• <
escort_980x120_gif_2020

Grzywna dla Australijczyka, który surfował z pytonem

Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Grzywna dla Australijczyka, który surfował z pytonem

Partnerzy portalu

Australijczyk, który zyskał popularność w internecie za sprawą nagrania, gdzie widać go surfującego z pytonem, został ukarany grzywną ponad 2,3 tys. dolarów australijskich za naruszenie zasad licencji na hodowlę tego gada – podały w poniedziałek media.

Nagranie przedstawiające Higora Fiuzę i jego pytona dywanowego o imieniu Shiva, surfujących razem przy jednej z plaż w australijskim mieście Gold Coast, obiegło we wrześniu sieci społecznościowe i przyciągnęło uwagę lokalnych mediów. Fiuza powiedział wtedy dziennikarzom, że wąż surfował z nim co najmniej 10 razy.

Surfer został ukarany grzywną w wysokości 2322 dolarów australijskich (6,5 tys. zł), ponieważ licencja na hodowlę pytona nie pozwala na wynoszenie go w miejsca publiczne – przekazała stacja ABC.

„Zwróciliśmy na niego uwagę, gdy pojawił się w lokalnych mediach, zabierając pytona na surfing. Nasze dochodzenie wykazało, że miał pozwolenie na hodowlę rodzimych zwierząt, ale (…) wynoszenie zwierzęcia w miejsca publiczne lub pokazywanie go wymaga osobnego pozwolenia” – wyjaśnił przedstawiciel Wydziału Środowiska i Nauki stanu Queensland John McDonald.

Morelia bredli, zwany potocznie pytonem dywanowym, to endemiczny gatunek żyjący w Australii. Jest dusicielem i nie jest jadowity. Może osiągać maksymalnie 3 metry długości.

Według McDonalda zabieranie takich zwierząt na zewnątrz może wywoływać u nich niepotrzebny stres. „Węże są oczywiście zwierzętami zmiennocieplnymi i choć potrafią pływać, gady generalnie unikają wody. Dla tego pytona woda była ekstremalnie zimna. Jedyne węże, które powinny być w oceanie, to węże morskie” – powiedział.

Shiva nie jest pierwszym zwierzęcym surferem ze stanu Queensland. Tamtejsze plaże od 2020 roku regularnie odwiedza kaczor Duck, znany z podkradania cudzych desek. Rozgłos w mediach społecznościowych zdobył również buldog brytyjski o imieniu Pork Chop, który przed śmiercią w 2021 roku surfował tam razem ze swoim właścicielem – wspomina ABC.

anb/ mal/

Fot. Depositphotos

taurus_sea_power_390x100_gif_2020
sun_track

Dziękujemy za wysłane grafiki.