• <

Wynik wyszukiwania - "wiceminister transportu" - Wiadomości

EKG: infrastruktura transportowa dla zrównoważonego rozwoju gospodarczego i bezpieczeństwa

– Najważniejsze jest to abyśmy wzmacniali polskie porty infrastrukturalnie. Mają bowiem kluczowe znaczenie dla przewozu ładunków, również w kontekście odbudowy Ukrainy. Wojna się kiedyś skończy – podkreśliła Dorota Pyć, prezes Portu Gdańsk podczas XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
11.05.2024

Czy Gdańsk stanie się centrum energetycznym?

- Najważniejsze jest to abyśmy wzmacniali polskie porty infrastrukturalnie. Mają bowiem kluczowe znaczenie dla przewozu ładunków, również w kontekście odbudowy Ukrainy. Wojna się kiedyś skończy – podkreśliła Dorota Pyć, prezes Portu Gdańsk podczas XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. W ocenie ekspertów budowa efektywnej infrastruktury transportowej w Europie Centralnej wymaga współpracy międzynarodowej oraz zaangażowania środków publicznych i prywatnych zapewniając nie tylko rozwój gospodarczy, ale również bezpi
09.05.2024

Litwa i Tajwan mogą wymienić się doświadczeniami przy budowie morskich farm wiatrowych

Zwiększenie przepływu ładunków między portami w Kłajpedzie i na Tajwanie, a także zacieśnienie współpracy między nimi, były jednym z głównych tematów ubiegłotygodniowej wizyty przedstawicieli litewskiego ministerstwa transportu i komunikacji oraz przemysłu w Tajwanie. Litwini chcą również wymieniać doświadczenia z Tajwanem przy budowie morskich farm wiatrowych.
23.08.2022

Spotkanie wiceministrów ds. transportu Polski i Czech. Są plany na rozwój żeglugi śródlądowej

Kolejowe korytarze humanitarne dla uchodźców z Ukrainy, budowa kolei dużej prędkości (KDP) oraz rozwój żeglugi śródlądowej były głównymi tematami rozmów wiceministrów infrastruktury Polski, Andrzeja Bittela, Marcina Horały i Marka Gróbarczyka z wiceministrami transportu Czech, Janem Sechterem i Václavem Bernardem. Spotkanie w Warszawie odbyło się 30 marca 2022 r.
31.03.2022

Spotkanie ministrów transportu V4 zakończone - w planach udrożnienie żeglugi na Odrze

Zakończyło się dwudniowe spotkanie ministrów ds. transportu państw Grupy Wyszehradzkiej. Odbyło się ono w Krakowie. Ministrowie odnieśli się do najważniejszych wspólnych wyzwań w obszarze infrastruktury i transportu.
18.06.2021

Coraz większe zainteresowanie Inicjatywą Trójmorza

W ambasadzie RP w Pradze przy współpracy dyplomacji USA oraz Instytutu na rzecz Polityki i Społeczności, odbyła się debata nt. Inicjatywy Trójmorza. Wiceszef polskiego MSZ Paweł Jabłoński zapowiedział, że wkrótce zapadnie decyzja o finansowaniu projektów infrastrukturalnych.
24.09.2020

Polsko-czeskie rozmowy o transgranicznym projekcie Dunaj-Odra-Łaba

Przedstawiciele polsko-czeskiej delegacji wizytowali zbiornik Racibórz Dolny. Spotkanie odbyło się w ramach międzynarodowych rozmów związanych z możliwością rozwoju transportu wodnego drogą wodną Dunaj-Odra-Łaba.
18.09.2020

Maersk przetestuje platformę cyfrową TradeLens w Rosji

Maersk zawarł porozumienie z rosyjskim Ministerstwem Transportu, w myśl którego TradeLens - cyfrowa platforma typu blockchain - zadebiutuje w Rosji.
12.06.2019

Karczewski: Będziemy dalej pracować na rzecz przemysłu stoczniowego i gospodarki morskiej. VII Konwent Morski (foto, wideo)

