• <

Wynik wyszukiwania - "wyciek ropy" - Wiadomości

Peru. Wyciek ropy spowodował najgorszą katastrofę ekologiczną w ostatnich latach [WIDEO, ZDJĘCIA]

Po wtorkowym gwałtownym uderzeniu fali morskiej w tankowiec rozładowujący ropę naftową w rafinerii La Pampilla u wybrzeży Peru wyciekło ponad 6 tys. baryłek ropy. Powstanie fali jest wiązane z sobotnią erupcją wulkanu na wyspach Tonga - informuje w czwartek serwis BBC.
20.01.2022

Długa na 10 km plama ropy, martwe ptaki i ryby po wycieku u wybrzeży Kalifornii

U wybrzeży południowej Kalifornii na zachodzie USA doszło do wycieku około 3 tys. baryłek ropy, która utworzyła długą na ponad 10 km plamę na oceanie. W niedzielę na plaży w mieście Huntington Beach znaleziono martwe ptaki i ryby. Burmistrz miasta Kim Carr określiła wydarzenie jako "potencjalną katastrofę ekologiczną".
03.10.2021

Naukowcy: wyciek ropy na Morzu Czarnym może być 400 razy większy, niż sądzono

Wyciek ropy, do którego doszło 7 sierpnia w terminalu pod Noworosyjskiem na Morzu Czarnym może być aż 400 razy większy niż oficjalnie podano - ocenili w środę naukowcy z Rosyjskiej Akademii Nauk (RAN), powołując się na zdjęcia satelitarne.
11.08.2021

Francja: Marynarka wojenna usuwa ropę z wybrzeża Korsyki

Francuska marynarka wojenna usuwa ropę z wód na południe od Korsyki. Plaże francuskiej wyspy zostały w weekend zamknięte z powodu zanieczyszczenia ropą. Trwa śledztwo w celu zidentyfikowania źródła zanieczyszczeń.
14.06.2021

Rosja: Na Jamale doszło do wycieku ropy naftowej z rurociągu Gazpromnieftu

Na rosyjskim Półwyspie Jamalskim doszło w czwartek do wycieku ropy z rurociągu koncernu Gazpromnieft - podała w piątek agencja RIA Nowosti. Ropa rozlała się na powierzchni około 2 tys. m kw. Władze twierdzą, że nie ma ryzyka skażenia obiektów wodnych.
21.05.2021

Chiny: Trwa oczyszczanie po rozlaniu 500 ton ropy z tankowca

Trwają prace oczyszczania i odzyskiwania oleju wyciekającego z tankowca Suezmax, który został uderzony przez statek towarowy w porcie Qingdao w Chinach. Na miejscu znajdują się odpowiednie służby do reagowania na zanieczyszczenia, a oba statki znajdują się około 11 mil morskich od wybrzeża Chin.
29.04.2021

Chiny: Wyciek ropy na Morzu Żółtym po kolizji z udziałem tankowca

Do kolizji z udziałem tankowca doszło we wtorek w pobliżu portu w chińskim mieście Qingdao, co doprowadziło do wycieku ropy na Morzu Żółtym – podała agencja Reutera, powołując się na chińskie władze i firmę zarządzającą statkiem.
27.04.2021

11 lat od katastrofy Deepwater Horizon

Wczoraj, 20 kwietnia, minęło 11 lat od największej w historii katastrofy przemysłu naftowego w Zatoce Meksykańskiej. 11 osób zginęło po eksplozji i zatopieniu transoceanicznej półzanurzalnej platformy wiertniczej Deepwater Horizon, a następnie ogromny wyciek ropy, spływał do morza przez 87 dni.
21.04.2021

Izrael: Iran ma związek z gigantycznym wyciekiem ropy na Morzu Śródziemnym

Iran jest powiązany z niedawnym wyciekiem na Morzu Śródziemnym ropy naftowej, który spowodował jedną z największych katastrof ekologicznych w historii Izraela - oświadczyła w środę izraelska minister ochrony środowiska Gila Gamliel. Dodała, że incydent ten jest przez Tel Awiw traktowany jako "akt terrorystyczny".
03.03.2021

