akwarium Gdyńskiego, który rozpocznie się o 16:00. Oprócz koncertów w morskim klimacie, zaplanowano pokaz musztry paradnej, degustację wojskowej grochówki i – co najważniejsze – spotkania z uczestnikami Rejsu Niepodległości. Członkowie załogi opowiedzą o swoich wrażeniach i pokażą filmowe migawki z podróży.

W powitaniu Daru Młodzieży weźmie też udział Fundacja LOTOS, która wspierała całą wyprawę. – Rejs Niepodległości był nie tylko piękną przygodą dla młodych członków załogi. Był także wspaniałą promocją Polski za granicą. Jesteśmy dumni, że Fundacja LOTOS mogła być częścią tak ważnej akcji. Z przyjemnością przywitamy Dar Młodzieży i całą załogę w Gdyni. Zapraszamy do naszego stoiska, gdzie czekają niespodzianki i wiele atrakcji – mówi Adam Kasprzyk, prezes Zarządu Fundacji LOTOS.

Rejs na 100 lat niepodległości

Rejs rozpoczął się w maju ubiegłego roku. W gdyńskim porcie uczestników Rejsu Niepodległości żegnały tysiące osób – mieszkańcy, turyści, przedstawiciele władz państwowych, samorządowych i Kościoła. Celem wyprawy było uczczenie stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Najważniejszym punktem wyprawy był udział w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie.

Dar Młodzieży cumował w Tallinie, Kopenhadze, Stavanger, Szczecinie, Bremerhaven, Bordeaux, na Teneryfie, w Dakarze, Kapsztadzie, Mauritiusie, Dżakarcie, Singapurze, Hong Kongu, Osace, San Francisco, Los Angeles, Acapulco, Panamie, Kartagenie, Miami, Nassau na Bahamach, Ponta Delgadę i w Londynie.

W Rejsie, oprócz załogi stałej, brali udział studenci Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, uczniowie szkół morskich ze Szczecina i Świnoujścia oraz laureaci ogólnopolskiego konkursu. Podczas wyprawy byli Młodymi Ambasadorami, którzy reprezentowali Polskę za granicą i opowiadali o polskiej historii i kulturze.

Organizatorami Rejsu Niepodległości byli Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Uniwersytet Morski w Gdyni oraz Palotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.

Źródło:
własne
taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 31709,00 $ tona -3,03% 18 cze
 Cynk 2873,00 $ tona -3,00% 18 cze
 Aluminium 2374,00 $ tona -2,18% 18 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.