Będziemy dalej pracować na rzecz przemysłu stoczniowego i gospodarki morskiej, po to, żeby rozwijał się Gdańsk i Polska – zadeklarował w sobotę w Gdańsku w trakcie VII Konwentu Morskiego marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
09.02.2019

Spotkanie Anny Moskwy z Ambasadorem RP w ChRL

Anna Moskwa, podsekretarz stanu w ministerstwie gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, 9 lipca odbyła spotkanie z Wojciechem Zajączkowskim, ambasadorem RP Chińskiej Republiki Ludowej. Przedmiotem rozmowy były dotychczasowe działania i plany resortu związane zarówno ze współpracą bilateralną z Chinami, jak i współpracą w ramach formatu „16+1” (Europa Środkowo-Wschodnia + Chiny).
09.07.2018

Wiceminister transportu RPA: postęp wyzwaniem dla gospodarki morskiej

Postęp technologiczny jest wspólnym wyzwaniem dla gospodarki morskiej na całym świecie – powiedziała PAP wiceminister transportu RPA Sindisiwe Chikunga, która jest gościem na Światowych Dniach Morza w Szczecinie.
14.06.2018

Żegluga łączy we Wrocławiu. Pierwsza w Polsce międzynarodowa konferencja o żegludze śródlądowej (wideo)

We Wrocławiu w dniach 18-19 kwietnia odbyła się pierwsza w Polsce międzynarodowa konferencja poświęcona tematowi żeglugi śródlądowej. Organizatorami tego wydarzenia było Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz działająca w ramach Organizacji Narodów Zjednoczonych Europejska Komisja Gospodarcza.
20.04.2018

Szydło: Chcemy rozwijać współpracę z Chinami w dziedzinie transportu

Transport jest jedną z najbardziej perspektywicznych dziedzin współpracy między Polską, Europą Środkowo-Wschodnią i Chinami, a celem polskiego rządu jest jego rozwój - powiedziała w środę premier Beata Szydło, otwierając II Spotkanie Ministrów Transportu i Forum Biznesu 16+1.
25.10.2017

Wiceminister transportu Chin: Rozwój transportu da korzyści Europie i Chinom

Bardziej efektywna współpraca między Chinami a państwami Europy Środkowo-Wschodniej oraz rozwój paneuropejskiego transportu przyniesie korzyści państwom zaangażowanym w ten projekt - powiedział w środę wiceminister transportu Chin He Jianzhong podczas II Spotkania Ministrów Transportu i Forum Biznesu 16+1.
25.10.2017

Szydło: Celem polskiego rządu jest rozwój transportu

Celem polskiego rządu jest rozwój transportu zarówno drogowego, kolejowego, lotniczego, jak i morskiego i śródlądowego - powiedziała w środę premier Beata Szydło podczas II Spotkania Ministrów Transportu i Forum Biznesu 16+1, czyli Europy Środkowo-Wschodniej i Chin.
25.10.2017

Szydło: Transport jedną z najbardziej perspektywicznych dziedzin współpracy między Polską i Chinami

To właśnie transport jest jedną z najbardziej perspektywicznych dziedzin współpracy między Polską, całą Europą Środkowo-Wschodnią oraz Chinami - powiedziała w środę premier Beata Szydło, otwierając II Spotkanie Ministrów Transportu i Forum Biznesu 16+1.
25.10.2017

Umacniamy relacje z Litwą

Kontynuacja współpracy w ramach projektów Rail Baltica i Via Baltica oraz harmonizacja kwestii socjalnych w transporcie drogowym były głównymi tematami rozmów ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka i ministra transportu i komunikacji Litwy Rokasa Masiulisa. W spotkaniu, które odbyło się 5 września 2017 r., uczestniczyła także wiceminister Justyna Skrzydło.
06.09.2017

Białystok: Litwa popiera budowę trasy Via Carpatia w Polsce

Litwa jest zainteresowana realizacją trasy S19 Via Carpatia we wschodniej Polsce, bo widzi w tym projekcie także swoje interesy, m.in. portu w Kłajpedzie - powiedział w czwartek w Białymstoku wiceminister transportu i komunikacji Litwy Ričardas Degutis.
13.07.2017

