• <

Powiew luksusu. Zakończyły się Targi Sportów Wodnych WIATR i WODA (wideo)

Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Powiew luksusu. Zakończyły się Targi Sportów Wodnych WIATR i WODA (wideo)
Powiew luksusu. Zakończyły się Targi Sportów Wodnych WIATR i WODA (wideo) - GospodarkaMorska.pl
31.07.2016 Źródło: własne

Najpiękniejsze jachty, luksusowe łodzie motorowe, najszybsze skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny - to wszystko można było zobaczyć podczas 11. Targów Sportów Wodnych WIATR i WODA.

Głównym celem Targów WIATR i WODA na wodzie jest promocja idei żeglarstwa morskiego i sportów wodnych, a przy tym umożliwienie amatorom wodnej rekreacji oceny walorów jachtów, łodzi motorowych i sprzętu sportowego w ich naturalnym środowisku - na wodzie.

- W tym roku zaskoczyła nas frekwencja. Tylko przez pierwsze 2 dni pojawiło się 50 proc. więcej osób niż w zeszłym roku - powiedział Jacek Oryl, dyrektor targów.

Podczas tegorocznej edycji Targów w Gdyni zobaczyliśmy blisko sto dwadzieścia jachtów i łodzi z polskich i zagranicznych stoczni, w tym wiele premierowych, debiutujących na rynku jednostek. Wśród prezentowanych jachtów i łodzi znalazły się zarówno jednostki za kilkadziesiąt tysięcy, jak i luksusowe łodzie za miliony złotych. W halach namiotowych ustawionych na nadbrzeżu można było zobaczyć także produkty firm oferujących akcesoria żeglarskie i motorowodne, sprzęt nawigacyjny, asekuracyjny i ratunkowy, odzież turystyczną i sportową. 

Łącznie na Targach swoją ofertę zaprezentowało 138 firm. Na stoisku stoczni Delphia Yachts znaleźć można było prawdziwą gratkę - prezentowany po raz pierwszy w Polsce najnowszy model jachtu żaglowego Delphia 46 Deck Saloon. Jego premiera światowa miała miejsce na tegorocznych targach w Dusseldorfie gdzie od razu wzbudził ogromne zainteresowanie publiczności. Jest to wygodny, luksusowy jacht do turystyki na każdym akwenie. Drugim jachtem żaglowym na stoisku Delphia Yachts był dwunastometrowy Maxi 1200 zaprojektowany przez znanego żeglarza, sternika PucharuAmeryki, mistrza olimpijskiego i projektanta, Pelle Pettersona. W gdyńskim porcie zacumowała także tegoroczna motorowa nowość Nautika 1150 Voyage, której premiera odbyła się na Targach WIATR i WODA w Warszawie.

Na stoisku firmy Atsea znaleźliśmy aż pięć jednostek, w tym imponującego Impressiona 50, czyli 15 metrowy, bardzo wygodny jacht turystyczny. Z kolei firma Astex Łodzie, wyłączny importer i dystrybutor łodzi i jachtów motorowych Regal oraz Formula zaprezentował dwie niezwykłe łodzie motorowe. Poza polską premierą rewolucyjnego modelu Regal 26 Express, można było obejrzeć nowoczesną jednostkę Regal 2500 Bowrider. Bogatą ofertę luksusowych łodzi motorowych znaleźliśmy też na stoisku znanej i cenionej na całym świecie, polskiej stoczni Galeon, która na Targach w Gdyni zaprezentowała aż dziewięć jednostek.

Miłośnicy motorowego szaleństwa na wodzie mogli odwiedzić stoisko Taurus Sea Power, na którym podczas Targów czekały najnowsze modele skuterówwodnych Sea-Doo oraz łodzie Four Winns Boats, Scarab Boats i Glastron Boats.

- Nie narzekaliśmy na brak zainteresowania naszą wystawą. Cieszymy się w szczególności, że w tym roku pojawiło dużo potencjalnych klientów, zainteresowanych zakupem - powiedział Maciej Skibski, wiceprezes Taurus Sea Power.

Spotkania i pokazy na wodzie  Targi WIATR i WODA w Gdyni to obok ekspozycji wystawców także atrakcje związane ze sportami wodnymi. Przez cały czas trwania targów w porcie jachtowym odbywały się będą pokazy ratownictwa na wodzie oraz prezentacje.

Źródło:
własne
taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 32425,00 $ tona 0,09% 5 maj
 Cynk 2935,00 $ tona -0,81% 5 maj
 Aluminium 2446,00 $ tona 0,49% 5 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.