Izrael: Zamknięto wszystkie plaże po wycieku ropy z nieznanego statku

Po wycieku ropy naftowej z nieidentyfikowanego dotąd statku Izrael w niedzielę zamknął wszystkie plaże nad Morzem Śródziemnym. Wyciek ropy, który zdewastował wybrzeże, urzędnicy nazywają jedną z największych katastrof ekologicznych w historii kraju.
22.02.2021

Wrak Golden Ray: sekcja rufowa już usunięta [foto, wideo]

Wielki statek dźwigowy VB-10000 podniósł rufową część statku Golden Ray na barkę, po wykonaniu drugiego z siedmiu cięć, w ramach operacji usuwania zatopionego wraku.
07.01.2021

PKN Orlen: zdarzenie na terminalu w Butyndze w pełni zneutralizowane

Zdarzenie na terminalu w Butyndze zostało w pełni zneutralizowane - poinformował we wtorek PKN Orlen. Chodzi o wyciek ropy z należącego do Orlenu terminala do Bałtyku, o którym władze Litwy poinformowały w poniedziałek.
29.12.2020

Ratownictwo morskie: plama ropy na Morzu Bałtyckim zniknęła samoistnie

Litewskie Centrum Koordynacji Ratownictwa Morskiego poinformowało we wtorek, że plama zanieczyszczeń na Morzu Bałtyckim, spowodowana wyciekiem ropy z terminalu w Butyndze, zniknęła samoistnie „w wyniku warunków atmosferycznych – wiatru, fal i zimnego powietrza”.
29.12.2020

Z terminalu w Butyndze wyciekła co najmniej tona ropy naftowej

Z należącego do koncernu Orlen Lietuva terminalu w Butyndze na północnym zachodzie Litwy w poniedziałek odnotowano wyciek ropy naftowej – potwierdził minister środowiska Litwy Simonas Gentvilas. Według Orlenu wyciekło około 1-2 ton surowca.
28.12.2020

Mikroby do walki z wyciekami ropy w oceanach: indyjscy naukowcy opracowują nową technologię

Badanie wykazało, że degradację ropy naftowej można osiągnąć przy użyciu niedrogich nietoksycznych pozostałości rolniczych.
16.10.2020

Coraz więcej tajemniczych substancji w oceanie wokół Mauritiusa po wycieku paliwa [wideo]

Łamigłówka związana z wyciekiem paliwa z masowca u wybrzeży na Mauritiusa staje się coraz bardziej tajemnicza. W niedzielę 20 września lokalny instruktor kitesurfingu Denis Labeauté sfilmował tajemniczą ciemną substancję w wodach wokół południowej części wyspy.
24.09.2020

Delfiny umierają z powodu masowca osiadłego na mieliźnie [wideo]

Do tej pory znaleziono co najmniej 13 martwych delfinów na plaży na Mauritiusie, ponad miesiąc po wycieku setek ton paliwa z osiadłego na mieliźnie japońskiego masowca. Aktywiści środowiskowi twierdzą, że te tragiczne skutki wycieku są winą decyzji władz o zatopieniu dziobu statku.
26.08.2020

Wyciek paliwa na Mauritiusie: jak wpłynie na rafy koralowe, namorzyny i trawy morskie?

Czasami złe rzeczy zdarzają się w najgorszych możliwych miejscach - na przykład MV Wakashio, który osiadł na mieliźnie na płytkich rafach u południowo-wschodniego wybrzeża Mauritiusa 25 lipca. Z wrak masowca zaczęło wyciekać paliwo przy wyspie, gdzie znajduje się rezerwat przyrody (Ile aux Aigrettes), kilka kilometrów od parku morskiego (Blue Bay), w pobliżu ważnego na całym świecie obszaru podmokłego (Pointe d'Esny Ramsar Site).
26.08.2020

Wyciek substancji ropopochodnej w marinie w Łebie

W niedzielę rano na obszarze mariny jachtowej w Łebie pojawiła się rozległa plama substancji ropopochodnej, o rozpiętości około 600-700 metrów.
17.08.2020

Rosjanie stworzyli „pożeracza” produktów ropopochodnych w ściekach

Naukowcy z Syberyjskiego Uniwersytetu Federalnego (SFU) stworzyli specjalny sorbent do oczyszczania ścieków. Służba prasowa uczelni wyższej wyjaśniła, że nowy sorbent bazuje na żywych bakteriach i wyklucza przedostawanie się ścieków do naturalnych zbiorników wodnych.
11.08.2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.