Rosyjskie koleje ograniczają transport towarów przez łotewskie porty

Rosyjskie koleje państwowe RŻD odrzucają większość zleceń na dostarczanie towarów z Rosji przez łotewskie porty – podaje w środę agencja Reutera, według której jest to odwet Moskwy za sprzeciw Łotwy wobec projektu Nord Stream 2.
24.05.2017

Polsko-litewskie rozmowy na temat transportu

- Bardzo zależy nam, aby nasze wspólne pogranicze stało się obszarem dobrze skomunikowanym i pozbawionym barier infrastrukturalnych - powiedziała podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Justyna Skrzydło, otwierając posiedzenie Polsko-Litewskiej Podkomisji ds. Transportu.
05.02.2017

Zacieśniamy współpracę w obszarze gospodarki morskiej z Chińską Republiką Ludową

Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, oraz He Jianzhong, wiceminister transportu rządu Chińskiej Republiki Ludowej, w Porcie Gdańsk podpisali porozumienie o współpracy między tymi resortami.
25.10.2016

Szmit: w przyszłym tygodniu rozmowy z Rosją ws. zasad wykonywania przewozów

Pod koniec września w Petersburgu odbędą się rozmowy ze stroną rosyjską w sprawie zezwoleń transportowych na samochodowe przewozy towarowe - poinformował wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit. Dodał, że Rosja nie wywiązała się ze wszystkich kwietniowych ustaleń.
19.09.2016

Prom Ukraina - Grecja? Są na to szanse

Grecka prasa informuje, że wzrastają szanse na ustanowienie nowej regularnej linii promowej, która połączy Ukrainę i Grecję.
06.06.2016

Jest porozumienie między Polską a Rosją w sprawie przewozów drogowych

Wiceminister infrastruktury i budownictwa, Jerzy Szmit i wiceminister transportu Federacji Rosyjskiej, Nikołaj Asauł podpisali 1 kwietnia 2016 r. porozumienie w sprawie międzynarodowych przewozów drogowych.
01.04.2016

Litewski armator masowców jednak uniknie bankructwa

Litewski rząd uratował od bankructwa największego przewoźnika towarów masowych w tym kraju - PC Lithuanian Shipping Company (LSC). Politykom udało się przekonać wierzycieli armatora do przełożenia terminu spłaty długu.
27.07.2015

Litewski przewoźnik towarów masowych na progu bankructwa

Litewskie Ministerstwo Transportu i Komunikacji złożyło wniosek o upadłość armatora Lithuanian Shipping Company (LSC). Urząd, które posiada 56,6 proc. udziałów litewskiego przewoźnika, zdecydowało się na taki krok z powodu ogromnego zadłużenia przedsiębiorstwa.
24.07.2015

Rząd zmienia zdanie ws. przekopu przez Mierzeję Wiślaną

W rządowym Biuletynie Informacji Publicznej pojawiła się informacja o trwających w resorcie infrastruktury pracach nad projektem uchwały dotyczącej planowanej budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. O sprawie pisze „Puls Biznesu”.
06.08.2014

Wydłuża się rewitalizacja dróg wodnych w Polsce

Żegluga śródlądowa nie może wydobyć się impasu niemożności - mówiła strona społeczno-biznesowa. Dbamy o nią na tyle, na ile nas stać - stwierdzili przedstawiciele strony rządowej.Taka jest konkluzja z posiedzenia senackiej komisji środowiska, poświęcona ramom prawnym i strategii rozwoju w Polsce tego środka transportu.
16.10.2013

Jest światełko w tunelu dla tunelu w Świnoujściu

Jest szansa, że budowa tunelu w Świnoujściu znajdzie się w rządowym planie budowy dróg. O tym, by inwestycję dofinansować pieniędzmi z przyszłego budżetu unijnego rozmawiali w czwartek w Warszawie wiceminister transportu Zbigniew Rynasiewicz oraz prezydent nadmorskiego kurortu.
14.10.2013

