Komandor Matthew Zublic, Morski Attache Obrony Stanów Zjednoczonych, przebywał w środę, 2 września, z wizytą roboczą w 3. Flotylli Okrętów.
W sierpniu podchorążowie Akademii Marynarki Wojennej najmłodszego rocznika (4 kompania) przeprowadzili nietypową akcję promocyjną. W trakcie swoich urlopów połączyli zdobywanie polskich gór z propagowaniem idei dawstwa szpiku, przy okazji promując swoją Alma Mater. Celem było zwiększania świadomości społeczeństwa w zakresie walki z nowotworami krwi.
Tylko wczoraj brytyjska straż graniczna zatrzymała aż 409 nielegalnych imigrantów, którzy próbowali się przedostać na małych łodziach przez kanał La Manche do Wielkiej Brytanii. To absolutny rekord, jeśli chodzi o liczbę zatrzymanych imigrantów w ciągu doby.
Od stycznia do sierpnia 2020 r. na Wyspy Kanaryjskie dotarło o 550 proc. więcej nielegalnych migrantów, niż w takim samym okresie przed rokiem - wynika z przedstawionych w środę szacunków Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM).
Po wybuchu II wojny światowej wielu polskich żeglarzy stanęło do walki za najeźdźcą i okupantem. Wśród nich znaleźli się por. ułanów Andrzej Bohomolec i oficer marynarki handlowej por. Jerzy Świechowski, którzy w latach 1933-1934 przeszli do historii, przepływając Atlantyk na jachcie "Dal". Trzeci członek załogi jachtu – por. marynarki handlowej Jan Witkowski zmarł przed rozpoczęciem wojny.
W hołdzie bohaterskim obrońcom Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte w Gdańsku i całego polskiego wybrzeża przedstawiciele zarządów PGZ S.A. i PGZ Stoczni Wojennej wspólnie złożyli kwiaty pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża.
Policjanci CBŚP przejęli 18 kg narkotyków, broń oraz amunicję, które miały trafić na rynek województwa zachodniopomorskiego. Zatrzymano dwie osoby, a Prokuratura Okręgowa w Koszalinie postawiła im zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków - poinformowała dziś nadkom. Iwona Jurkiewicz, rzecznik Prasowy CBŚP.
Zbudowany we francuskiej stoczni Augustin-Normand w Hawrze, stawiacz min "Gryf", wszedł do służby w 1938 r. Ten największy we flocie II Rzeczypospolitej okręt, od 1 września 1939 r. uczestniczył w obronie Wybrzeża.
Niszczyciel ORP "Wicher", to pierwszy nowoczesny okręt II Rzeczypospolitej. Okręt, który wszedł do służby w 1930 r., pełnił funkcję jednostki flagowej Dywizjonu Kontrtorpedowców. "Wicher" jako jedyny z polskich niszczycieli uczestniczył w obronie Wybrzeża we wrześniu 1939 r. Od 2 września, jako pływająca bateria artylerii, bronił Helu.
Na prośbę prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego na Wiśle wybudowany zostanie most pontonowy, który doprowadzi rurociąg do oczyszczalni ścieków "Czajka" - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk po wtorkowym posiedzeniu sztabu kryzysowego poświęconego awarii w "Czajce".
Rozpoczyna się Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2026
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty