• <
Baltexpo2023_duży

Desant morski coraz bardziej ryzykowny dla Rosji?

AK

03.04.2022 09:11

Partnerzy portalu

Desant morski coraz bardziej ryzykowny dla Rosji? - GospodarkaMorska.pl

Rosja wciąż ma zdolność do przeprowadzenia desantu na wybrzeże ukraińskie, ale taka operacja staje się dla niej coraz bardziej ryzykowna, ponieważ siły ukraińskie miały czas na przygotowanie się do obrony - oceniło w niedzielę rano brytyjskie ministerstwo obrony.

"Rosyjskie siły morskie utrzymują odległą blokadę ukraińskiego wybrzeża na Morza Czarnego i Morza Azowskiego, uniemożliwiając Ukrainie zaopatrywanie się drogą morską. Rosja nadal utrzymuje zdolność przeprowadzenia desantu, ale taka operacja prawdopodobnie staje się coraz bardziej ryzykowna, z powodu czasu, który ukraińskie siły miały na przygotowanie się" - napisano w codziennej aktualizacji wywiadowczej.

Dodano, że miny na Morzu Czarnym, o których informowano, stanowią poważne ryzyko dla działań na morzu. "Chociaż pochodzenie tych min jest niejasne i kwestionowane, ich obecność jest niemal na pewno związana z rosyjską aktywnością morską w tym obszarze i pokazuje, jak rosyjska inwazja na Ukrainę wpływa na neutralne i cywilne działania" - przekazano w komunikacie.

Źródło: PAP
Fot. Depositphotos

Dziękujemy za wysłane grafiki.