Los tysięcy marynarzy zagrożony? Urząd odpowiada

30 tysięcy marynarzy nie straci pracy - zapewnia Janusz Markiewicz, zastępca dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie. Tygodnik "Wprost" pisze, że ministerstwo transportu nie zdążyło przygotować rozporządzenia, które umożliwia nadawanie marynarzom uprawnień do wykonywania zawodu.
30.07.2013

Polscy armatorzy promowi powinni współpracować

Rząd dąży do likwidacji Polskiej Żeglugi Bałtyckiej - mówią politycy PiS. Dowodem ma być udzielenie niemieckiej firmie wyłączności negocjacyjnej w sprawie kupna kołobrzeskiego armatora. Wiceminister transportu, budownictwa i gospodarki odpowiada, że PŻB powinna zacisnąć współpracę z Unity Line i dzięki temu konkurować z niemieckimi przewoźnikami.
18.06.2013

Tyłem do rzeki

W Europie nie ma kraju z dobrze rozwiniętą siecią rzeczną, który miałby tak mały udział transportu rzecznego w przewozach towarowych jak Polska. Odra to wciąż niewykorzystana szansa gospodarcza.
22.04.2013

Porty polskie zachęcają czeskich partnerów do współpracy

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA, wspólnie z Zarządem Morskiego Portu Gdańsk SA i Zarządem Morskiego Portu Gdynia SA oraz ze stroną czeską, zorganizował w dniu 10.04.2013 seminarium w Pradze, podczas którego porty polskie przedstawiły swoją ofertę usługową i inwestycyjną dla rynku czeskiego.
22.04.2013

Massel: Będziemy wspierać rozwój transportu intermodalnego

Rozwój transportu intermodalnego między portami bałtyckimi a terminalami na Węgrzech, Słowacji czy w Czechach przyczynia się do zwiększenia wymiany handlowej między tymi państwami, co jest bardzo ważnym czynnikiem stymulacji wzrostu gospodarczego w czasach dekoniunktury – powiedział podczas konferencji „Transport Intermodalny w krajach Grupy Wyszehradzkiej” Andrzej Massel, wiceminister transportu.
27.03.2013

Ministerstwo studzi emocje w sprawie żeglugi na Odrze

Temat usprawnienia żeglugi na Odrze wraca jak bumerang od wielu lat. Ostatnio za sprawą Krzysztofa Kiliana, prezesa PGE, który na Forum Zmieniamy Polski Przemysł zgłosił postulat koncentracji wysiłków państwa na tym celu. Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej nie widzi jednak na razie szans na zwiększenie środków przeznaczanych na żeglugę śródlądową, a przy obecnym finansowaniu trudno liczyć na jakikolwiek przełom.
15.02.2013

Branża rozpoczyna prace nad programem wsparcia dla energetyki wiatrowej

Fundacja na rzecz Energetyki Zrównoważonej ogłosiła rozpoczęcie prac nad specjalnym programem dla sektora energetyki wiatrowej– czytamy w "Rzeczpospolitej".
22.01.2013

Szczecin - Odrodzić gospodarkę morską

Szczecin. - Tracimy morze, polskie porty zaczynają być omijane - mówił Adrian Markiewicz, były członek zarządu Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, na sobotniej konferencji w Szczecinie. Jej uczestnicy, w tym kilku byłych ministrów, dyskutowali na temat: "Jak odrodzić gospodarkę morską?".
08.12.2012

Nowe wrota portu gdańskiego

Urząd Morski w Gdyni, 14 września br., oficjalnie zakończył I etap modernizacji wejścia do portu wewnętrznego w Gdańsku. Obejmował on przebudowę falochronu wschodniego i pogłębienie toru wodnego.
16.11.2012

Wypych-Namiotko o dyrektywie siarkowej: Zabrakło działań resortu

- Pewne idee wynikające z polityki klimatycznej spowodowały takie, a nie inne decyzje dotyczące ograniczenia emisji i nie poszły za tym odpowiednie polityki – przyznaje Anna Wypych-Namiotko wiceminister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej pytana o działania państwa w celu złagodzenia skutków wprowadzenia dyrektywy siarkowej dla armatorów.
18.10.2012

