• <
escort_980x120_gif_2020

Inauguracja projektu odbudowy jachtu szkoleniowego dla dzieci, należącego niegdyś do generała Ryszarda Kuklińskiego

kw

18.05.2023 14:12
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Inauguracja projektu odbudowy jachtu szkoleniowego dla dzieci, należącego niegdyś do generała Ryszarda Kuklińskiego

Partnerzy portalu

Fot. Fundacja Jack Strong

Po roku pracy i dzięki prowadzonej w tym czasie zbiórce, udało się zebrać środki, które umożliwią rozpoczęcie odbudowy żaglowca, który legendarny Jack Strong przekazał w swoim testamencie na cele szkoleniowe dla dzieci i młodzieży. W sobotę, 20 maja o godz. 10.30 w stoczni w Jachtklubie Conrad odbędzie się uroczysta inauguracja tego projektu. 

Strażnik Poranka to historyczny jacht należący niegdyś do Jacka Stronga - Ryszarda Kuklińskiego. Został wybudowany w 1966 roku w Gdańskiej Stoczni Jachtowej. Ponad 20 lat temu generał przekazał go w swoim testamencie Chrześcijańskiej Szkole pod Żaglami w celu szkolenia dzieci i młodzieży. 

Zanim jacht wypłynie na wody polskiego Wybrzeża, musi przejść pilny remont. Fundacja Jacka Stronga zorganizowała zbiórkę na rzecz odnowy ponad półwiecznego jachtu. Dzięki zebranym datkom oraz zaangażowania środowiska żeglarskiego i samorządów udało się zebrać potrzebną kwotę. 

Fundacja, wraz ze Związkiem Miast i Gmin Morskich zakupiła już potrzebne drewno, wybrała szkutnika i zaczyna pierwszy etap remontu.

Z tej okazji organizowana jest inauguracja projektu. Wydarzenie odbędzie się już w tę sobotę, 20 maja o godz. 10.30, w stoczni w Jachtklubie Conrad przy. ul. Przełom 26 w Gdańsku. W jej trakcie przedstawione zostaną szczegóły dotyczące remontu. 

Symboliczną wstęgę przetnie Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk i Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz oraz partnerzy tego projektu. Obecni będą również m.in. ambasadorzy Fundacji Jack Strong - Roman Paszke oraz Bogumiła Raulin, a także europosłanka Magdalena Adamowicz, Prezes Związku Miast i Gmin Morskich Alan Aleksandrowicz, Wójt Gminy Cedry Wielkie Janusz Goliński, Wójt Gminy Przywidz Marek Zimakowski, Wójt Gminy Nowa Karczma Andrzej Pollak czy Przewodniczący Rady Miasta Helu.

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.