• <
escort_980x120_gif_2020

Chwila strachu dla Polaka. Kowalczyk już poza regatami

03.11.2015 10:06 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Chwila strachu dla Polaka. Kowalczyk już poza regatami

Partnerzy portalu

Chwila strachu dla Polaka. Kowalczyk już poza regatami - GospodarkaMorska.pl

Regaty Mini Transat są już niestety zakończone dla Radka Kowalczyka. Polak reprezentujący Szczecin wycofał się z zawodów, po tym jak jego jacht uderzył w niezidentyfikowany obiekt i zaczął nabierać wody.

Pierwsze wieści o wypadku zostały podane przez organizatorów dziś (03.11) ok. godz. 9. W nocy Kowalczyk nadał sygnał alarmowy. Niestety po wypadku Polakowi przestało działać radio. Pomocy udzielił mu inny zawodnik, który znajdował się w pobliżu.

Nie wiadomo co stało się z jachtem Kowalczyka – Calbudem. Możliwe, że zatonął. Sam żeglarz jest już bezpieczny i płynie na pokładzie statku handlowego do hiszpańskiego Las Palmas.

To już drugi tak pechowy wypadek Polaka w regatach Mini Transat. W swoim pierwszym występie w zawodach Kowalczyk zderzył się prawdopodobnie z wielorybem, ale jacht udało się naprawić jeszcze na morzu.

Regaty Mini Transat są nazywane "żeglarską Formułą 1". Rozgrywane są na Atlantyku co dwa lata, w tym roku w październiku na liczącej ponad cztery tysiące mil morskich trasie z Francji na Gwadelupę.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.