Ratujmy port w Szczecinie

Pogłębienie toru wodnego Szczecin-Świnoujście to ratunek dla szczecińskiego portu, by zamiast do niemieckich portów, mogły tam wpływać statki o dużych nośnościach - donosi "Gazeta Polska Codziennie".
03.07.2012

Tor wodny do Szczecina będzie pogłębiony

Tor wodny do Szczecina będzie pogłębiony do 12,5 metra - zadeklarował na ostatnim posiedzeniu Sejmu wiceminister transportu Tadeusz Jarmuziewicz. Jego zdaniem, pieniądze mają się znaleźć w budżecie Unii Europejskiej na lata 2013 - 2020. Jednak, dopytywany o szczegóły - nie podał żadnych.
23.05.2012

Jest szansa na cztery tysiące nowych miejsc pracy

Pogłębienie toru wodnego Szczecin-Świnoujście do 12,5 m, da w sumie około 4 tys. nowych miejsc pracy - oszacowali szczecińscy naukowcy w analizach dotyczących tej inwestycji. Dodali, że roczna wartość powstałego dzięki inwestycji PKB, to ok. 400 mln zł.
05.05.2012

DB Port Szczecin- nowy terminal, nowe możliwości

16 kwietnia na nabrzeżu Fińskim szczecińskiego portu uroczyście otwarto nowy Terminal Kontenerowy. Gospodarzem imprezy był operator terminalu kontenerowego- firma DB Port Szczecin.
26.04.2012

Nowy terminal kontenerowy w Szczecinie oficjalnie otwarty

16.04.2012 na nabrzeżu Fińskim szczecińskiego portu uroczyście otwarto nowy Terminal Kontenerowy. Gospodarzem uroczystości był operator terminalu kontenerowego i jednocześnie jeden z przeładowców szczecińskiego portu – spółka DB Port Szczecin.
17.04.2012

Zaproszenie na konferencję „GDYNIA PORTEM GŁĘBOKOWODNYM”.

Podczas spotkania zaprezentowany zostanie obszerny raport na temat konieczności pogłębienia Portu Gdynia. Publikacja ta zawiera m.in. korzyści, jakie pogłębienie przyniesie krajowej gospodarce oraz makroekonomiczne konsekwencje jego zaniechania.
29.02.2012

Czy Polska wykorzysta potencjał morskich farm wiatrowych?

Już 54 wnioski na budowę wiatraków na morzu wpłynęły do Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Eksperci szacują zakres inwestycji nawet na 200 mld zł
23.02.2012

VII Posiedzenie Punktów Kontaktowych Wysokiego Szczebla Państw Członkowskich do spraw Zintegrowanej Polityki Morskiej

Stymulowanie wzrostu gospodarczego, innowacji i zatrudnienia w sektorze morskim, integracja systemów nadzoru morskiego, stanowiąca (obok wiedzy o morzu i morskiego planowania przestrzennego) instrument Zintegrowanej Polityki Morskiej UE oraz wzmocnienie roli i znaczenia Grupy HLFP to najważniejsze tematy VII Posiedzenia Punktów Kontaktowych Wysokiego Szczebla Państw Członkowskich do spraw Zintegrowanej Polityki Morskiej (HLFP).
11.10.2011

Nowy terminal HUB w Gądkach k/ Poznania

Zachodnia konkurencja dla polskich portów morskich nie śpi. Zakończyła się kolejna ważna inwestycja, która wzmocni relacje polskich firm z portami w Hamburgu i Bremenhaven.
27.09.2011

Koniec prosperity gdańskiego Naftoportu w listopadzie?

Rosja planuje uruchomić drugą nitkę systemu rurociągów BPS w listopadzie tego roku - poinformował rosyjski wiceminister transportu Wiktor Alerski. Uruchomienie magistrali da Rosji możliwość prowadzenia dostaw ropy do Europy z pominięciem Białorusi i Polski.
17.03.2011

Wynik wyszukiwania - Wideo

Dziękujemy za wysłane grafiki.